Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt feldolgozni?

Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Pár napja meghalt egy ismerősöm hosszú szenvedés után. Daganatos volt, áttétekkel, utolsó hónapokban már csak a kórházban létezett. Nem családtag, de attól jó ismerős volt, mindenki szerette, barát. Amikor felmentem hozzá a kórházba, vinni akartam neki egy csokimikulást, a nővérek már nem engedtek be a kórterembe, az ágya el volt függönyözve. Hirtelen azt hittem, hogy vizsgálják, vagy valami beavatkozás van, erre zavartan toltak kifelé, kérdeztem, hogy mi a baj, erre csak néztek egymásra, majd közölték, hogy meghalt, egy órával azelőtt, hogy odaértem. Még ott volt letakarva. Én meg csak álltam ott, kezemben a csokimikulással, mint egy hülye, és nem tudtam mit szólni, csak könnyeztem. Nekem kellett végül mindenki értesítenem. Azóta nem térek magamhoz. Még annyira fiatal volt...!!! Én meg mehettem volna előbb is! Már pont nem értem oda!
2011. dec. 10. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A halál feldolgozása egy nagyon nehéz folyamat. Ha az ismerősök, barátok, családtagok hívő emberek akkor talán a hit könnyebben segít feldolgozni ezt a folyamatot.

Számomra az a legborzasztóbb az elmúlásban, hogy egyik pillanatban még élt, társaságunkban volt; a másik pillanatban pedig szó nélkül eltávozik, itt hagy minket és ebben a földi életben többé már nem látjuk és nem halljuk őt. Tovább éljük mindennapjainkat nélküle. Vannak olyan napok amikor elhalványul emléke,ilyenkor más gondolat lefoglal minket és vannak olyan napok is amikor annyira fáj a hiánya hogy egész napunkat megkísérti a vele töltött múlt fájó emlékei.

Ez alól az érzés alól nem lehet kibújni. Ez egy olyan kereszt amíg élünk,cipelni fogunk a hátunkon.

őszinte részvétem az ismerősöd elvesztéséhez!

2011. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú dolgok ezek,igen nehéz feldolgozni. Én a Te helyedben arra gondolnék,hogy a halál számára egyfajta megváltás,hiszen nem kell többé szenvednie. Bár gondolom inkább az bánt,hogy nem volt alkalmad elbúcsúzni tőle. Hidd el,biztos tudta hogy szereted.
2011. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy nagyon szomorú hírt hallottam az este,hogy egy ismerősünk kicsikéje,aki még 2 éves sem volt,meghalt.Súlyos,áttétes daganata volt.Nem tudom felfogni,hogy a sors miért büntet ilyen kicsi,ártatlan kis lelkeket.Talán az anyukája még azt sem hallotta tőle,azt a szót,hogy ANYA!Kegyetlen a sors,miért hagyta,hogy megszülessen,ha ílyen korán elveszi.Gyönyörü kis teremtés,hogyan lehet feldolgozni a hiányát?
2011. dec. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne magad okold. az jobb lett volna, ha hamarabb mész és a szemed láttára hal meg? nem tudhatod, hogy milyen halála volt, lehet, hogy annyira szörnyű látvány lett volna, hogy még most is sírnál. ilyen az élet. részvétem.
2011. dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A halált mindig nehéz feldolgozni.

Nekem a férjem halt meg 2 hónapja. 27 évesen, semmi megelőző tünete nem volt, hirtelen szívleállás vitte el.

És itt maradtunk az akkor 9 hónapos kislányunkkal....

Igen, biztos nagyon rossz érzés, hogy csak 1 órával késted le, hogy élve láthasd, de ahogy írod nagyon beteg volt, vagyis nem tehettél volna semmit akkor sem, ha "időben" érkezel. Nem tudtad volna megmenteni.

Hiszel Istenben? Vagy bármiben, ami a túlvilágról szól?

Én hiszek, és így próbálom kibírni a veszteséget: Arra gondolok, hogy a férjemnek már jobb ott, ahol van, mert ott nincs fájdalom, nincs baj, szenvedés. Nekünk rossz és nagyon nehéz most, de majd egyszer újra találkozunk vele.....

2011. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A lényeg maradt le a végéről: RÉSZVÉTEM!

2011. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

őszinte részvétem!

nekem a nagymamám halt meg 3 hete, mindenkinél jobban szerettem, ő nevelt fel szinte. 80 éves lett volna tegnap. nagyon nehéz, nem tudom elfogadni, hogy többé nem láthatom, nem beszélgethetek vele. tudom, hogy nem egyforma a dolog, mert az én nagymamám már idős volt, a te barátod pedig fiatalon ment el. de átérzem a fájdalmadat. sablonszöveget tudok csak mondani: az idő fog segíteni. gondolj rá úgy, hogy neki így már jobb. nem szenved többé, egy jobb helyre került, ahol egyszer majd találkozol vele. az élet nagyon igazságtalan tud lenni sajnos :( és szerintem jobb, hogy később értél oda. úgy gondolom, hogy nehezebben viselted volna, ha a szemed láttára megy el.

2011. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!