Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket befolyásol az, hogy...

Titeket befolyásol az, hogy ki válaszolja meg a kérdéseteket? (Megadja a korát és a nemét)

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ, milyen kérdéshez szól hozzá. Nyilván, ha azt kérdem, mit adjak szülinapra a húgomnak, akkor a tinikre vagyok kíváncsi. (bár nem tettem még fel ilyen kérdést:D)

Szerelmi élettel, családi dolgokkal, szexuális témával meg inkább felnőttekre vagyok kíváncsi, nem tizennégy éves lánykákra. :)

2012. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez a két adat nem annyira, már csak azért sem, mert két-három mondatból elég pontosan meg lehet ezt határozni.
2012. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem, engem csak az érdekel, h hasznos-e számomra a hozzászólás vagy nem. ha az illető volt már a kérdezőhöz hasonló helyzetben és elmondja a saját példáját, tapasztalatát, az gyakran többet ad hozzá, mint a kora, szerintem (bár én nem igazán teszek fel magánjellegű kérdéseket)
2012. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokakat igen. Hajlamosak vagyunk kor alapján ítélni, holott sokszor ha az illető nem írná oda, hogy csak 16 éves, azt hinné az ember, hogy egy tapasztalt negyvenes, mivel VAN OLYAN SZINTEN, amilyet nem biztos, hogy egy biológiailag felnőtt ember valaha is megüt. Én már félek kiírni a koromat, mert hiába írok jókat, sokan egyszerűen koromnál fogva éretlennek tartanak bizonyos dolgokhoz - és ezt szóvá is teszik. Viszont ha nem írom ki, általában helyénvalónak ítéli a válaszomat.

Egyszóval: az emberek gyakran képtelenek elvonatkoztatni a száraz adatokról, miközben az illető írásmódja, intelligenciája sokkal többet elárul a valódi személyiségéről - nomeg arról, hogy mennyire látja helyesen a dolgokat.


[link] -nagyon igaz.

2012. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, lemaradt egy része: szóval különösen idevágó az idézet második része, miszerint a kor nem határozza meg az érettséget.
2012. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nagyfiú vagyok és el tudom dönteni, hogy számomra hasznos volt-e az adott válasz.


Egyébként jókat szoktam mosolyogni azokon, akik megszólnak egy válaszadót, mert alacsony százalékkal rendelkezik.

2012. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem érdekel senkinek a kora, akkor sem ha én épp nem értek egyet a válaszával, de ettől függetlenül értelmesen ír és érvel.


Egy viszont érdekel: amikor valaki gyermektelen és gyerekneveléssel kapcsolatosan osztja az észt és sületlenséget ír. Illetve nem is az a baj ha beleszól és butaságot mond, hanem az, ha nulla tapasztalattal nagy pofával osztja a többgyerekes anyukákat, mert ő jobban tudja, mert olvasta egy könyvben. Még az egygyerekes, pici babás anyukák szoktak lelkesen észt osztani miközben a saját gyerekük még csak bámészkodik a pólyában pl. dackorszakkal kapcsolatosan, vagy lecseszik a másik anyukát, hogy miért mert egy picit odacsapni a gyerek kezére amikor az a konnektorba nyúlkált, mert majd ő megbeszéli a kis tündibündikéjével amikor az egy éves lesz, hogy a 220 volt veszélyes, megdádázza az áram és akkor júúúj de baj lesz. Tündibündike meg majd természetesen hallgat rá.



Valamelyik nap volt egy kérdés, egy anyuka értetlenkedett, hogy ő már hány embernek megírta hogy hogyan kell leszoktatni a gyereket az éjszakai felkelésről, de nem hallgatnak rá, pedig az ő egyszem gyerekénél bevált. És nem képes megérteni, hogy ahány gyerek annyi fajta, ami az egyiknél siker, az a másiknál kudarc.

2012. febr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem szoktam kérdezni, de szerintem vannak dolgok, amihez kell a személyes tapasztalat. Pl. az előbb említett gyereknevelés, vagy a házasélet, munkával kapcsolatos problémák. Hiába látott már ilyet pl. egy 14-15 éves, más szemszögből látja. Véleménye nyilván lehet, de - bocs - nem az övé lenne a mérvadó számomra.
2012. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én elsősorban a válaszra vagyok kíváncsi, próbálom nem nézni, hogy hány éves és milyen nemű írt, de sajnos akaratomtól függetlenül oda-oda kacsintok, és ezért lehet, hogy egy kicsit befolyásol ez. Bár láttam olyat, hogy 14 éves lány nagyon őszinte, megfontolt, okos választ adott, egyik felnőtt ember sem tudott annyira jót adni, mint ő, viszont az ellenkezője is volt már, hogy ha nem írja oda, hogy 14, azt hiszem hogy 10 se nagyon van.

Az, hogy kinek milyen a neme általában nem mérv adó. Amikor olyan kérdések vannak, hogy mennyit legyen otthon egy háziasszony, meg a nőnek vagy a férfinak van e igaza, akkor általában már a válaszból ki lehet találni, hogy nő vagy férfi írta e :)

2012. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem is tudom, nekem az a 14 éves lány nem szimpi. Sokszor közhelyeket puffogtat, és huszon-harmincéveseknek próbál életviteli tanácsokat adni. Oké, hogy sok idősebb van, aki bugyutább, mint ő, de én sem voltam egy hülye gyerek, mégsem jutott eszembe egy generációval idősebb embereknek osztani az észt olyan dolgokban, amiket nem éltem meg, mert koromnál fogva nem élhettem meg. Igaz, akkor még nem volt gyk :))


Az meg a másik, hogy szerintem vagy azért írja oda mindig, hogy 14L, hogy mindenki fényezze, milyen fiatal, mégis milyen okos, vagy azért, mert nem is annyi, de megpróbálja elhitetni.


Lepontozhattok, nem vagyok rá érzékeny :))

2012. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!