Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok segíteni egy 12...

Hogyan tudok segíteni egy 12 éves kislányon? A párom nagybátyjának a lánya és ma elvesztette a nagymamáját!

Figyelt kérdés
Hogyan magyarázzam el neki,hogy minden rendbe jön? Hogy örökké emlékezzen rá? Teljesen kiborult és zokog órák óta! Kérlek segítsetek!
2012. febr. 18. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez csak egy átmeneti állapot lesz.

Persze megrázta a kislányt, mert gondolom nagyon szerethette.

De ha most halt meg nem régen, akkor természetes, hogy sír érte, és 12 évesen már nem kell természetesen annyira gyerekesen beadagolni, felnőtt módjára kell megmondani neki!

Az,hogy örökké emlékezzen rá, nem kell mondani, nagyon úgy sem tudja elfelejteni soha. Nekem akkor halt meg a nagymamám mikor 7 éves voltam, mégis most 14 évesen is emlékszem rá. Nem lehet elfelejteni, de redbe fog jönni.

14L

2012. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. De igazán nem tudom mit mondjak neki, mivel a sablonos dolgoknak már nem hisz, te muszáj lenne valahogy megnyugtatni.
2012. febr. 18. 11:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatni úgysem tudod, hiszen olyan valaki halt meg akit nagyon szeretett. Hagyd, hogy kisírja magát, utána beszélgess csak vele!
2012. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ma történt.Még nagyon friss a fájdalom.Semmit se mondj neki, hagyjad sírni.Legyél mellette, öleld meg, simogasd, ha tűri.Ha egyedül akar lenni, akkor azt is hagyjad.Ezen túl kell esni.
2012. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem apukám halt meg 8 évesen. Az egész család a lehető legjobbat tette akkor, és a mai napig hálás vagyok ezért, mikor azt mondta: "sírj, amennyit csak tudsz, sírd ki magad, ne fojtsd el". Ha megpróbáltak volna nyugtatni, még dühösebb és elkeseredettebb lettem volna, mert nehogy már pont előttük kelljen tartanom magam. Te se akard lecsillapítani szerintem. Ennek most van itt az ideje.
2012. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azzal segítesz neki, ha hagyod hogy sírjon, beszéljen ha szeretne (ne erőltesd) mert ilyenkor a "Ne sírjál" idegesítő, tehát ezt ne mondd neki, mert csak mégjobban sírni fog. Természetes hogy ilyenkor sír, az is ha nem tudja abbahagyni. Senki nem fogja ezt a sebet se ma, se holnap, se egy év mulva sem eltüntetni a szívéből. Csak legfeljebb enyhülni fog a fájdalom. Őszinte részvétem.
2012. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak mondd neki hogy mellette vagy és számíthat rád, hogy megérted a fájdalmát. Éreztesd vele hogy nincs egyedül, öleld át. A többin majd az idő segít.
2012. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom, ami történt! Hagyd sírni, úgysem lehet megvígasztalni. Ha igényli, hogy Mellette legyenek, akkor legyél Vele, ha szeretne egyedül maradni, akkor hagyd egyedül. Sajnos még nagyon friss ez a fájdalom, egy jó ideig még sírni fog. Nekem Anyu halt meg fél éve, de még a mai napig nagyon szenvedek, olyan, mintha tegnap történt volna. Énrám is rámtör még a görcsös sírás, pl. tegnap este is, pedig mondom, "már" fél éve történt. A kislánynak is sokáig nehéz lesz még. Emlékezni mindig fog rá, főleg, ha ennyire szerette. Szegénykém...

2012. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!