Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család-párkapcsolat-ex barátnő...

Család-párkapcsolat-ex barátnő. Mit lépjek ilyen helyzetben, ha kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kicsit talán bonyolult, és lehet, hogy hosszúra is sikerül, de megköszönöm, ha elolvasod, és hozzá szólsz egy-két gondolattal.

A felállás a következő: A párommal fél éve vagyunk együtt, nagyon harmonikus kapcsolatban. Ő, az Édesanyám (a kapcsolatunk kezdete után néhány héttel helyezték át), és az ex barátnő egy helyen dolgoznak. A párom és a barátnő külön-külön szakban, az Édesanyám fixen, így váltakozva mindegyikőjükkel egy műszakba kerül.


Annak idején az egész terület egy nagy baráti társaság volt, ami egyrészt megbomlott, miután ők szakítottak, másrészt szétszéledt, és jöttek-mentek a lányok/asszonyok, ő és egy idősebb úr az egyedüli férfi a társaságban.

Csúnyán ért véget a kapcsolatuk, gyakorlatilag a barátnő egyik pillanatról a másikra 4 év után átköltözött az egyik közös baráthoz, mert titokban összejött vele.

Hónapokig egymáshoz sem szóltak a munkahelyen, miután a párom letisztázta magában a dolgot, és mert műszakváltáskor kommunikálni kell, kiegyeztek abban, hogy munkakapcsolat szinten beszélni fognak egymással.


Igen ám, de néhány hete panaszolta, hogy közös ismerősöktől hallotta, a leányzó azzal henceg, ha akarná, úgy is bármikor visszaszerezhetné, és ez a pletyka neki most mennyire megalázó.

Anyukám egyéb okokból most először került a lány szakjába, ahol annak barátosnői folyton rólam/rólunk érdeklődnek nála; hogy vagyunk, hogy nem vagyunk, milyen a kapcsolatunk, stb...

Mára eljutott odáig a dolog, hogy fennhangon beszélte mindenki előtt, jövő héten elmegy a Páromhoz, és befejeztet vele egy melót, aminek még a kapcsolatuk alatt kezdett hozzá. Legnagyobb problémája az volt, hogy a jelenlegi pasija épp váltott szakban lesz vele, nem tudja elvinni, buszon nem tudja elcincálni a cuccokat, úgyhogy ki fogja majd őt elvinni hozzá...

Nem vagyok féltékeny típus, mindig azt vallottam, a másik lelkiismerete bánja, ha nekem fájdalmat okoz, de bevallom őszintén, feláll a hátamon a szőr, ha (ilyen fennhéjazó kijelentések után, hogy bármikor visszaszerzi) elmenjen hozzájuk, és szépen tegye ott magát, a pasija nélkül, tök egyedül (adott esetben kettesben Vele).

Gondolom menni fog, mert a konkrét nap is ki van tűzve, bár én nem hallottam még hírét (külön szakban vagyunk éppen, nem találkoztunk vasárnap óta, csak sms, rövid telefon), ha így van említeni fogja, mert így, ilyen közeg által úgy is kitudódna, és egyébként sem szokása titkolózni (amennyire én tudom:D).

Mostanában egyébként is sok fejfájást okoz a leányzó, Anyukám többször is említette, hogy műszakváltáskor is teszi magát a srác előtt, direktbe most Anyus előtt nyomatják a Párom témát, amit nem igazán tudok mire vélni.

Valahol úgy érzem azért csinálják, hogy esetlegesen feszültséget szítsanak köztünk, aztán jót röhögjenek rajta, valahol meg rettegek attól, mi van, ha tényleg be akar kavarni, mert elég eszelős egy nő. Ismerem régebbről, azelőttről, hogy tudtam volna egyáltalán a Kedves létezéséről.

Nem tudom, kell-e aggódjak, mit akarhat ez a nőszeszély, és kell-e egyáltalán beszélnünk arról, hogy félek, elveszíthetem egy ilyen szitu miatt.

