Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki tgyást kap, az érvényesíth...

Aki tgyást kap, az érvényesítheti a családi adókedvezményt 2 gyerekre? Vagy hogy van most?

Figyelt kérdés
Több lesz a kedvezménnyel a tgyás vagy lehet kérni szja kedvezményt?Már nem tudom követni a törvényeket.
2012. febr. 1. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia én azt javaslom menj el egy könyvelőhöz, én is azt teszem, mert totál össze vagyok zavarodva mit mikor hol kell igényelnem.... :( Semmiről nem akarok lemaradni ami jár....
2012. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érvényesítheted, te is a párod is. Mivel adókedvezményről van szó, ezért több lesz a pénz amit megkapsz, mert kevesebb az adó, amit levonnak.
2012. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Tgyás-ból csak adóelőleget vonnak, ennek összege attól függ, hogy mennyi a bruttója. Mindenképp érdemes igénybe venned, mivel akkor a családi kedvezmény összegével csökkentett adóelőleget vonják, tehát ennyivel többet kapsz kézhez! Erről nyilatkozni kell, hogy a gyerek után Te vagy férjed , vagy esetleg megosztva veszitek igénybe.
2012. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!