Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különköltözés szülőktől...

Különköltözés szülőktől munkakezdőként? Hogyan?

Figyelt kérdés

Még másfél évem van hátra a suliból, de már eszembe jutott, hogy mégis honnan tudnám előteremteni a különköltözéshez szükséges feltételeket. 21 éves vagyok, nincs olyan szörnyű családom, de már most sem élvezem az együttlakást, ezt annyira nem részletezném.

Ha az embernek nincs párja, akihez, akivel összeköltözhet, hogyan költözhet el otthonról? Szívesen tanulnék még mást is, de ha még sok évig itthon kéne laknom, kb beleőrülnék... Ha lesz olyan szerencsém, hogy rögtön kapok is munkát, ahogy végzek, akkor sem fogok rögtön olyan egetverő fizetést kapni, hanem mondjuk olyan 80-120 körüli nettót. Ennyiből pénzből hogyan?

Nektek hogy sikerült elköltözni otthonról hasonló feltételek mellett?


2012. febr. 21. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten bérlek egy belvárosi minigarzont 70 ezerért, ebben már benne van a rezsi is. 120 nettót keresek, tehát még 50 ezrem marad kajára, bérletre és egyebekre. Nem mondom, hogy olyan sok, de ki lehet jönni belőle azért.


22L

2012. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem egyedül költöztem, hanem a párommal. Két fizetésből meg lehet élni albérletben. Én előtte úgy 700ezret megtakarítottam, úgy vágtam bele a költözésbe. (ezt persze nem kellett mind elkölteni közel sem) Sokat kellett költenünk még úgy is, hogy sok mindent használtan vettünk. Hacsak nem betársulsz egy albérletbe (bár szerintem az cseberből vödörbe), akkor nem nagyon tudsz egyedül megélni.
2012. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokat kell spórolni, amennyit csak lehet. Ha megvan az állás, akkor olyan albérletet kell kivenni, amelyik a fizetésből úgy jön ki, hogy mellette még ki tudod fizetni a rezsit, a kaját és az egyéb költségeidet is. Ha pedig találsz valakit, és odáig jut a kapcsolatotok, akkor már könnyebben megy a fenntartás 2 fizetésből, vagy elkezdhettek gondolkodni egy lakás/ház törlesztőjén is.
2012. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én vidéken lakom, szóval valamivel alacsonyabbak az albérlet árak itt. Nagyjából úgy képzelem én is, ahogy az első válaszoló is írta, bár nálam a nettó 120 az a felső határ, szóval szűkös lenne. Tudok spórolni, de ha mondjuk csak 80-at kapok, ebből kifizetek 40-et albérletre plusz a rezsi, akkor marad talán tízezer forintom... Igazából ez a része aggaszt, hogy alig maradna valamim, amiből megéljek. Megtakarításom ugye nincs, mert nem dolgozok még.

Lakásvásárlás eszembe se jutott, mert szeretnék külföldre menni, ha lesz már munkatapasztalatom, viszont nem szeretnék 5-6 évet még szüleimnél lakni. És akkor már jó lenne félretenni valamennyit, mert azért nem 20 ezer forinttal a zsebében költözik valaki másik országba, de albérlet és nem túl jó fizetés mellett ez is necces ugye.

2012. febr. 21. 16:09
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Szüleid nem segítenek anyagilag, semmi készpénzt nem kapsz tőlük, amit félretehetnél?

Azért sok szülő segíti a gyerekét az elindulásnál, akár erőn felül is, legalább is nálunk mindig ez volt a szokás.

2012. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Én dolgoztam suli mellett, így volt egy kis pénzem felköltözni Pestre. Itt már jobban kerestem és egy szobát béreltem egy idős nyugdíjas házában. Ha tudsz alkalmazkodni, nem kell rögtön lakást bérelni.


Később sajnos nagymamám elhunyt, az örökségből lakást vettem.

2012. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Külső kerületekben, Pest környéki albérletben valamivel jobban lehet kijönni anyagilag.
2012. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Amikor suliba jártam, ahogy te, azt hittem, hogy majd lesz melóm és elmegyek albérletbe. Esetleg annak érdekében, hogy tudjak is félretenni saját lakásra, a főiskolás társaimmal eleinte valakivel közösködök albérlet ügyben, mert párom nekem se volt. Azt hittem, hogy majd lesz némi gyakorlatom, és majd pár év múlva jobb munkát kereshetek, feljebb léphetek több fizuért, és talán mire összejön egy lakás árának a fele, addigra megtalálom életem párját és ketten közösen legkésőbb a huszas éveim végére már a párommal a saját közös lakásunkban élhetünk majd, és tehetünk félre nagyobb lakásra, vagy gyereknevelésre, utazásra...


Azóta eltelt 10 év, és megtanultam, hogy hinni a templomban kell, álmodozni szép, de a valóság a következő:


Diploma után után több, mint fél évvel lett csak munkám. Olyan legutolsó irodai csicska munka, de legalább volt és a kollégák is jók voltak.

2 év múlva jött a felszámolás...

Le se merem írni mennyi idő munkanélküliség...

Fekete munka...

Aztán végre egy igazi szakmámba vágó munka, nagy cég, azt hittem végre tervezhetek. De nem. Újra jött a felszámolás...

Megint csak munkanélküliség...


Közben egyszer sem költöztem el otthonról, tűrtem a család nyomasztását, mert nem tudtam volna albérlet ügyben senkivel közösködni, a bejárásomat viszont fizették a munkahelyeim, így olcsóbb volt otthon.

Párom? Volt, de egyik sem volt annyira meggyőző, hogy összeköltözésig fajuljon.


Még azért reménykedem.

Ha az elejétől fogva lett volna biztos munkahelyem, még ha nem is nagy fizetéssel, akkor nagyjából most tudnék egyedül lakást venni. Így meg nem tudom, próbálok nem stresszelni, egyszer csak jobb lesz.


33/N


(+És már bánom, hogy nem mentem külföldre. Most már egyedül nem akarok.)

2012. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos pályakezdőként nem könnyű elhelyezkedni, főleg vidéken... tapasztalat.

Remélem, h te több sikerrel jársz!

2012. febr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!