Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magyar anyák miért olyan...

A magyar anyák miért olyan panaszosak, a férfiak nagy része miért nem segít eleget, egyedülálló módon M. O. -on maradhatnak a legtovább otthon a gyerekekkel az anyák mégis olyan sokszor problémáznak mindenen?

Figyelt kérdés
Mióta Amerikában élek és gyerekekre vigyázom, nagyon sok szülőt megismertem és itt átlag 3 hónap után a gyerekszülés után visszamennek az anyák dolgozni, persze van is lehetőségük, meg kényszer is, hiszen az állam csak erre a 3 hónapra ad támogatást, de valahogy mégis azt látom a gyerekek teljesen egészségesek, talpraesettek, nagy az összetartás a családban és rendszeresen tapasztalom, hogy a férfiak házimunkát végeznek, sőt legtöbbször a férfi főz otthon, ezt otthon nagyon ritkán tapasztaltam. Itt a nők munka után még a gyerekekkel foglalkoznak, úgy járnak dolgozni, hogy 8-10 órás munka után még a kisbaba felkel sírni este, akkor megetetik, megnyugtatják, reggel korán pedig irány a munka. Ettől nem rosszabb anyák, imádják a gyerekeiket, csak menniük kell, hiszen kell a két fizetés és nincs állami támogatás. Otthon meg olyan sokszor panaszkodnak az anyák, hogy nem tudtak este pihenni, főzni kell, blabla, amit megértek, hogy nem könnyű, de nyugaton a nők a két kezüket összetennék, ha legalább fél évre otthon maradnának.
2012. febr. 19. 06:54
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 2. válaszolónak teljesen igaza van szerintem. Eleve nem jó az, ha a gyerek parancsol úgymond, ahogy az sem jó szerintem, ha még a széltől is óvják a gyereket, hogy nehogy elkapjon egy picike nádhát is. A szervezetnek szüksége van bizonyos fertőzésekre, hogy utána kialakuljon a szervezet ellenálló képessége, egyszerű evolúciós örökség.
2012. febr. 19. 20:31
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 2. válaszolónak teljesen igaza van szerintem. Eleve nem jó az, ha a gyerek parancsol úgymond, ahogy az sem jó szerintem, ha még a széltől is óvják a gyereket, hogy nehogy elkapjon egy picike náthát is. A szervezetnek szüksége van bizonyos fertőzésekre, hogy utána kialakuljon a szervezet ellenálló képessége, egyszerű evolúciós örökség.
2012. febr. 19. 20:32
 23/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 2x ment át, az elsőt többször nyomtam meg és miután megnyomtam a komment küldése gombot vettem észre hibát a mondatomban.
2012. febr. 19. 20:33
 24/28 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as válaszoló. Erről beszélek, ha nincs együtt működés a nő és a férfi között, akkor nem működik a kapcsolat, bele sem gondolnak a férfiak, hogyha besegítenének a házimunkába, akkor az asszonyka sem lenne olyan kedvtelen, többször lenne szex, nem éreznék a férfiak elhanyagoltnak magukat és a nők is fontosabbnak éreznék magukat. Még mindig azt látom, hogy megrekedtünk gondolkodásban a 19.-20. században.
2012. febr. 19. 20:43
 25/28 A kérdező kommentje:
12-esnek azt tanácsolnám, hogy te is tehetsz valamilyen szinten, hogy ilyen a férjed, mert elkényeztetted és tudja, hogy megteheted. Én nem sütnék neki, csinálja meg maga, ha így áll hozzá. Hihetetlen, hogy ennyi elkényeztetett, régi felfogású férfi van. Én a párommal élek majdnem két éve és már az elején elmondtam, hogy emancipációban szeretnék élni, vagyis közös a házimunka, főleg, hogy mindketten dolgozunk. Ha lesz gyerekem azt ketten fogjuk nevelni és igen el fogom várni, hogy segítsen a házimunkában, mert itt dolgozni kell gyerek mellett. Ha nem segít, nem kap kaját, ugyanis nem tud főzni, csinál magának.
2012. febr. 19. 20:49
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb nő nálunk sem jó kedvéből ül otthon évekig a 4 fal között nulla pénzel.

Amerikában meglehet csinálni hogy a gyereket a melóhelyen oviba adod 8 órát melózol egyáltalán felnőtt emberekkel beszélgetsz, otthon rendelsz kaját

nincs vásárlás, szeletelés, mosogatás, a lakást nem koszolja amortizálja egész nap a gyerek könnyebb rendet tartani.

