Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim jót akarnak azért...

Szüleim jót akarnak azért bántanak ilyen dolgokkal?

Figyelt kérdés

Anya és apu azzal nyúz, hogy kövér vagyok, ami egyébként igaz is, mert szerintem is fogyhatnék egy 10 kilót simán (150cm/49kg) De viszont apuék már úgy érzem túlzottan is bántanak vele, pl: apu egyre gyakrabban kérdez rá így, hogy

-Osztálytársaid nem szekálnak, hogy milyen kövér vagy?- az osztályomba vannak nálam kövérebbek, de én így nem ítélek meg semmit, de a legnagyobb igazság az, az, hogy tényleg soha senki rajtuk kívül így iskolába nem bántott azzal, hogy kövér lennék.

Oké, mert tudom magamról, hogy az vagyok, főleg hogy kisnövésű is, mert ha 10cm-el magasabb lennék, nem lenne probléma, mert eloszlana... Mi a véleményetek, ezzel segítenek? Kicsit úgy érzem, hogy ha mindennap szinte a szemembe mondják, hogy Jó lenne ha fogynál, mert kövér vagy, ez azért az önbizalmamnak is sokat árt.


2012. febr. 20. 20:33
 1/8 A kérdező kommentje:
ártanak*
2012. febr. 20. 20:34
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha engem nem szekáltak volna a szüleim 57 kilósan, akkor ma talán 80 lennék, és nem 46. Hidd el, csak jót akarnak. A kövér emberekkel máshogy bánnak, tapasztalat. 14 éves vagy, idén mész középiskolába, hidd el, hatalmas hátránnyal indulsz ha van rajtad 10 kg felesleg. Én megtapasztaltam.
2012. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazuk is van, és én ezt tudom :) Csak néha már bántás mikor van, hogy flegmán mondják... Meg, pl: anyuék ismerősei azt mondják, milyen jól néz ki a lányotok, nem elől deszka, hátul léc, Ők meg arra is, hogy inkább fogyni kéne. De tudom, jól hogy biztos nem bántás, mert azért 10 kiló az 10 kiló, de 14 évesen még annyira fogyókurázni sem szeretnék.
2012. febr. 20. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
A kérdés az hogy honnan tudtam hogy 14 éves vagyXD
2012. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mmT ***** válasza:

kezdj el sportolni valamit. testnek, léleknek is jót tesz.

és nem kell nagy koplalásra gondolni. már azzal is sokat segítesz magadon, ha pl vacsira levest eszel vagy vm sovány tejterméket, fehér húst.

anyudék tényleg jót akarnak, de a leveledből az jön le, h csak a b@szogatás része meg a dolgonak, a kéznyújtás már nem annyira. mondd meg egyiküknek, h járjon el veled futni, squasholni, korizni pl. meg anyud mondjuk ne főzzön zsinórba pörköltet, oldalast, aztán meg rácsodálkoznak, h jönnek fel a kilók.


1O kg még nem olyan sok. simán leadod.:) csak elkezdeni nehéz

2012. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

: D Én is azt néztem hova írtam bele, hogy 14 éves vagyok? o.O : ))


Igen épp ez az, hogy azt érzem, hogy a csesztetés része megvan, de apumnak a nagy sörhasától már elsem lehet férni. Pedig Ő azt hiszi valami Isten alakja van : D Jó, ez most csak viccként, mert apu már felnőtt ember a sörhas elfér, de nekem azért még nem. : ) Egyébként is általában én úgy gondolom, hogyha majd megindulok kicsit jobban a növésben, vagy esetleg többet mozgok, úgy is lemegy : )) Csak, elég rossz így, hogy már-már annyira jót akarnak, hogy ezt már bántásnak érzem:)

2012. febr. 20. 20:47
 7/8 anonim válasza:
80%
10 kilót leadni? Ne nevettess! Az nagyon sok! A mostani testtömegindexed is az ideális tartományba esik. Egy kis sporttal lehet javítani az alakodon, de semmi szükség arra, hogy nekiállj fogyókúrázni. Nem vagy kövér. Így látatlanul elmondom, hogy nem vagy az.
2012. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mások sem mondják, hogy az lennék, nem bántanak sem az iskolában, sem az osztálytársaim, inkább az öregek szokták néha azt mondani 'Milyen jó húsban van' Tesóm barátnőjének a szülei szerint, ilyennek kéne kinézni, nem csontváznak : )) Számomra nem felel meg, szóval ebből szeretnék azért leadni: )


Köszönöm a válaszokat:)

2012. febr. 20. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!