Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek végső elkeseredés...

Mit tennétek végső elkeseredésben? Bébivel otthon folyamatos anyagi gondokkal vagy vissza dolgozni nagyon hamar, hogy ne kelljen hiányt szenvedni semmiben? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Néhány rossz döntés vezetett ide, ezen már sajnos nem tudok változtatni. Igazából attól is rosszul vagyok, hogy pár hónaposan rá kelljen hagynom a babát vkire (nagy valószínűséggel idegenre, mert se rokon se barát, aki el tudná vállalni :((( ), a nagyobbat meg bölcsibe adni. De attól meg még jobban félek, hogy ha maradok itthon, akkor meg szép lassan ki fognak kapcsolni mindent, és még a lakásból is mehetünk. Mi a legkisebb rossz ebben a helyzetben ?

(Gonoszkodást kérném mellőzni... normális válaszolóknak előre is köszönöm!)


2012. febr. 15. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Apuka hol van? gyerektartás, ilyenek?
2012. febr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Csak a munkát kell választani, más lehetőséged nincs. Csak kérdés, hogy mennyit fogsz keresni, kifutja-e a gyermek felügyeleti díjat és a bölcsit. Lehet, hogy nullán maradsz.
2012. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Vissza dolgozni mielőbb. Egyelőre legyen megoldva a lakhatás, étkezés, a többin majd ráérsz gondolkozni utána.
2012. febr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

A gyereknek kevésbé gond, ha más valaki vigyáz rá napközben és van elég pénzetek megélni, mint az, hogy ugyan veled van, de éhenhal meg megfagy az utcán.


Menj el dolgozni, és amikor otthon vagy, akkor foglalkozz többen a gyerekekkel.


Aki meg az apát kereste - gondolom, ha az ö segitsége szóbajöhetne, akkor a kérdezö rá támaszkodna. De sok apa nem a családjával él, és vagy nem fizet gyeretartást, vagy az annyira kevés, hogy semmire sem elég.

2012. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Sajnálom! Sajnos egyre többen kerülnek ilyen helyzetbe.


Melyik a legkisebb rossz, ezt kérdezted: véleményem szerint az, ha visszamész dolgozni. Ha dolgozol meg tudod teremteni a gyerekeidnek a biztos otthont, ételt, ruhát stb.-t


Ha nem mész vissza dolgozni, és valóban ennyire rossz anyagi körülményeitek vannak, akkor mihez kezdesz ha elveszted az otthont a fejetek fölül?


Nézd, nekem az anyósom egy bölcsödének a vezetője volt, míg most nyugdíjba nem ment. Tőle tudom hogy milyen picurka babákat is gondoznak ott a legnagyobb szeretetben. Nem vagy egyedül akinek ilyen pici korban be kell adnia a babáját, míg ő dolgozik. Ilyen világot élünk sajnos. Ma már luxusnak számít ha egy nő otthon tud maradni éveket. És ez egyre inkább így lesz.

Visszatérve a bölcsödére, ott nagyon jó, szerető kezekben lesznek a gyerekeid, semmiben nem szenvednek hiányt, és attól ne félj hogy megsínylik a hiányod, mert ez nem így van.

Anyósom szokott nagy örömmel mesélni arról, hogy azok a gyerekek akik bölcsisek voltak, mennyire hamar önállóak lettek (pl. önállóan egyedül öltöztek, nem kellett őket etetni, hamar barátkoztak, nem sírtak az anyukájuk után, rengeteg barátjuk lett ---) amikor már oviba kerültek ez óriási előny volt.

2012. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, kinek van baja a 4-es és az 5-ös válasszal, teljesen normálisan írtak.

A legkisebb rossz a munka. Ha a gyerkőc jó kezek ban, este pedig szerető családban, akkor nem lesz semmi lelki baja. Ismerős lányt 9 hónaposan, az öccsét 6 hónaposan adták be a bölcsibe, mert annó anyukának menni kellett dolgozni, apukával váltott műszakban dolgoztak. A gyerekek ma már felnőttek és semmi lelki nyavalyályuk.

2012. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat ilyen hamar! Azt viszont nem értem, ki és miért pontozza őket lefelé?!

Apjuk szereti őket és segít is, de ez sajnos nagyon kevés, mert talán úgy tudom a legszebben fogalmazni, hogy elfelejtett felnőni a feladathoz és rémesen felelőtlen, sajnos a mi kárunkra.

Munkahelyre szerencsére várnak vissza, és elég jól is kerestem, amit meg is fognak adni ezután is, szóval mindenképp jobban jönnénk ki. De hogy addig azt a pár hónapot hogy sikerül túlélni, az érdekes lesz.

Amit az utolsó válaszoló írt, valahol én is abban bízom, hogy ha már muszáj lesz másra hagyni a kicsiket, akkor az nem lelki sérüléseket fog okozni, hanem még a javukra is válhat. Csak abban szeretnék nagyon biztos lenni, hogy jó helyen vannak, és tényleg szeretettel törődnek velük, annyi szörnyűséget olvastam meg hallottam már :(.

Köszönöm tényleg mindenkinek a biztatást!

2012. febr. 15. 08:57
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Mekkora a pici?

Bölcsibe adható 6 hónapos kortól.

Kolléganőm is csak a 6 hónapot tudta kivárni,különben kajára se jutott volna.

Ha 6 hónap feletti,mindkettőt bölcsibe,igy együtt lehetnek,vagy egy helyen.

Nem lesz bajuk.

2012. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

5-ös vagyok!


Ha a bölcsis dadáktól tartasz első sorban, akkor mindenképp érdeklődj szülőktől,fórumokon bárkitől hogy az a bölcsi amit kinéztél milyen, és milyen a légkör ott stb.

Én tényleg csak a legjobbakat tudom mondani anyósom révén, azt tudom ahol ő volt az nagyon jó dadákkal van "felszerelve".


Én pl. a lányomnak úgy választottam óvodát hogy elmentem az összesbe nyílt napokon, körbejártam, érdeklődtem, ottani szülőket kérdeztem stb. Mindent tudni akartam hogy milyen kezekbe kerül a gyerekem. Elég érzékeny kislány volt már kicsiként is, ezért nem akartam egy "vaslady"-t mellé.

Aztán a lehető legjobban döntöttem, egy kis családias ovit választottam neki, az ovis nénik igazi tyúkanyótípusok voltak.


Jó, én most ovispéldát hoztam mert az enyém nem volt bölcsis, már 10 éves, de úgy gondolom ha több bölcsi közül választhatsz akkor jó esélyed van a legjobbra.

Ha viszont csak 1 van a környéken, hát akkor az után érdeklődj.

2012. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ava87 ***** válasza:
86%

Én is úgy gondolom, hogy menj vissza dolgozni. Te is nyugodtabb leszel, ha az anyagiak rendben vannak. A pénz miatti állandó idegeskedés nagyon rá tudja nyomni a bélyegét a család hangulatára, ezt a gyerekek is megérzik - túl azon, hogy nem jut a szükséges dolgokra.

Ha belegondolok, az én szüleim még akkor voltak kicsik, amikor 3 hónapot lehetett otthon maradni az anyukának, utána irány vissza dolgozni. Egyikük sem lett lelki sérült, anyukámnak is, apukámnak is jó a kapcsolata a szüleivel. Igaz, akkor ezen nem is nagyon ütközött meg senki, mert a legtöbb dolgozó anyának muszáj volt visszamennie ilyen hamar.

2012. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!