Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulcsot ad a lakásához, de...

Kulcsot ad a lakásához, de összeköltözni nem akar. Most mi van?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok együtt a párommal. Tegnap nála voltam és azt mondta, van egy meglepetése. Nem tudtam, mire gondoljak. Végül egy kulcsot kaptam tőle. Az én fejemben persze már egyből az összeköltözés gondolata lebegett, ő viszont nem is említette ezt. Csak annyit mondott, hogy jó, ha nekem is van kulcsom hozzá.


Miért ad kulcsot, ha nem akar összeköltözni? Én ezt eléggé kihasználásnak érzem. Nem tudom, mit tegyek.


2012. febr. 18. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Kihasználás? Arról még nem hallottál, hogy nem kell rögtön 5 lépést előreugrani? Nyilván ő lépésekben halad a kapcsolatotokat illetően: most kaptál kulcsot, meglátja, hogy viszonyulsz ehhez a fajta bizalomhoz. Szerintem megbuktál! Valaki a kisujját nyújtja, rögtön a keze kell? Fél év után miért akarna már összeköltözni? Szép gesztus volt tőle a kulcs, te meg ahelyett, hogy örülnél, besértődsz meg hülyeségeken agyalsz...

"Miért ad kulcsot, ha nem akar összeköltözni?"

Ki mondta, hogy nem akar összeköltözni? Biztos akar, csak nem most. Jó hogy nem házasodjon veled össze fél év után... Nem mindenki halad rohamtempóban! Látva a reakciódat, meg is értem, hogy nem sieti el...

2012. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Kihasználás? ez eléggé durva nem gondolod? Inkább a feltételen bizalom jelképe, amit láthatóan nem értékelsz.

Örülj neki hogy ő kezdeményezi a kapcsolatotok szorosabbá fűződését, ahelyett hogy még neked áll feljebb. Ha annyira szeretnéd miért nem veted fel a témát te???

2012. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, miért kell leoltani a kérdezőt, de mindegy.

Van akik három nap után összeköltöznek (ismerek ilyen párt, tizenakárhány éve együtt vannak), és vannak akik csak évek múlva szánják rá magukat.

Jelen esetben az egyik a lassúbb típus, a másik a gyorsabb. És nincs olyan, hogy az egyik, vagy a másik a jobb.

Le kell ülni, és megbeszélni, különben az egyik azt fogja érezni állandóan, hogy sürgetik, a másik meg azt, hogy a párja húzza az időt állandóan, és mindkettő idegesítő. Ha tudnak kompromisszumot kötni, az jó, ha nem, akkor az lesz, amit leírtam.

2012. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak nem értem, miért adta a kulcsot, ha nem akar velem élni. Én úgysem szívesen lennék a lakásában úgy, hogy ő nincs otthon. Ha én nem élek ott, akkor minek lennék ott nélküle?
2012. febr. 18. 13:18
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
egy gondolat csak részemről! nem lehetséges ,hogy a párod szülei nem vennék jó néven azt ,hogy szeretett gyermekük össze költözik valakivel? részéről meg a kulcs az gesztus feléd!
2012. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen csak nem értem, miért adta a kulcsot, ha nem akar velem élni. Én úgysem szívesen lennék a lakásában úgy, hogy ő nincs otthon. Ha én nem élek ott, akkor minek lennék ott nélküle?"


Honnan veszed, hogy nem akar veled élni majd egyszer? Mondott ilyet, vagy csak te okoskodtad ki ebből? Miért jó, ha van kulcsod, ha nem élsz vele? Mondjuk praktikus? Képzelj el egy szitut, megbeszélitek, hogy taliztok nála mondjuk du 3-kor. Te oda is érsz 3/4 3-ra, ő meg felhív, hogy késésben van, kb. egy óra múlva ér haza. Nos, te ekkor, ha messze laksz tőle, kénytelen vagy beülni valahova várakozni vagy az utcán rostokolsz. Ezzel szemben ha van kulcsod, felajánlja, hogy nyugodtan menj be hozzá addig, vagy enélkül is megteszed, hisz kaptál kulcsot, evidens.

Vagy meglepheted, hogy vacsival várod a lakásán. Még mondhatnék számos példát...

2012. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A bizalmát jelzi vele, ne kombináld túl.
2012. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A párom már évek óta külön él a szüleitől (és én is), tehát ilyen ok biztosan nem áll a háttérben.
2012. febr. 18. 13:24
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért,hogy ne kelljen mindig kinyitnia az ajtót,ha átjössz.Picit kényelmesebb,na meg bizalmi ügy.Bízik benned, hogy nem élsz vele vissza!
2012. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező tényleg kicsit túlkombinálod a dolgokat:) Miért nem örülsz inkább ennek a gesztusnak?:) Szerintem szép dolog tőle, hogy ennyire megbízij benned fél év után. Ami valljuk be azért elég frissnek számít.
2012. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!