Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvesznek egészségügyi...

Felvesznek egészségügyi végzettség nélkül kórházba, valamilyen ápolói munkára?

Figyelt kérdés
A szakmámban nem tudok elhelyezkedni, de mindenképp dolgoznom kéne már szinte bárhol. Szerintetek felvesznek kórházba dolgozni?
2012. febr. 19. 14:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Persze, kepesites nelkuli apolonak. Raadasul eleg nagy hiany van mindenhol az apolokbol, ugyhogy szerintem jo eselyed is van.

Ne csak korhazakba add be, hanem idosek otthonaba is.

Aztan ha megtetszik az egeszsegugy, akkor munka mellett elvegezheted estin az apoloit, es akkor mar szakkepzett leszel, es a fizetes is jobb lesz.

(Ha esetleg ferfi vagy, akkor a beteghordoit is probald meg.)

2012. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
97%

Max. szrból kimosni a beteget, ágytálazni, meg fürdetni, kajáltatni, de erre nem fognak külön ápolót alkalmazni, megcsináltatják azokkal, akik vehetnek vért, mérhetnek vérnyomást, köthetnek be infúziót, stb.


Szerintem inkább takarítás, mosogatás, ilyesmi, arra nagyobb esélyed van.

2012. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
95%
Ja, idősek otthonába sem vesznek képesítés nélküli ápolót, sőt, egyre inkább oda is diplomás - de la. OKJ-s szakképzés - az alap.
2012. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem tuti nem vesznek fel OKJ nélkül.

Vagy ha igen, azt nagyon gáznak tartanám, hogy míg más megtanulja, valaki ott dolgozik egy érettségivel, úgy, hogy nem ért hozzá, nem tudja szakszerűen a beteget ellátni.

2012. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Na, most gondolom, azért vannak egyszerű munkák is munkanélkülinek. (Amúgy közigazgatási diplomám van, nem csak érettségim, bár tudom ide egészségügyi kell.)
2012. febr. 19. 14:56
 6/55 anonim ***** válasza:
31%

Hogy vennének már fel ?? Első? Te betudnál adni egy betegnek infuziót? Injekciót? Insuliint? tudod mekkora felelőssége van egy áplónak? Esetleg intubánál is? Képes lennél újra éleszteni egy haldoklót? Fel ismernél egy agyvérzés kialakulását? Vagy egy epilepsziás rohamot tudnál kezelni??

Sok mindent tudnia kell, az nem úgy működik h bemegyek és azt se tudom mi az hogy injekció meg vérvétel! Az sem mindegy hogy csinálják, én 3 éve tanulom a szakmámat, de mindig tanulok új dolgokat! Max beteg szállitónak felvesznek! De ápolónak semmiképp! Az egy dolog hogy sok ápolóra lenne szükség, de csak szakképzetteket keresnek, arról nem is beszélve hogy alig kapnak fizetést!

Beteg szállitónak felvesznek, de oda is inkább férfiakat vesznek fel. Amúgy mi a szakmád?

2012. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
78%

jah , már látom milyen végzettséged van! Jól gondoldd át az egészségügyet, nem a legjobb, főleg Mo-n nem!

És hatalmas a felelősség is, és ezért semmi hála, se fizetés, és kábé az emberek többsége semmibe veszi őket, tisztelet a kivételnek, de ha ilyen helyen akarsz dolgozni, ahhoz kell a szakma! És az még semmi, kell hozzá egyfajta hozzá állás, és hatalmas türelem!

2012. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj az offért, de közigazgatási menedzser/igazgatásszervező diplomád van?



Egyébként olyasmiben nem gondolkoztál, hogy időseknek bevásárlást, ápolást, stb. vállalnál? Ugyan nem tudom, mennyivel esélyesebb így melót találnod, viszont nem kell hozzá szakképzettség.

2012. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

Végzettséggel se nagyon találnál munkát.

Nem azért van hiány az ápolókból, mert nem tanulják elegen a szakmát, hanem mert nincs pénz alkalmazni őket.


Egy gyermekápoló

2012. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
58%
Dehogy vesznek fel! Ne is haragudj, de egyáltalán hogy gondolhattad ezt?
2012. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!