Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frissdiplomás, munkakezdőként...

Frissdiplomás, munkakezdőként hogyan kell ezekre a kérdésekre válaszolni?

Figyelt kérdés

- Mesélje el a legsikeresebb szakmai élményét!

- Miért szeretne állást változtatni?

- Hogyan képzeli el az ideális munkakört?

- Meséljen el egy konkrét stresszhelyzetet!

- Mit ért jól működő ügyfélkapcsolaton?

- Mesélje el a legkreatívabb döntését!

- Miért számít Ön jó csapatmunkásnak?

- Milyen szerepet vállal egy csapatban?

- Mit vár el a munkatársaitól?

- Hogyan képzeli el az ideális vezetőt?

- Mit vár el egy vezetőtől?

- Mit gondol, milyen az Ön munkastílusa?

- Mit tekint eddigi legnagyobb szakmai sikerének?

- Miért kellene kiválasztanom erre a pozícióra?


Mivel ezekben a témákban nincs SZAKMAI tapasztalatom, ilyenkor csak azt kell mondani, ahogy én azt elméletileg elképzelem?

Vagy ha tudják, hogy nincs munkatapasztalatom (az egy hónapos szakmai gyakorlatot ne számítsuk) akkor ilyen kérdéseket nem is tesznek fel?


2012. febr. 13. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pár ötlet:


- Mesélje el a legsikeresebb szakmai élményét!

Mesélj a tanulóéveid alatt végzett projektmunkákról, valamelyik tanórán elvégzett legnagyobb feladatodról, szakdogád során elért eredményt. Nem csak munkahelyen foglalkoztál a témával, hanem már iskolában is!

- Miért szeretne állást változtatni?

Nincs értelme, nem kérdeznek ilyet.

- Hogyan képzeli el az ideális munkakört?

Mit szeretnél csinálni? Emberekkel foglalkozni, vagy inkább magányos farkas lennél? Mindig új feladatok, vagy inkább megszokottakat? Stb...

- Meséljen el egy konkrét stresszhelyzetet!

Ha más nem, meséld el, hogy milyen volt vizsgán, hogy oldottad meg. Gondolj vissza a legstresszesebb esetre, amit sikerült megoldanod!

- Mit ért jól működő ügyfélkapcsolaton?

Erről is mesélhetsz. Ha nem ügyfelekkel dolgoztál, akkor azt mond el, hogy hogyan teljesítetted/néd egy kollégád kérését (mert akkor ő a te ügyfeled)


Satöbbi, satöbbi, satöbbi... Az lehet, hogy kérdeznek hasonlókat. Gondolj bele, hogy miért is kérdezhetik ezeket tőled, mire lehetnek kíváncsiak, gondold át, hogy milyen esemény, cselekvésed tudná ezt legjobban kifejteni, leírni, megválaszolni ezt. Nem feltétlenül kell munkahelyi példát hoznod (főleg akkor nem, ha nincs), de hasonlót mondhatsz, pl hogy készülsz fel sporteseményen egy versenyre, hogy dolgoztál együtt az évfolyamtársaiddal, stb...

2012. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, mesélni Andersen szokott, te kész téynekkel tudsz szolgálni ezt írd bele az összes iylen mesélje el kezdetűhöz!



Ne adj magadról ki infót, és ne válaszolgass iylen hülye kérdőívekre, mert ezeknek a helyeknek egyike sem takar valós munkát, inkább kérdezz te tőlük az aktuális valós munka leírásáról!


Ne hagyd, hogy "statisztikát" csinálanak belőled,a munkaerőkölcsönzőket meg nagyívbe kerüld el, mert mind a lehúzásra megy meg a pszihológiai bepalizásra! arra vannak az iylen kérdőívek is, hogy lássák mennyire vagy madár, és áron alul felvásárolható!



Ne hagyd magad!


Keress komoly cégeket!


Komoly háttérrel, és ismerettséget próbálj meg teremteni és ne félj a gyakornoki programoktól.

2012. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

- Mit gondol, milyen az Ön munkastílusa?


Dinamikus, mindíg amit a helyzet megkövetel, és még arra is egy lapáttal ráteszek!


- Mesélje el a legsikeresebb szakmai élményét!


Vezetőmet lebeszéltem egy általam hibásnak vélt döntéstervezetéről, és jobb ötlettel szolgáltam, amelyet később őmaga is elismert.


- Miért szeretne állást változtatni?


Célom a további fejlődés, és jelenlegi helyemen elértem mindent amit csak lehetett.



- Hogyan képzeli el az ideális munkakört?


Lelkiismeretesen és tisztességesen mind az adó, mind a vállaló részéről!


- Meséljen el egy konkrét stresszhelyzetet!


Nem volt ilyen mivel nem szoktam stresszelni, sem munka közben sem a magánéletben.


- Mit ért jól működő ügyfélkapcsolaton?


Amikor közös megoldás születik, amely mindkét fél számára hasznos, és a jövőben is működőképes!



- Mesélje el a legkreatívabb döntését!


Jelentkeztem az önök által kínált lehetőségre.



- Miért számít Ön jó csapatmunkásnak?


Mert mindenki más elégedett velem kivéve önmagamat, én úgy érzem még többre vagyok képes ha a helyzet úgy kívánja!


- Mit vár el a munkatársaitól?


Etikus magatartást.



- Hogyan képzeli el az ideális vezetőt?


Etikusan viselkedik és képes a cél érdekében másokat is meghallgatni, és hibáit beismerni.


- Mit vár el egy vezetőtől?


Etikusan viselkedik, és a cég érdekeit tartja szem előtt elsősorban.



- Miért kellene kiválasztanom erre a pozícióra?


Hogy nehogy rossz döntést hozzon azzal, ha elszalaszt!

2012. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok, hasznosak voltak a válaszok, köszi! :)
2012. febr. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!