Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha kislányotok...

Mit csinálnátok ha kislányotokat ha bántanák az oviban?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos a lányom. Van a csoportban egy lány aki elég durva, többször már bántotta a lányomat, nagyjából minden hétre jut valami. Nem egy kis hajhúzásról van szó, hanem annál erősebb dolgok (nekilöki a falnak, úgy hogy lehorzsolja a kezét, feldagad a szemhéja, stb). A lányom teljesen szelíd, soha nem verekszik, nem is adja vissza ennek a kislánynak-pedig lehet azt kellene. Én minden egyes alkalommal szóvá tettem az óvónőknek, de ők azt mondják annál többet nem tehetnek, hogy megpróbálják őket elkülöníteni egymástól és "nyugtatnak", hogy ez mindenhol előfordul...Hát, ezzel nem értek egyet, 10 ismerősöm közül 9 azt mondja, náluk az oviban nincs verekedés, pláne kislányok közt. A lányom másfél hónap ovibajárás után már nem szívesen megy be. Ti mit tennétek? Beszéljek a másik kislány anyukájával, vagy vigyem át másik csoportba, vagy hagyjam az egészet és reménykedjek hátha "magától" megoldódik a helyzet?
2011. okt. 27. 18:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Én már régen beszéltem volna a másik kislány szüleivel és csak akkor vinném át, ha nem oldódik meg a gond.
2011. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Másik csoport. Ilyet én sem hallottam még sose. Mik vannak! És akkor még ők nem tudnak mit tenni??? Mi a francnak van ott akkor?
2011. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
muszáj hogy beszélj a lány szüleivel(csak ha nem roma család)
2011. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Az Óvónénik minek vannak ott? Nem hétköznapi, hogy a kisgyerek kék-zöld foltokkal megy haza. Először beszélj azzal az illetékessel, aki óvónőnek hívja magát, aztán vidd el a kislányt minél előbb egy másik óvodába.
2011. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Jaj, szegény. :( Hát figyelj, én nem tűrném meg az ilyet. Mindenképpen beszélnék az anyjával, és a kislányhoz is intéznék pár szót (nem szabad, nem szép dolog, stb.). Most kell neki megtanítani, hogy mit szabad vagy mit nem szaba, különben nem lesz jó vége.

Ha végképp nincs változás, akkor iratnám át másik csoportba.

2011. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
más gyerekeket nem bánt?
2011. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
na az ilyen gyerekekből lesznek a bolond felnőttek,már elnézést.Ilyenről még én se hallottam..De szerintem másik csoport,de azért még beszélj az anyjával.Semmikép ne hagyd annyiban.:)
2011. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Át tudnád tenni egy másik csoportba? minél hamarabb..

Mielőtt végleg megutálja, vagy fél bemenni..

más sajnos nem oldaná meg:

1.óvónónek szólni:

óvónő figyel általában, de óvónők háta mögött tenné

2. a gyerekkel teljesen értelmetlen lenne beszélni

2. a szülővel is (rászól, megtiltja, na és? bemegy , óvónő elfordul, már csak azért is teszi)

Vidd máshova.

Ez nem mindennapi, durva, rászállt egy gyerek. És ő még kicsi, hogy elmondja, feldolgozza.

2011. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Én át vinném egy másik oviba ha van rá mód!
2011. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

Fuss még egy kört az óvónőnél, ha lesz még egy ilyen eset. Akkor nyomatékosan kérd meg, hogy találjon ki valami megoldást, hogy a lányod ne bánthassa a másik gyerek, mert a következő ilyennél kénytelen leszel az óvodavezetővel beszélni, mivel ez tűrhetetlen és minődíthetetlen. Nekem az a tapasztalatom, hogy a vezetők jobban odafigyelnek az ilyesmire, de legalábbis "ráncba szedik" az óvónőket, mert nekik sem hiányzik a világraszóló balhé.

Ha az óvódavezető sem tesz lépéseket, akkor kérdezd meg a többi szülőt, náluk is volt -e hasonló eset, beszélj a másik gyerek anyukájával is. Ha semmi nem változik, és még bízol ebben az oviban, akkor másik csoport (hátha ott normálisabb az óvónő).

Ez hosszú intézési út, de szerintem jobb, mintha átvinnéd rögtön máshová, mert sajnos hasonló deviáns eset mindenhol felütheti a fejét, nem lehet rögtön elmenekülni (én legalábbis felvenném a kesztyűt).

Ha nem vagy nagyon harcos típus, és gyors megoldást szeretnél, akkor persze át is viheted azonnal.

2011. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!