Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek el kell mennem a...

Szerintetek el kell mennem a barátom (akivel egy éve vagyok együtt) nagybátyjának (apukája testvérének) a temetésére?

Figyelt kérdés
A nagybátyjával egyszer találkoztam és a barátom sem volt annyira közeli kapcsolatban a hozzátartozójával.

2012. jan. 9. 18:02
1 2
 1/12 Problem? ***** válasza:
Szerintem nem.
2012. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2012. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy mentem el a férjem nagyapjának a temetésére, hogy sajnos nem ismerhettem meg. De a férjemnek (aki akkor még csak a párom volt) szüksége volt rám, ezért mentem.
2012. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igazából ha a barátod erre kér, menj el.

Erkölcsileg nem vagy köteles elmenni.

De lehet jólesne a párodnak ha ott lennél, még akkor is ha nem kötődött olyan nagyon a halotthoz. Maga a temetés légköre miatt is vágyhat a szerelme közelségére.

2012. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg attól függ, hogy a barátod szeretné-e.

A temetésre ilyen esetben nem az elhunyt miatt illik elmenni, hanem a hozzátartozóknak is ki tudod így fejezni, hogy együtt érzel velük.

Ha a barátod igényli, hogy ott legyél vele, akkor igen.

Ha ő azt mondja, hogy nem szeretné, akkor meg nem.

2012. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én elmennék, nyilván ha nem tudsz valamiért elmenni, nem lesz bunkóság meg semmi. De ha megteheted, menj el.
2012. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta,hogy nem kell ott lennem, mondván "neked most a tanulás a legfontosabb,mert vizsgázol..",de nem tudom,hogy ez teljesen őszinte volt-e.
2012. jan. 9. 18:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Menj el, ha nem nagy időkiesés neked a tanulásban.

Szerintem.

Biztos jól esne neki ha mellette állnál.

Ha meg nem fér bele idődbe, akkor sem követsz el semmi udvariatlanságot.

2012. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hat erdekes...nekem is a baratom nagybatyjanak a temetesere kellett mennem,mikor kiirtam ugyanezt a kerdest. De en egyszer se lattam! Es mindenki elhordott mindennek,hogy milyen ember is vagyok,hogy egyaltalan felmerul ez,persze nem ilyen szavakkal. En azt mondom,ha a baratod se tekintette kozelinek,akkor folosleges. Milyen trauma erne ott? Ha nem is erzi a hianyat,mert en pl. nem szoktam erezni nem kozeli hozzatartozok hianyat, es szerintem sokan vagyunk ezzel meg igy. Aztan itt ugyis lepontoznak,de hat istenem. En legalabb nem szineszkedem. A baratodnak se kell elmennie, ha nem erezte magahoz kozel. Az csak szineszkedes, a tiszteletunket nem igy fejezzuk ki. Ez pont a tiszteletlenseg jele. Persze,ha kozel allt hozza,akkor mindenkepp ott a helye neki is es talan neked is, ha ugy erzed.
2012. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Változtat valamin az,hogy félek ettől az egésztől? Mikor a barátnőm meghalt és eltemettük,belebetegedtem. Azóta szorongásos pánikbetegséggel küzdök és félek egy újabb rohamtól..

2012. jan. 9. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!