Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfinak miért fontosabb...

Egy férfinak miért fontosabb a barátja, mint a felesége?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, hogy jól működő kapcsolat van közöttünk, szeretjük egymást, mégis a barátját vakon követi mindenben. Amit ő mond, az szentírás.

2012. febr. 24. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Régi jó barátok?Talán ezért...nem tudom.Nálunk szerencsére nem igy van,a legfontosabbak vagyunk egymásnak azután jönnek csak a barátok.
2012. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
A férfi barátság az a nőknek megérthetetlen fogalom általában. Mert a nők, természetüktől fogva mások, teljesen jóindulatból mondom, mielőtt valaki a nyakamnak szökne. A nőknál a barátság teljesen más síkon működik, kevésbé önzetlen, őszinte, komoly...Ezért sokszor csodálkozva nézik a férfiakat. Nekem a barátaim 13-14 éves koromtól ugyanazok az emberek, 20 éve, bármi történt ezi idő alatt, jó vagy rossz mindig egymás mellett álltunk, sírtunk, nevettünk, az a fajta barátság ez ahol őszintén örülsz más sikerének és osztozol, segítesz amikor baj van. Ez sokaknak felfoghatatlan. Ez nem fészbúk, ez nem közösségi oldal, nem megjátszott mú dolog, hogy dejó mert barátok vagyunk, ez egy őszinte kapocs. A te esetedbe nem lehet tudni, hogy ki kivel, miben mikor...Van olyan is amit te leírsz, de az megint egy különlegesebb eset...kicsit tiszteletlenség irántad, ha csak a barátot követi.
2012. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Ceruzaelemér tökéletesen leírta. Ennyi, nincs miről beszélni többet. :)
2012. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Mintha én írtam volna a kérdést :) Ez nálunk is így van, ne bánkódj emiatt. Sőt az én férjem nem csak a barátját követi vakon, hanem a haverját is, akit kb 1 éve ismer.

Szerintem ez azért van, mert néhány férfi még mindig kicsit többnek érzi magát nálunk, így ha egy nő mond valamit, az eleve marhaság, ha ugyanazt egy barát / haver mondja akkor szentírás. Lehet, hogy hülyeség, de én így látom. Sok családban a férfi az "ész", a többi családtag csak valamiféle "segéd".

2012. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy fontosabb, max te érezheted úgy. Nem lehet összehasonlítani,mint ahogy egy szülő-gyerek kapcsolat is más, úgy egy férfi-nő, vagy esetedben egy barátság is.
2012. febr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem esek a torkodnak kedves "a férfiak között erősebb a barátság" úr, de kikérem magamnak, hogy nekem felszínes barátaim lennének. Persze van néhány, de van egy és igazi barátnőm, és igaz 120 km-re lakunk sajnos egymástól, de még mindig nagyon szeretjük egymást. Pont. Sose bántottuk egymást, sose veszekedtünk igazán. Igazából ez a duma, hogy a nők nem képesek mély barátságot kötni egy maszlag. Nem egy fiú ismerősöm van akinek nincsenek csak haverjai.


Szerintem ez nem nem, hanem emberfüggő. Ennyi.


Bocs az offért, a kérdésre válaszolva, én is azt gondolom, hogy arról van szó, hogy nő vagy. A férjedben gondolom minimálisan van egy kis hímsovinizmus, és így jön ki belőle.

2012. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%
mert a feleség az csak szexre kell a barát meg sok minden másra.
2012. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Apukám 60 éves elmúlt, vannak barátai, de a fontos dolgokat mindig a saját szüleivel beszélte meg. Utána az anyámmal, vagy mostanság már velem. Úgyhogy nem minden férfi ilyen. Anyukám arra panaszkodhatott volna mindig, hogy anyóség beleszóltak (mert beleszólhattak) minden dolgunkba. De nem panaszkodott emiatt, csak néha voltak ebből apróbb nézeteltérések. De az a véleményem, hogy ha valaki a szüleinek a véleményére hallgat még mindig jobb mintha a barátokéra.


A kérdező azt mondta, hogy a férje a barátait vakon követi. Ez nekem azt feltételezi, hogy sokszor baromságokra veszik rá. Így van kedves kérdező? Mert ha okos dolgokat tanácsolnának neki, akkor gondolom nem tetted volna fel a kérdést.


Ezen kívül volt jópár komolyabb kapcsolatom. Egynél sem volt az, hogy a barátokat követték volna vakon a pasik. Ha volt is probléma, és esetleg nem velem beszélték meg, akkor is inkább szülőkkel, testvérrel, vagy barátokkal átbeszélték, de mindig egyedül döntöttek.


Az olyan férfi aki nem képes saját döntést hozni, elég veszélyes. Ezek szerint a hátad mögött simán hozhat életre kiható pénzügyi kérdéseket, amiket te is nyöghetsz hosszú idegi. Ezért én a külön kasszát javasolom :) Persze te tudod hogy milyen fokú ez a másokra hallgatás, és reméljük hogy nem puszta féltékenység beszél belőled. De őszintén szólva engem is nagyon idegesítene, hogy a saját családi pénzügyeinket idegenekkel beszéli meg. Az nem tartozik a barátokra. A mi családunk pénzügyi kérdéseket sose beszélt meg idegenekkel.

2012. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszem, hogy minden férfi képes őszinte, igaz barátot találni. Az én ismerőseim közül senkinek nincs igazi barátja. A férjem azt hitte, hogy vannak barátai, de rá kellett jönnie, hogy nincsenek. Ő mindig azonnal ugrott, ha valakinek szüksége volt rá, fordítva viszont ilyen nem volt. Bármilyen apró szívességet szeretett volna kérni, elhajtották a fenébe. Ha beszélgetni szeretett volna, nem hallgatták meg.

Szerintem a férfiak között se túl gyakori az a hej, de nagy őszinte barátság. Biztos van ilyen, de kevés.


Itt inkább arról lehet szó, hogy egy baráttal sok veszélyes dologba bele lehet vágni, jókat lehet poénkodni, lehet vagánykodni mások előtt, míg egy feleséggel nem. Ha egy asszony ott áll mellette, akkor már ciki alsógatyában beleugrani a jeges tóba, vagy kellemetlen elmenni vele kaszinóba.

2012. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

ma 09:45

Ott a pont.


Ezt a "csakaférfiakközöttvanigazbarátság" meg hímsovin legenda.

2012. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!