Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni és...

Hogyan lehet feldolgozni és megbocsájtani egy megcsalást?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 00:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem anyira magam hogy tudom nem tudnék tullépni ezen bármenyire is szeretném.Nem tudnék vele ágyba bujni többé,és ugyebár igy nem müködhetne a kapcsolat.

Ha megtudnám hogy megcsalt,akár egyszer is onnatól vége,mert az már nem az az ember akihez hozzámentem.

2012. febr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak magamból tudok kiindulni, de nekem nem ment. Legalább is a kapcsolat nem bírta, én próbáltam megbocsátani, de néha néha azért csak eszembe jutott és dühös lettem, néha fel is hoztam, de ő sem tette túl magát igazán rajta, furán viselkedett később, akkor meg ezért lettem dühös. Elkezdett "pofátlanabb" lenni, elment nélkülem nyaralni, pedig mondtam neki, hogy ha lehet majd együtt menjünk, mert később majd emiatt nem kap megint szabit, de nem hallgatott rám, nem mentünk. Kimaradozott, de én sehova nem voltam meghívva, mert az nem "az" a társaság, megint nélkülem akart menni nyaralni, mert állítólag akihez megy, azok engem nem hívtak (kösz szépen és így el se mennék, így ne hívjanak), majd közölte, hogy elmegy ugyanoda ugyanazzal akivel anno megcsalt, no hát itt kiborítottam bilit, de megsértődött, hogy nem bízok benne, ennek nincs értelme. Mondtam, hogy valóban, nincs. Sértettségében összepakolt és elment. Nem hívtam fel. Gondoltam ennek egyszer véget kell vetni itt a remek alkalom. Nem volt kellemes, de igazából jobban nem is történhetett volna. Hát ennyi. Nem bánom.


De ez nyilván emberfüggő, én ilyen vagyok. Mások meg máshogy állnak a kérdéshez, de ez nem baj, még jó, hogy nem vagyunk egyformák. Magadat kell ismerjed ehhez.

2012. febr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem sehogy. Ha valakinek fontosabb egy menet mint a kapcsolata/házassága az az én szememben megszűnik ember lenni és állattá válik. Persze mindenki megbotlik az életben de nem mindenki esik rá egy másik emberre. A részegség sem kifogás nálam. Egy felnőtt ember ne üsse úgy ki magát, hogy az se tudja mit csinál.
2012. febr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Félre lehet tenni, ha az elkövető tesz az ügy érdekében.
2012. febr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg. Kevés az az ember, aki maradéktalanul túl tudja tenni magát rajta, talán kissé közömbös is. Hiába a szerelem, a bizalom oda, még akkor is, ha őszintén elmondta. A kapcsolatotok sosem lesz már olyan, mint régen.
2012. febr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak a megcsalt fél nem tudja elfelejteni de a megcsaló sem.

Aki megcsalja a párját az nem azért teszi mert épp nincs jobb dolga, hanem mert valami hiányzik neki valamit keres.Még ha nem is vallja be akkor is így van.


Általában akkor bánják meg tettüket ha nem azt kapják a harmadik személytől amit vártak.

Ilyenkor előtör a lelkiismeret a düh amit saját maga iránt érez, hogy miért volt ilyen hülye.

De ha azt kapják vagy még jobbat is mint amit vártak akkor nincs lelkiismeret hanem talán még egyszer megfogja tenni.


De azt ne felejtsd el, hogy a megcsalást egyik fél sem felejti el.

2012. febr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az egész világ túldrámázza ezt a megcsalás dolgot. Amikor abban növünk fel, hogy a monogámia a normális, figyelmen kívül hagyjuk az emberi természetet. Mert nem normális (talán csak az emberek 5% hajlik rá önként és dalolva). A hűség elvárása nem más mint birtoklási vágy. Az enyém vagy! Mondjuk. Van-e ehhez joga bárkinek? Szerintem nincsen. Ha megcsal, lehet csak testi dolog, nincs jelentősége. Ha több annál, akkor nem illetek össze eléggé, vagy már megkaptátok a kapcsolatotoktól amit kellett, amit meg lehetett belőle tanulni. Akkor előbb-utóbb úgyis vége lenne, mert tovább kell lépni. Ha azért marad hűséges valaki, mert fél a megcsalás következményeitől (kidobnak a kényelmes életemből, mit gondol majd a világ?), az nem szeretet. Pláne nem szerelem.
2012. febr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokat elmond az emberről ha pusztán testi érintkezésért hajlandó kockáztatni a kapcsolatát. Ilyen embernek én nem bocsájtok meg.
2012. febr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
94%
erdekes,h a pasik szeretnek azzal takarozni,h azert mentek felre,mert sokat ittak. De ha annyit isznak,h azt sem tudjak mit csinalnak,akkor fel sem all a cerka. Ha meg felall,akkor nem ivott annyit,h ne tudja mit tesz. Hmmm...uraim,hogy is van ez? :)
2012. febr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Engem most csaltak meg 7 év élettársi kapcsolat után úgy,hogy már van egy három éves közös gyermekünk is.

Nálam a bili ott borult ki hogy le is feküdtek 1mással.Ha nem lett volna közük szexuálisan egymáshoz,akkor ha hosszú ideig is tartott volna,de talán sikerül megbocsátanom.Így viszont mindig ott lebeg a szemem előtt hogy a másik pasival miket csinálhatott,és ilyenkor eluralkodik rajtam a düh.

2012. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!