Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van? Kötelességem...

Igaza van? Kötelességem eltartani?

Figyelt kérdés

Apámnak 2 éve nincs munkája. Vagyis volt fél éve de onnan kilépett azzal az indokkal, hogy őt piszkálják. Nem ez volt az első eset, hogy ezt csinálja. Mindig ugyanaz az indok: nagyon nehéz a munka, piszkálják stb... Most anyám dolgozik egyedül négyünkre. A suliban most ez az utolsó évem. Apám szerint ha kijárom a sulit nekem kötelességem őt eltartani. De miért lenne kötelességem? Most is csak a segélyen ül itthon, de azt se fogja sokáig kapni mert közmunkára se akar elmenni. Én már rájöttem, hogy mi a baja, egyszerűen nem is akar dolgozni. Csak mindig a kifogásokkal jön és hagyja, hogy anyám egyedül dolgozzon. Anyám lassan már nyugtatókon él. Mindennap jönnek a számlák de egyszerűen anyám pénzéből nem telik ennyi mindenre. Lakás+autó hitel.

Mi a véleményetek erről? Tényleg kötelességem apámat eltartani?


2012. febr. 28. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed eltartani
2012. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Aki nem hajlandó dolgozni azt ne is tartsa el senki... megértem, hogy apukád, de ha tényleg lusta a munkához az ne a te problémád legyen. Így is elég nehéz az életben eljutni valahová, nemhogy még az ember ennyi idősen eltartson mást is...
2012. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tartanám jogosnak az apukád követelését, a bíróság nem biztos...

Ezt olvasd el:


[link]

2012. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos tényleg fordulhat bírósághoz és ott megítélhetik neki :-( Ha most egyetemre jársz, az is "őt igazolja", mondhatja, hogy taníttatott stb.
2012. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
autó minek ?!
2012. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a cikkből másoltam:

"...amely szerint a szülő úgynevezett szülőtartásért folyamodhat abban az esetben, ha munkaképtelen, vagy ha nincs elég jövedelme a megélhetéshez."

"Ugyanakkor nem köteles fizetni az a személy, aki ezáltal saját megélhetését veszélyezteti."

2012. febr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Már máshol is leírtam, de leírom itt is.


Magyarország (Új) Alkotmánya


XVI. cikk

(4) A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikrõl gondoskodni.


[link]



Nos mivel ez az alkotmány, nagyon úgy néz ki, van mit követelni. De az megint más kérdés, hogy mit mond a családjogi törvény meg egyéb jogszabály, ami nyilván (elvileg) nem lehet alkotmányellenes, de konkretizálhatja, mik azok az esetek amikor a szülő rászorul és a gyermek meg köteles...

2012. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az h büdös neki a munka még nem jelenti azt h munkaképtelen...

Érdemtelenségre hivatkozhatsz

2012. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kötelezhetné, ha képtelen lenne ellátni magát, nem akkor amikor kóros munkakerülő. Az, hogy egyetemre jár, inkább anyukája érdeme. Ne csináld azt, amit anyukád, a helyében már elkergettem volna. Milyen férfi az ilyen.
2012. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
64%
Dehogy kell! Egészséges ember, nem szorul rá. El kell válni az ilyen tetűtől és a gyerekekre ráíratni a házat gyerektartás fejében (max. 24 éves korig, ha tanultok), mivel úgysem fog fizetni a mocsadék.
2012. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!