Látom, hogy ez Édesanyámnak megalázó (és mondja is), és rettenetesen nehéz a helyzettel bármit is kezdeni, mert engem is félt, és a kapcsolatomban sem akar turkálni, mert amúgy imádja a fiút (ahogyan az egész családom, és természetesen én is), de úgy érzem ez felett nem lehet csak úgy elsiklani, mert az sem jó, ha így magamban őrlődöm.

Tulajdonképpen csalódtam eleget már ahhoz, hogy azt mondjam, bármennyire is szeretem, hosszú távon egy ilyen kínkeserves dolog ne kelljen, akkor sem, ha belehalnék nélküle, de nyilván nem tilthatom el tőle, az a leggyerekesebb megoldások egyike lehet. De mit tehetnék? Mit lehet tenni ilyenkor, hogy senki ne bántódjon meg, és én is megnyugodhassak? Hosszútávon persze, nem csak az aktuális hozzá készül téma miatt.

24L


2012. febr. 22. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Huhh...hát figyelj, ezért szokták azt mondani, h házinyúlra nem lövünk. Ahogy olvasom, az a munkahely elég belterjes ilyen szempontból.

Tenni semmit sem tudsz nagyon,a párod, a volt csaj, és anyukád kénytelen- kelletlen találkoznak, beszélgetnek, hallanak ezt- azt.

Mondanám, h keressen akár a párod, akár anyukád másik munkahelyet, mert így kicsi egyszerűsödne a helyzet, de mint tudjuk, örülhet az ember, ha van munkahelye. Ha azonban akadna más lehetőség, szerintem egyikük se habozzon váltani!

Hogy féltékeny vagy, érthető, én is az lennék. Azonban, h van -e valós okod rá, azt csak te tudhatod, illetve a párod.

2012. febr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem volt itt semmi házinyulasdi tulajdonképpen.

A barátnő dolgozott ott először, később került oda a párom, szakítottak.

Rá egy évre találkoztunk mi, és jöttünk össze, eztán két hónappal került át (áthelyezéssel) közéjük az Anyukám. Ha előre tudom, hogy ilyen szituba keveredek... Hát minimum alaposan meggondoltam volna.

2012. febr. 23. 00:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne a nőbe bízz, hanem a párodba. A többivel meg ne foglalkozz, csak beszéljenek ha akarnak.

Ha szeret téged, nincs az a nő aki bekavarhatna. Ha meg nem, akkor olyan mindegy nem?

2012. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudod minden azon múlik, hogy a párodnak mennyire sikerült őt kiheverni. Vannak férfiak (és sajnos nők is) akik képtelenek kiszeretni valakiből. Nem tudom ennél a pasasnál mi a helyzet. Az mindegy hogy mit mond, az érzéseit csak ő ismerheti.


A lényeg, amit ajánlani tudok neked ebben a helyzetben, hogy próbálj meg ne foglalkozni ezzel. Legyél olyan a pasival, mint eddig, és ne hozd föl a nőcit témának. Ha ő akar róla beszélni, akkor fog, és elmondja azt is hogy mi történt amikor átment a csaj. De egy dologgal megnyugtathatlak. Meg fogod tudni időben, hogy a csaj be tud-e kavarni, vagy sem. Ez a fiú nem olyan aki a másik háta mögött visszamenne a régi nőjéhez. Szerintem van annyira becsületes, hogy átrágja magát a dolgon, és eldönti mit akar, és ha mégis az a helyzet hogy még szerelmes a csajba, akkor azt meg fogja neked mondani még mielőtt történne bármi is. És akkor is tiszta helyzet lesz. Ha meg már tényleg nem érez semmit, akkor szintén nem fog történni semmi.


Tudod, nyilván tudja a pasid, hogy ez a nő mennyire szánalmas, és nem lenne szabad vele megint kapcsolatba kerülnie, hiszen ez a csaj csak játszik vele, ráadásul nem is igazán tisztességes módon. De ha a párod még mindig szereti, és nem képes őt kiverni a fejéből, akkor az ő baja, ha beveszi a maszlagot és vessen csak magára. Te meg örülj neki, hogy egy ilyen hülye hapsitól megszabadultál, mert hosszú távon hidd el nekem ártalmas egy buta férfivel együtt lenni.


33/N

2012. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!