Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Hogy viszonyultok a...

Férfiak! Hogy viszonyultok a párotok gyerekéhez?

Figyelt kérdés

Olyan férfiak véleményére lennék kíváncsi, akik olyan nővel élnek együtt, akinek egy korábbi kapcsolatából már van gyereke, és a gyereket az anyuka neveli.

Érdekelne, hogy mennyi idős volt a gyerek, amikor az anyukájával megismerkedtetek, összekerültetek, és mennyi idő után találkoztatok a gyerekkel. Milyen a viszony köztetek? Ha már együtt is éltek, akkor mi a szerepetek ebben a családban? Milyen érzés más gyerekét nevelni? Bármilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok!

Ja, és még az is érdekelne, hogy amikor a párotokat megismertétek, akkor hogy álltatok ahhoz, hogy már van gyereke? Szóval amikor a gyereket még nem ismertétek, akkor mit gondoltatok erről az egészről?


2010. jún. 14. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a szitu! Párommal szakítottunk, de már a fiam akkor megvolt. Aztán összejött egy pár sráccal. Persze van, aki elfogadta így és volt olyan is aki nem. A jelenlegi párjával 4 éve van együtt én pedig 6 éve az enyémmel. Egy nap, a sok pletyka után felhívtam és összeültünk, hogy dumáljunk. Meg is történt, de ekkor már egy ideje elég agresszív volt köztünk a viszony (tettlegesség nem volt soha). Egy fél nap alatt sikerült átbeszélnünk a dolgokat és kicsit megismertük egymást. aztán egyszer felhívott az exem, hogy segítsek ilyen-olyan műszaki dolgokban. én persze mentem, mert nem haragszom rá. Aztán egyre többször kellett nekik segíteni és aztán a sráccal közös munkákba kezdünk. Ma meglepő módon nagyon jó barátok vagyunk és sokat dumálunk. Jól neveli a fiam ( mindenről kikéri a véleményem és az engedélyem) Ha konfliktus van otthon, akkor is felhív, hogy mindkét fél sztoriját megismerjem. Jól viseli a fiamat és a fiam is szereti. Teljesen megbízok benne és ha valami történne velem csak ő jöhetne szóba, hogy felnevelje a fiam. Egyébként ilyenkor a gyerekelhelyezés is sok gonddal jár, de mi pik-pakk letudtuk. Bíróságon bíróságon beadtuk a megállapodásunkat ezt "szentesítették" és működik minden. Én néha kések a fizetéssel, de ezt tolerálják cserébe én is segítek és ugrok ha kell. Egyébként a fiam 3 évesen ismerte meg ha jól emlékszem és rendezett a viszonyuk. A srác majd egyszer akar egy sajátot is (ez megértem). Egyedül ott van a gond, hogy az exem és a srác néha összekülönböznek, mert az exem kényezteti a fiam, míg a párja meg próbálja keményebben fogni. Bocsi, hogy kicsit össze-vissza lett, de így talán kissé kőrvonalasabb, hogy ki-kivel van. Ha ilyen gondban vagy írj privátot és szívesen segítek, hogy könnyen elfogadd ezt a szitut.
2010. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Én nem férfi vagyok, hanem egy fiatal egyedülálló anyuka, és igazából kíváncsi vagyok rá, hogy a férfiak hogyan éreznek, amikor olyan nővel létesítenek kapcsolatot, akihez egy gyerek is tartozik.

Meg itt az oldalon sokszor olvasom, hogy aggódnak a partner gyerekével való találkozás miatt, és érdekelne az oka, mert valahogy én semmi félelmeteset nem látok benne. Bár biztos azért, mert van gyerekem, ráadásul az enyém egy igazi vidám, nyitott, barátkozós kisgyerek, ezért úgy képzelem el, hogy minden gyerek ilyen :) Persze nyilván nem. Csak nagyon kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor mi játszódik le egy férfiban.

2010. jún. 14. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
A lényeg ugyanaz. Éretten kompromisszumot kell kötni és be kell tartani mindenkinek, mindenkivel szemben. Ha tudok szívesen segítek, ha tudok. A legfontosabb, hogy MINDENT beszéljetek meg!!!!
2010. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elösszöris ez nem könnyű, mert nem mindenki fogadja ezt el, hogy van gyerek. Az én volt feleségem is ezzel szenved mert van neki egy sokkal időseb pesija akinek van felesége is, de neki sem füllik a foga a gyerekemhez!

De nekem az a véleményem ha valahogy be bír férni a gyerek szeretet világába, kisseb féle cselekkel, pl: barátja legyen ne a mostoha apja! Akkor nem lessz gond.

2010. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!