Náluk évekig be vannak zárva az anyák a szociális kapcsolataik leépülnek, félszemmel a kölyköket figyeled, szétszedik a lakást, tönkre tesznek egy csomó mindent, a férfiak 1 poharat nem raknak arrébb mert a nő otthon van így az ő ellátásuk is a nő dolga.

2012. febr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
91%

Rohadt egyszerű:


Mert mindig mindenkinek az kell, ami nincs.


Akinek hamar vissza kell menni dolgozni, az még maradni akar a gyerekkel.

Aki nem talál munkát, vagy nem veszik fel a bölcsibe a gyereket, az ki akar szabadulni otthonról.

Akinek van munkája, nem akar visszamenni pénzt keresni, keressen a férj, ő babázni akar.

Akinek megszűnt a munkahelye, nincs hova menni, ő dolgozni akar, hogy hasznosnak érezze magát.

Az amerikai nő otthon akar lenni, de pénzt is akar keresni, a kettő együtt nem megy.

A magyar nő otthon marad babázgatni-szülni-babázgatni-szülni a két-három gyereket, férj megszakad, hogy a növekvő családot eltartsa, asszonyka panaszkodik hogy semmire sincs pénz.

Aki nem panaszkodik, mert menne dolgozni, annak meg nincs hova, mert kisgyerekkel nem veszik fel.

Akinek a férje sokat dolgozik, két műszakban, hogy elég pénz legyen otthon, asszonyka panaszkodik hogy a férj nem akar babázni este, mikor hazaér.

Amikor a férj keveset dolgozik, akkor meg az a baj, hogy nincs elég pénz.

Amikor anyuka el akar menni dolgozni, lenne is hova, akkor meg a bölcsi int be, nincs elég hely....


Tehát az ember sajnos nem élhet olyan életet, hogy

1. babázik is, meg dolgozik is

2. tökéletes háztartást tart fent és pénzt is keres

3. a férj sok-sok pénzt hoz haza és otthon is süt-főz-babát fürdet

4. anyuka háromfogásos ebédet főz és mellé menedzseri állása van.



Valamit-valamiért. És mindenkinek csak a mondás első fele ragad meg.............

2012. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
90%

USA

1. USA-ban van pénz mindenre

2. egy férfi eltud tartani egy nőt gyerekekkel és nem rója azt fel

3. + szép családjuk van, nem kell rettegni az éhhaláltól

4. a férjek sokkal családcentrikusabbak, szorgalmasabbak (otthon is segítenek)

5. a nőktől nem várják el, hogy dógozzanak napi 10 órát+ otthon is álljanak neki főzni, mosni gyereket nevelni, fürdetni, pasit kiszolgálni...stb.

6. Amerikában egy nő kövér, senkinek sem tűnik fel...még a jóképű férjnek sem :O

7. ha nem főz a nő, a férfi rendel valami kaját, vagy elmennek étterembe!

8, igaz hogy nincs gyes, de nincsenek rászorulva, mert van mindig pénz arra, hogy legyen babysitter és van munka a nőknek is! Ha még sincs, a férj annyit keres, amiből szűken megtudnak élni!


Magyarország:

A nők egyszerre legyenek háziasak, kapcarongyok, sikeres jól kereső nők (házzal, autóval), 50kg/170cm frissen szülve, legyen mindig szex és olyat amilyen a pasinak megfelel. Emellett a pasival már legyünk elégedettek, ha elmegy dógozni és hazahozza a minimálbért / vagy/ elmegy dógozni valami zsíros állásba, és pénzéért cserébe egy családját terrorizáló zsarnok lesz, és mindig az van, amit ő akar. Hűűűű de jó !!!

Természetesen mindig elégedetlen a pasi, ha a nő nem topmodell +nem tökéletes házicseléd +nem szexőrült+ nincs vagyona EGYSZERRE!

3. Ellenben legyünk elégedettek a pasival, ha egyáltalán elmegy dolgozni azt kész!

4. a magyar pasik el vannak kényeztetve és sajnos a buta anyukák (is) a felelősek ezért.

5. a magyar nő olyan szerencsétlen, hogy valószínű nem vennék fel sehova kisgyerekkel.

6. Vagy kap szaros minimálbért ami semmire sem jó, és mivel nincs pénz még munka után is robotolhat/főzés..stb) (lusta férj+ a pénzhiány miatt)

7. ha nem lenne gyed, gyes, valószínű a nők nem szülnének még így se!!!! Mire? Hova? Ez a kis támogatás a kis kereset mellé vagy az egyedülálló anyáknak létfontosságú!


Azért ne keverjük össze MO-t USA-val, ahol a pasik sem ilyen primitívek mint itt sok helyen... akinek nem inge ne vegye magára.

2012. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!