Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Voltatok már a válás szélén?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már a válás szélén? (lent) Különköltözés után, lehet még újra egymásra találni?

Figyelt kérdés

Már elég régóta benne vagyunk egy válságban, 10 éve vagyunk házasok, és egyszerűen nem tudunk belőle kikeveredni, néha már úgy néz ki, hogy na megoldottuk, de mégsem.

Most abban állapodtunk meg, hogy a férjem elmegy albérletbe. Lehet, hogy ez jót is tesz nekünk, ill. abban reménykedek, hogy rájövünk, hogy a másik nélkül nem megy.

Vele szeretnék boldog lennei és harmóniában élni, de nem megy, ez kevés. Régen olyan jó volt, lehet, hogy már csak azt sírom vissza?

Voltatok úgy, hogy szétment házasságotok, aztán új alapokkal, újra egymásra találtatok?


2009. dec. 5. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a magyar tanárnőm háromszor ment férjhez. Mint a háromszor ugyanahhoz a férfihez... Szóval elméletileg lehet.
2009. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szélén voltam, de el is váltam. Aztán a következővel éppen ott tudtam folytatni, ahol abbahagytuk az elsővel.

Amit az egyik kapcsolatodban nem oldottál meg, azt aztán a következővel éppen annyira nem tudod megoldani. Azért történik, hogy egyesek pl. mindig alkoholbeteghez mennek, másokat mindig kihasználnak, a harmadiknak mindig egy mártír jut és így tovább.

Változz, és változik a kapcsolat.

2009. dec. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom:( És ezen dolgozom már egy ideje és egyszerűen nem is látom, hogy mi az ami ekkora nehézséget okoz neünk. Már arra is gondoltam, hogy ez a sors és abból kell valamit megtanulnunk, hogy nem együtt élünk. Tök tanácstalan vagyok már.
2009. dec. 5. 23:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben vagyok benne, 12 év után... Egyre nehezebb, de nem tudjuk feladni valahogy. Pedig néha jó lenne. Az a baj, hogy soha nem vagyunk "egyformán". Amikor az egyikünk tenni akar a házasságért, akkor a másik éppen "lesza.ja", mert elege van. Most épp én vagyok így, a férjem meg egy hete jön utánam, mint egy pincsikutya, de én már nem tudom bevenni... :S Na mindegy, bonyolult.
2009. dec. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Családterápia?

2. Említetted a sorsot. Eric Berne: Sors mint esély?

3. Mi változott? Kinek mire lenne szüksége, hogy jól érezze magát?

2009. dec. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pszichológus barátnőmhöz jártam aki egyben párterapeuta is, szerinte én már megoldottam a belső konfliktusaimat, most ő jön.

Igen ismerem a könyvet.

Általában jó vagyok elméletből:) a sajátommal képtelen vagyot mit kezdeni.

Egyébként a férjem szülei kétszer is elváltak, ezért is gondoltam erre.

2009. dec. 5. 23:54
 7/10 anonim ***** válasza:
engem egy hete hagyott el a férjem, és már oda is költözött hozzá egy másik nő. Ma találkoztunk és búcsúzásnál megölelt, tegnap meg egész nap féltékeny volt. Megmondta, h érez még irántam valamit, láttam a tekintetén h elhomályosodik... Én bízom még abban, h rájön, h én kellek neki... Szeretem őt, bármekkora szemétséget művelt. Szar volt a házasságunk az tény, sokat vitáztunk, de nekem nagyon úgy tűnik, h meggondolatlanul belemenekült egy új kapcsolatba, mikor érzelmileg le se zárt még engem! és remélem nem is fog!
2009. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pont valamelyiknek olvastam: válni akkor szabad, ha egy lakatlan szigeten is egyedül élnél inkább, mint vele. Ne kérdezd, kié a gondolat, elfelejtettem. Ám micsoda bölcsességről árulkodik ez a mondat.

Azt írod, VELE szeretnél. Szerintem, itt a KULCS!

Problémák mindenhol vannak.Képzeld el, milyen LENNE nélküle.

Sz-em nagyon szép, amikor két ember együtt öregszik meg.

Én már váltam.Elég sivár utána..

Képzeld el, mi lenne. hántold le a hirtelen jött szabadság röpke örömét, vedd szemügyre, mi jön utána.

Csak AKKOR válnék, ha verne, megalázna.Az tűrhetetlen-tarthatatlan. Az összes többi nézeteltérés bagatell, smafu ebben a játékban, megoldható.

Persze, ez az én véleményem. lehet, néhányan köveznek..

2009. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem két hete hagyott el a párom, de reménykedek, olyan sokan egymásra találtak már ujra. A multat nehezen felejti az ember jo és rossz értelemben is. Elrakott mindent ami rám emlékezteti, de azok csak tárgyak, az emlékeit nem tudja törölni, mint ahogy én sem. Nagyon boldogok voltunk együtt,most is szeret, mondta,és bizom benne, hogy hiányzom és idővel ujra egy pár leszünk.Sokan voltak már igy.
2009. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátnő terapeuta azért nem jó, mert lojális hozzád. Fordulj olyanhoz, akit nem ismresz. Mindig van még mit tanulnunk. Fejlődj te tovább, ha ő nem akar. És persze, hogy a sajátunk nehezebb, mert benne vagyunk érzelmekkel. Ezért nem látjuk a fától az erdőt. Azaz a megoldást az érzelmeinktől.
2009. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!