Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (részletek...

Mit csináljak? (részletek lent, örökségről van szó)

Figyelt kérdés

2011 nyarán köttettem Mamámmal egy befektetési egységhez kötött életbiztosítást a saját nevemre. Én adtam hozzá neki a pénzt, csak annyit akartam, hogy ő legyen a szerződő, a kedvezményezett az én lettem.. Múlt héten sajnos a Nagyi meghalt. A szerződésből a biztosítási összeg 3-szorosa járna vissza (750000) forint. Amit a jog szerint egy az egyben én kapnék. A probléma ott van, hogy feltehetően Anyámat is érdekelné a pénz. Nem akarom megbántani, de én úgy gondolom, hogy itt nem a Mama hagyatékáról van szó, hanem az én befektetésemről, ami sajnos most megszűnt...

Szerintetek mi lenne erkölcsös a részemről? Vagy nagyon pofátlan, hogy sajátomként tekintek a pénzre? Mindenkinek elfogadom a véleményét nem fogok megsértődni semmin, csak írjátok le...

Apámnak mondtam még csak, ő 3 perc után kinyögte, hogy 250000-t tartsak meg a többit adjam a testvéreimnek.

Per pillanat ott tartok, hogy szarok az egész pénzre, de nekem nem kell a konfliktus a ki...ott pénz miatt.


Szóval a kérdésem, hogy mit tennétek a helyembe?


2012. febr. 17. 08:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát a pénz mindenkit érdekelne.. Ha te vagy a befektető és a kedvezményezett, neked jár. Persze ezt te is tudod, az más kérdés hogy vállalsz-e ezért konfliktust a családdal. Én vállalnám, de nekem az idő bizonyította, hogy hasonló helyzetben jól tettem.
2012. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem irod, hogy mennyi idös vagy, hogy a szülöknél élsz-e, honnan volt pénzed a biztositásra.

Ugyanis ha kiskorú vagy, a szülöknél élsz, illetve a befektetett pénz tölük származik (pl. ajándékként, zsebpénzként, stb), akkor mindenképpen jár nekik is belöle.

Ha önállóan élsz (máshol), dolgozol és a saját keresetedböl gyüjtöttél össze ennyit, akkor ez a te pénzed.

Viszont ha a családomnak tényleg szüksége lenne erre az összegre, akkor azért adnék nekik, föként hogy egy temetés azért elég sokba kerül, és annak egy részét illene neked átvállani.

Ha a 250-ezret megtartod, akkor nincs veszteséged, a többit viszont gondold át még egyszer.

2012. febr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Anyád milyen jogon tart igényt a pénzre ? Mivel le van papírozva minden,te gondoltál előre a jövődre,a TIÉD.

DE apád is mit gondol ?! Mi az,hogy a tiéd ennyi ,a többit meg oszd szét ?! A testvérek mit tettek ezért a pénzért ? Semmit !

Majd mindenk megkapja a jogos részét az örökségből és kész !

Elég pénzéhes hiénák a te családtagjaid !!! Már nem hatragudj.......

NE ADJ SENKINEK,A TIÉD !!!!!!

2012. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A pénz a tied volt. A te befektetésed. Így az egész neked jár.


Amúgy szerintem szörnyen gusztustalanul tudnak viselkedni egyes családok halálesetnél. Mikor meghalt anyósom édesanyja, akkor láttam ilyet közelről. 6-an voltak, testvérek /sajna azóta már anyósom is meghalt/, 2 ugyanabban a faluban lakott, mint anyósom anyja. De csak akkor mentek, ha kellett nekik valami. Anyósom ment, látogatta, ha volt valami munka, segitett neki. Volt aki ilyen eseteknél rendszeresen csak a végére ért oda, mikor enni kellett. :)) És mikor az anyuka meghalt, anyósom intézte egymaga a temetést. Fizetni nem kellett senkinek, mert az anyuka előrelátó volt, és összerakta a temetésére a pénzt. Anyósom intézte a papírmunkát, a tettetést, az utolsó rezsit, mindent. De éppen csak, hogy elföldelték az anyukát, a 6 "gyerek" nekiállt osztozkodni. Mondván, hogy jó ideig úgysem lesznek együtt mind, beszéljék meg most. A többiek, (házastársak, unokák, és családjaik) kint voltunk az udvaron. Hát, mit ne mondjak, elég sok mindent hallottunk. Komolyan, az jutott eszembe: mint a keselyük a döghúson. Repkedtek a nekem ez kell-nekem az kell-ek. Nem is voltak ott olyan jó cuccok, és mellesleg mindenkinek megvolt a maga háztartása, a gyerekeit a többség már felnevelte, mégis az utolsó ezer éves fazékon is összemarakodtak. A szoba-konyhás düledező vályogházról már nem is beszélve. /ami mellesleg az utána következő első télen összedőlt. Addig is csak az tartotta össze, hogy apósom járt át, és javítgatott rajta, de csodát tenni ő sem tudott./ Egyetlen jobb holmi volt ott, egy tv. Na az sem valami csodamasina, sima 35 cm-es régimódi tv. Anyósom hangját ki sem hallottam a tömegből, és az vijjogott a leghangosabban, aki csak a munka végére ért oda mindig. Mellesleg azzal is megvádolták anyósomat, hogy ellopta a mama megtakarítását, holott csupán arról volt szó, hogy a temetés ki lett fizetve belőle, meg a rezsi, és egyéb fizetnivalók, és a kevés maradék, meg elment 6 fele. Azt mindenki meg is kapta. A többiről meg számla volt, bárki bármikor hozzáférhetett.


