Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák ti is így viszonyultok...

Anyukák ti is így viszonyultok ehhez a kérdéshez?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,kaptam 1 hétre 1500Ft zsebpénzt...Anyukám jelenlétében tegnap adtam egy hajléktalannak némi aprót,ami a pénztárcámban volt.Ma kifakadt rám,hogy ő dolgozott meg a pénzért,és ne adjam oda a hajléktalannak,mert ő dolgozott érte,majd ha én dolgozok meg érte,akkor azt csinálok,amit akarok!!!



Amúgy is én kaptam meg a pénzt,arról nem volt szó,hogy ő osztja be,hanem én...ez annyira durva,már 20 éves vagyok,miért bánik úgy velem,mint egy ötévessel?


2012. febr. 21. 08:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%

igaza van


20 éves vagy,örülj hogy neked ad pénzt...


menj el dolgozni,tartsd el magad,aztán ami marad,osztogasd akinek akarod

25/N

2012. febr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%
Részben igaza van az anyukádnak. Neked adta, hogy oszd be magadnak, s nem azért, hogy elosztogasd. Jószívű vagy, ez nagyon jó tulajdonság a mai világban! De azt a pénzt nem te kerested, hanem anyukád.
2012. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
Én meg épp hogy, hogy büszke lettem volna anyukád helyébe rád. Nem hülyeségekre költöd vagy cigire hanem másokon segítesz rajta.
2012. febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%

Mindketőtöknek igaza van.


Anyukádnak abban hogy a saját kereseteddel jótékonykodj.

Neked abban hogyha elkaptad a pénzt és jól beosztod akkor hadd költsd arra amire akarod.Ha adnék a lányomnak pénzt nem nézném hogy most egy kéregetőnek ad vagy vesz rajta egy csokit,az ő döntése.

2012. febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
23%
valahol igaza van.ha adakozni akarsz menj el dolgozni es a sajat penzedbol adakozz.
2012. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha valakinek adok penzt,ilyenen nem akadok ki,hogy hova költi,nem ilyen aprosagon,nekem is nagyon keves van,megis segitem a batyjam gyerekeit,meg masoknak is jut,megis akinek több van,irigy ram,hogy jol kijövök.Nem hiaba mondjak,adj es kapni fogsz.
2012. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
34%
Az ajandekokkal is igy vagyok,sokszor megmondom,ha nem tetszik,add tovabb v. add el,vegyel masikat.
2012. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
35%

Hát én se lennék boldog, ha a felnőtt gyerekem csöveseknek piára osztogatná a zsebpénzét. Amit ugye én kerestem meg...

Ha magadnak veszel belőle haszontalan dolgokat, az egész más, abba tényleg nem kell beleszólni. De ha anyukád a csöviket akarná támogatni, akkor nekik adhatta volna az egészet helyetted, nem gondolod? Amúgy meg az utolsó mondatodból látszik, hogy pont azért, mert éretlen vagy. Ennyi idősen már simán dolgozhatnál. Nálad fiatalabb ismerőseim is maguk keresik a zsebpénzüket. Abba biztos nem szólna bele anyukád, ha az egészet eljótékonykodod, akkor sem.

2012. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
66%
Nincs igaza. A zsebpénz LÉNYEGE, hogy mint szülő adom, de abba nem szólok bele, mire költi a gyerek, vagy a már nagyobbacska diák. Ezen, hibákat elkövetve, saját magának kell megtanulnia a pénzzel bánni. Ezt a nevelési elvet majd, ha neked lesz gyereked, fontold meg. Anyukádat nem tudod nevelni. (és jól tetted, hogy adtál a koldusnak)
2012. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%
Nos, én úgy vagyok vele, hogy miután odaadtam a gyermekemnek a pénzt, onnantól kezdve az övé, tehát úgy rendelkezik vele, ahogy akar.Természetesen tanácsot adhatok neki, hogyan ossza be, de a gyakorlatban neki kell ezt megtanulnia.Mindenképpen benne van a pakliban, hogy hibázni is fog, főleg kezdetben.De ha ő úgy dönt, hogy hajléktalannak adja az aprót, hát legyen, örülnék hogy van benne szociális érzékenység, ezt manapság sajnos nem sok ember mondhatja el magáról.Gondolom, abból a pár forintból, amit a hajléktalannak ad az ember, magának úgysem tudna sok mindent venni, egy szerencsétlennek viszont nagy segítség lehet az a kis apró is.
2012. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!