Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem érvényesítheti-e...

Férjem érvényesítheti-e fiamra a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Férjemmel 4 éve vagyunk házasok, van egy 17 hónapos kislányunk. Nekem az első kapcsolatomból van egy fiam, aki nincs a férjem nevén. 2013-ban gyesen leszek, érvényesítheti-e férjem az adókedvezményt a fiam után, lévén, hogy nem a vér szerinti gyermeke? Feltéve, hogy 2013-ban is lesz még családi kedvezmény.
2012. febr. 20. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha örökbe fogadja.
2012. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
nem kell orokbefogadnia,eleg,h hazasok vagytok. Nalunk is ez a helyzet,masodik hazassagom,gyeden vagyok,az elozo hazassagombol szuletett gyerekekre is a ferjem kapja. Jo lenne,ha mindenki csak akkor valaszolna,ha konkretan tudja a valaszt es nem gagogna itt baromsagokat.
2012. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első nagy marhaságot írt. Nálunk is ez a helyzet. A családi adókedvezményt az veheti igénybe, aki jogosult a családi pótlékra a gyerek után. A szülő házastársa jogosult, így igényelheti. (fontos, hogy házastárs, mert élettársak nem. )
2012. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10-52 vagyok. Előkerestem egy korábbi válaszomat, bemásolom: A szabadság igen, akár elvált, akár özvegy, akár házas vagy egyedülálló, de csak a saját gyerek után. Ez mindkét félnek jár.


Adókedvezmény annak, aki jogosult a családi pótlékra. ű


Ki jogosult a családi adókedvezmény érvényesítésére?

- az a magánszemély, aki gyermekére tekintettel a családok támogatásáról szóló törvény szerint családi pótlékra jogosult,

- a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa;

- a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy);

- a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély.


Családi pótlékra jogosult:


jogosult a vér szerinti szülő, az örökbe fogadó szülő, a szülővel együtt élő házastárs, az a személy, aki a saját háztartásában nevelt gyermeket örökbe kívánja fogadni (feltéve, hogy az erre irányuló eljárás már folyamatban van), a nevelőszülő, a hivatásos nevelőszülő, a gyám, továbbá az a személy, akinél a gyermeket a Gytv. alapján ideiglenesen elhelyezték.


Mivel a szülővel együtt élő házastárs jogosult a nevelt gyerek (azaz valamelyik fél gyereke) után, így élettárs csak a saját gyereke után igényelheti, az élettárs gyerekei után csak akkor igényelhetné, ha házasok lennének.

2012. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat! Örülök, hogy mindenféle procedúra nélkül megoldható a dolog.
2012. febr. 21. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!