Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha az apasági...

Mi van akkor, ha az apasági nyilatkozat megtételekor a párom arra a kérdésre, hogy mi legyen a baba vezetékneve, azt válaszolja, hogy NE az övé?! Én meg azt válaszolom, hogy, de igen, az övé legyen?!

Figyelt kérdés

Ha elismeri, azzal még nem kötelezhetik, hogy a vezetéknevét is adja, igaz?!

Vagy rosszul tudom?!

A kisbabám apukája házas, és nem szeretné, ha "az ő nevén futna" a Kicsi... :S


2011. jún. 27. 07:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Hát, apasági nyilatkozatnál nem tudom, hogy van a vezetéknév-adás, azt tudom, hogy házasság esetén már a bejelentkezésnél meg kell adni, hogy a majdani gyerkőcök milyen névre legyenek anyakönyvezve, ha jól emlékszem, a követkekző variációk vannak:

apa vezetékneve

anya vezetékneve

apa vezetékneve - anya vezetékneve (tehát pl. Varga-Kiss)

anya vezetékneve - apa vezetékneve


Kötelezni biztosan nem lehet rá, ebben kettőtöknek kell megállapodni.

2011. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kérdezik mi ne legyen és miért ne. Hanem hogy mi legyen. Nem a jegyző, akárki előtt kell ezt megbeszélni. Biztos gondolna valamit, mondjuk nálunk a gyámhatóságon kellett intézni, úgyhogy látott már furcsább dolgokat is.

De szerintem felnőtt emberektől elvárható, hogy ebben megegyezzenek mielőtt elmennek apaságit csináltatni.

De ha elismeri magáénak a babát, az soha vissza nem vonható, még bíróság előtt sem és fizetnie kell a gyerektartást az alapján- ez biztos. Egyébként nekünk nagyon preciz volt a jegyzőnő és legalább egy órán keresztül sorolta mire kötelezi az apát.

A névviselésre nem kötelez, mert azt te mondod meg, mi legyen és az lesz, amit mondasz.

2011. jún. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy nem ott fogjuk ezt "megvitatni", csak ki akartam élezni a helyzetet, hogy érthetőbb legyen! :)

Köszi, elég kimerítő választ adtál!

2011. jún. 27. 08:09
 4/23 anonim ***** válasza:
28%

Ja értem, akkor ragaszkodj a nevéhez.

Egyébként az apasági nyilatkozat a te nyilatkozatod, mert beleegyezel abba, hogy ő elismerhesse a babádat.

Lehet, hogy a névről is te döntesz.

vagy ha megkérdezik légy gyorsabb és mond azt, hogy nincs kifogásod az apuka nevéhez. Lehet az.

2011. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nalunk parom alairta az apai elismervenyt es a nevadasi elismervenyt is.A 2 kulon dolog.Attol hogy elismeri ovenek a gyereket meg a vezeteknev nem lesz ugyanaz.Arrol is nyilatkoznia kell.
2011. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A szülőknek közösen kell eldönteni, hogy mi legyen a vezetéknév. Nem tudom, mi van akkor, ha nem tudnak megegyezni, de az biztos, hogy csak akkor írják erre vagy arra a névre, ha mindkét szülő ugyan azt kéri.

Ilyen téren a névviselés pusztán formaság (más kérdés, hogy általában egy egész életre szól), de a hangsúly azon van, hogy az anyakönyvi kivonatba ezáltal bekerül az apa neve is, az már valójában lényegtelen, hogy milyen formátumban lesz a vezetéknév. Mármint jogilag.

De tényleg mindenképp előre egyezzetek meg benne, hogy mi legyen a vezetéknév. Én megértem azt is, hogy ő nem szeretné, és azt is, hogy te meg szeretnéd, de ha két ellentétes kérés van, azzal nem tudnak majd mit kezdeni a hivatalban.

2011. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem pár éve tart a kapcsolatunk. Reméltem, hogy mire idáig eljutunk, már elvált lesz... de egyelőre ahhoz túl beszari, vagy hogy is mondjam... :S

Férfi... Talán ez a jó szó rá...

Ha már elismeri, hogy az övé, gyakorlatilag mellékesnek kellene lennie, hogy az ő nevét IS viseli a baba...

Ő szerintem erről semmit nem tud, ezért, lehet, hogy még szerencsésebb, ha ELŐZŐLEG erről nem beszélünk, így talán fel sem merül benne, hogy esetleg NEM az ő nevét is kaphatja a Baba...

Tudom, hogy sz** helyzet, nekem is lenne egy véleményem, ha nem velem történik... biztosan... Talán el sem hinném, hogy van ilyen. Sajnos, van... :(

2011. jún. 27. 08:29
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Hát igen, a helyzet gyönyörű. Szegény gyerek, a neve a legkisebb problémája.
2011. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%
Szép kis anya vagy. És még a neven problémázol?
2011. jún. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

SZia

A mai helyzetet nem ismerem, de mikor én születtem 20 éve, anyum volt ilyen helyzetben. Apám az apaságot elismerte, de a nevét nem adta. Anyumnál ekkor telt be a pohár. Azóta nem találkoztak.

Ha nem adja a nevét, akkor sose szeretett, sose fog elválni. Ez csak kihasznál.

2011. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!