Szóval sajnos eléggé gusztustalanul tudnak viselkedni egyes családok. Bocsi kérdező, hogy hosszan írtam, de szerintem a te családod is hasonló lehet. Bárki bármit mond, az a te pénzed. Ez szerintem akkor is így van, ha esetleg a szüleidtől kapott zsebpénzed volt.Mert ha a zsebpénzeden veszel mondjuk egy bugyogót, és anyukáddal egy a méretetek, attól még nem fogja hordani, mondván, hogy azt a tőle kapott pénzből vetted, tehát az övé.

2012. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén,hogy engem zavar az emberek hozzáállása a pénzhez.

Ha te örökölsz egy nagyobb összeget akkor illik elosztani a család között.Ha nem osztod el akkor egy szemét alak vagy,és a család megsértődik.

Ha más örököl,akkor ne legyél már pofátlan hogy még abból a hűűű de nagy összegből kérni mersz..Az nem a tied,ne legyél pénzéhes...

Mindig ilyen válaszok jönnek.


Én viszont azt mondom,hogy ha én befektetem valamibe a pénzemet,és az fial ni kezd,ahhoz senkinek semmi köze.Az az én jó befektetésem eredménye.Ha ezért a család megsértődik,akkor nem is érdemes abban a családban élni.Milyen család az,ahol a pénztől függ,hogy jóba vagy fasírtba vagyok a családtagommal???

A mai világban 750 ezer nem olyan nagy pénz.Házat nem veszel belőle,de segít egy kicsit elindulni az életben..Miért kéne elosztogatni?

Én ha a helyedben lennék,ezt meg is mondanám a családomnak.Az én befektetésem,az én nyereségem.Ha a nagyit tényleg szerettem akkor kivenném a részem a temetésből,de ennyi..(ha te fizeted a teljes temetést akkor szinte az összes pénz el is megy rá..) na kábé ennyi az a pénz..

2012. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jogilag mi jár, az attól függ, hogy milyen szerződést kötöttél. Ha elolvasod a papírt, ki kell derülnie.

Ha tényleg te vagy a kedvezményezett, akkor miről beszélünk? Ez nem hagyaték, hanem egy életbiztosítás, amit a biztosító, a biztosítási esemény bekövetkezésekor a kedvezményezett felé kifizet.

De ezt így megítélni nem tudom, látni kéne a szerződést. Ha bizonytalan vagy, nézesd meg egy jogásszal.


Ami viszont hagyaték, az természetesen (hacsak nem volt végrendelet) a törvényes öröklés rendje szerint anyukádé, és az esetleges testvéreié lesz, a nagypapa (ha van) haszonélvezeti jogával terhelten.


De egy polgárjogi szerződéssel kötött biztosítás az nem ebbe a körbe tartozik, hanem a szerződés szerinti kifizetésnek kell megtörténnie!

2012. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
250000 Ft-ot tarts meg és a többit add oda a tesóidnak? Így Te csak a befektetett pénzt kapod vissza, semmi hasznod nem lesz, a tesók viszont 500000 Ft-on osztozkodnak majd. Ez igen! Te fektettél be és ők jutnak pénzhez? Nehogy belemenj! Ha kell, akkor veszekedj velük, de ne hagyd magad. Ha már most ez van, akkor később is igényt fognak tartani minden filléredre. Ez olyan mintha azt mondaná apukád, hogy dolgozz és add a pénzt a testvéreidnek.
2012. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

bocsánat, csak valami megütötte a szememet. Azt írtad, hogy a mamád volt a szerződő? ki volt a biztosított. Csak azért kérdezem, mert biztosító ügyfélszolgálatán dolgozom. Ha te vagy a biztosított, a szerződés még él. Általában két lehetőség van ebben az esetben. Vagy átvállalod a díjfizetést és a szerződő helyébe lépsz, vagy mint kedvezményezett felveszed a pénzt. Bocsánat az offért.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Az életbiztosítási szerződés hagyaték tárgyát nem képzi, tehát az örökösödés felett áll, a kedvezményezettnek, ez esetben neked előjogod van az összegre. Ha teljes mértékben te fizetted a díjakat, én úgy gondolom, hogy ehhez a pénzhez senkinek semmi köze nincs. Ha szükség van rá, adj kölcsön kis összeget, de magadnak gyűjtöttél, azért csináltad, hogy neked legyen. És miért kéne a testvéreidnek adnod??? elhiszem, hogy apukád így tenne, viszont neked a saját életedet kell igazgatnod, nem másét. Fektetsd csak be a pénzt valahova, vagy kösd le, jól fog az jönni még, és még a szüleid is hálásak lesznek egyszer, hogy nem fogsz rájuk szorulni.

2012. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
utolsó vagyok. Tegnap este halt meg a párom nagymamája. 4 gyereke van, és ugyan az lesz, mint az egyik kedves válaszoló esetében. Fogadni merek. :(
2012. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 lizzi77 ***** válasza:
54%
A biztosítási kötvényen fel kell tüntetve legyen, hogy ki volt a haláleseti kedvezményezett. Egyébként sz ügyfélszolgálatos jól írja, ha a nagyid csak a szerződő volt(tehát ő fizette a díjat), akkor a biztosítás nem szűnik meg.Az életbizti mindig a BIZTOSÍTOTT életére szól.Ha tényleg ez a helyzet, akkor vagy te fizeted tovább, vagy fel is mondhatod, de akkor nem a 750.000 jár, hanem az eddig befizetett összegek, plusz kamat, mínusz kezelési és egyéb költségek. Szóval elő a kötvénnyel, és ha nem tudod értelmezni, vidd be ahhoz a biztosítóhoz, ahol kötötték.Mármint nem muszáj helyileg ugyanoda, bármelyik fiók jó.Plusz az életbizti tényleg nem képezi hagyaték tárgyát, aki a haláleseti kedvezményezett ,azé a pénz,kész.
2012. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!