Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a kedvesed...

Mit szólnál ha a kedvesed gyermeke visszamondaná neked mit mond rólad az anyja?

Figyelt kérdés

A gyerkőc 4 éves. Egy előre halálra ítélt kapcsolatba született, sokszor szakítottak, komoly ellentétek voltak, de becsúszott a gyerek. A kedvesem tisztességesen neveli, foglalkozik vele, fizet utána, és rengeteget van velünk. Mi két éve vagyunk együtt, boldogan, valószínűleg anyukának ez nem tetszik, mert neki azóta sincs komoly kapcsolata.

A lényeg hogy mindig mesél a gyerkőc magától, hogy képzeljük ezt csinált, azt csinált mikor nem velünk volt, és közben azt mondta: " Képzeld, anya nagyon sokszor mondja, hogy XY (én) nagyon csúnya." kérdezem tőle hogy miért mondja ezt az anya? "Azt nem szokta mondani, csak azt hogy nagyon csúnya, rossz"

Ennek mi értelme van? Meghitt családi környezetben neveljük a gyereket, megúszhatná azt a traumát, hogy a szülei nem élnek együtt, de ezzel akarja aláásni a jó viszonyt, ami szerencsére eddig nem sikerült. Szerencsére vagyok együtt a gyerkőccel kettesben is sokat, de pont emiatt, vajon mi lehet a kis fejében?

Érdemes számon kérni az anyukát?


2012. febr. 23. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

nem. Ne is törődj vele, ezután ugyanúgy mondána, csak azt is mondaná a gyereknek,hogy titok. a gyerek látná kárát.

kialakítja ő a saját véleményét ne aggódj.

2012. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én nem süllyednék le a szintjére és nem foglalkoznék vele. Az a gyerek nem olyan kicsi, sokáig úgysem veszi már be az anyja hülyeségeit. A kicsik nagyon jól átlátnak dolgokat, nem félj, hogy ez milyen hatással lesz rá.
2012. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Én nem szólnék semmit. Egyrészt a gyerek a még túl kicsi ahhoz, hogy el tudj vele beszélgetni ilyen dolgokról. Az anyja meg magasról le van füttyentve. A párod szeret, te jól érzed magad, a kicsinek meg nem az számít, szép vagy-e vagy sem, hanem hogy jól érzi-e magát veled.

De az lehet, hogy a párommal elbeszélgetnék a dologról...

Mindenesetre ne csinálj belőle túl nagy ügyet, nem ér annyit.

2012. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem. Legokosabb úgy viselkedni, mint eddig.

Ha megfogadod a tanácsot, a gyereket se faggassátok, amit elmond, az elég. És vigyázz, még véletlenül se mondj rosszat az anyjáról.

2012. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
A pároddal beszéltél már?
2012. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

egyetértek hallgassátok meg nyugodtan a gyereket, egy 4 éves már úgysem fogja befogni a kis száját, ha mondani akar valamit akkor mondja, de valóban faggatni nem kell.

nálunk hasonló a helyzet, nálunk konkrétan az édesanyuka az általam csomagolt süteményt visszahozta és szétkente a kocsimon :( Gyereket is hozta magával, gyerek meg végig nézte amint anya összekeni a kocsimat a gyereknek szánt sütivel. Akkor a gyerek szemében kis is volt a rossz? (Hát nem hinném, hogy én, aki csomagolt neki sütit) Hát és még mennyi ilyen történt... Most ott tartunk, hogy a gyermeket nekünk ítélte a bíróság első fokon. Pszichológiai vizsgálat alapozta ezt meg. a gyermek lelkisérült lett attól, amiket művelt az édesanyuka, édesanyuka meg egy idegroncs amit ki is mutatott a vizsgálat, így az édesapukához került a gyermek.

2012. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem kéne az anyukát felkeresni és megkérni hogy ezt fejezze be?
2012. ápr. 13. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez egy igazi irigy, féltékeny hülye tyúk. Mondd el a Párodnak, hogy a gyerek ilyeneket mond vissza. Beszéljen a gyerek anyjával, hogy nem kéne a kicsit ellened/ellenetek hangolnia, fejezze be ezt a viselkedést, mert kb. ez az 5 éves óvodás szint, amit leművel.

Remélhetőleg talál magának egy másik hapsit, és akkor abba fogja hagyni a g.enyózást.


27/L

2012. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, semmiképpen se beszéljetek anyucival.

Ha a fejecskéjébe ötlik hogy ez rosszul esik neked, annál jobban fogja csinálni, és a végén még teljesen ellenetek hangolja a kislányt (volt már erre példa, nem egy).

Ezzel csak azt éri el az anyja, hogy ha nagyobb lesz a kislány, eljön tőle.

2012. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy mégis temiattad nincs együtt az a család? Szerintem ez van a dolgok mögött, és akkor bizony ez így fog menni, és megmérgezi a kapcsolatotokat is előbb-utóbb. Vagy az apa kényszerül szakítani a gyerekével. Nem szabad belemászni egy családba!
2012. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!