Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt feldolgozni?...

Hogy lehet ezt feldolgozni? Egyáltalán fel lehet?

Figyelt kérdés
A "legjobb barátom" átvert. A segítségemmel külföldre ment dolgozni és úgy volt,hogy hamarosan én is megyek majd. Nemrég beközölte,hogy maradjak ahol vagyok és már a leveleimre sem válaszol. Én mindenben segítettem neki és most ő következne de semmi reagálás a megkereséseimre nincs. Sok éves barátság volt a miénk. Én legalábbis abban a hitben éltem de már magamra maradtam a tervekkel. Ez egy nagyon rossz érzés.....
2011. nov. 22. 07:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindent fel lehet dolgozni, ha akarod, ha van hozzá elég előd, türelmed, bátorságod.


Szemét helyzet, de úgy néz ki, hogy ez a fazon téged átvert, de alaposan. Szerintem gyászold meg a kapcsolatot, és utána felejtsd el ezt az ürgét. Ha bármikor is keres, te nem létezel a számára többé. (Az sem árt, ha közben átgondolod, hogy legközelebb hogyan tudod kivédeni ez ilyen eseteket. Persze, nem kell ahhoz baleknak lenni, hogy egy erősen szociopata alkat átverjen és kihasználjon bárkit is.)


Az ilyen palik egyébként elég hamar itthon szokták magukat találni, úgyhogy addig érdemes magadban feldolgozni és lezárni ezt VÉGLEG, amíg haza nem jön, mert akkor tuti te leszel az első, akihez megint visszaoldalog, ugyanis magában valószínűleg téged olyan embernek könyvelt el, akit mindig kihasználhat. Ezt adakályozod meg azzal, ha le tudod zárni magadban a kapcsolatot. A gyász minden veszteség esetén ott van, nem csak a konkrét halálnál (végül is ez is egyfajta halál: egy kapcsolat halála).

2011. nov. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát igen....lezárni! De hogyan? Amúgy nem hinném,hogy hazajön mert jó munkát talált és mellé párt is. Bolond lenne hazajönni! Örülök a sikerének de nehéz ezt a csalódást feldolgozni,hiszen amióta ismerem csak segítettem neki és nem ezt érdemeltem volna. Én sosem tudnék ilyen lenni.
2011. nov. 22. 08:23
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem zártad le. Ha lezártad volna, ezt a kérdést fel sem tetted volna, mert a fejedben sem fordulna meg többé. Lehet, hogy lezárni AKAROD, de ez még nem történt meg, mert az érzelmi kötés jól láthatóan ott van közted és közte, és ez a kötés a te kezedben van, te kötődsz hozzá.


Attól, hogy talált magának jó állást és párt külföldön, az egy dolog, mert azt meg is kell tudni tartani. Ő maga azonban nem tűnik olyan embernek, aki erre hosszútávon képes volna. Biztos vagyok benne, hogy nagyon rövid időn belül itthon lesz újra, és mindenki más hibás lesz azért, mert ő nem tud külföldön élni - legelőször is te, aki segítettél neki. Addig zárd le magadban ezt, amíg van rá lehetőséged, ha visszajön és újra rád tapad, akkor már nagyon nehéz lesz.

2011. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hogy fel lehet!


Tűzd ki magad elé a következőt:


"szemét kis b.uzi, most megmutatom, hogy egyedül is boldogulok, és százszor különb életem lesz, mint neked!"

2011. nov. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok! Én is azt gondolom amikor pár percre feledni tudom a bánatom,hogy csakazértis kimegyek nélküle és boldogulni fogok!! De nagyon nehéz,hogy most senki nincs mellettem és nincs erőm meg kedvem új barátok után nézni.Csak az kattog az agyamba,hogy hogyan lehettem ennyire hülye és vak,hogy nem láttam,hogy mire megy ki a játék!!?? Habár ez sem igaz mert a lelkem mélyén tudtam,csak bennem nagyon nagy a segíteni akarás és nem vettem tudomást az intő jelekről.
2011. nov. 22. 08:57
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha általad/a segítségeddel tudott kimenni külföldre,akkor azt javaslom,legalább annyit tegyél meg magadért,amit őérte megtettél,és tarts az emberektől 3 lépés távolságot,akár barátságos,akár nem.Sajnos a mai világban a legtöbb ember túlságosan egocentrikus és saját céljaikért képesek kihasználni a "barátaikat",átgázolni mások lelkén,csakhogy ők jól érezzék magukat,és mindenük meglegyen.Nekem ezért csak pár barátom van,akiket valóban annak tekintek,mert ha baj van,mindig számíthatunk egymásra,az érdekkapcsolatokról megvan a véleményem;valószínűleg a magát "legjobb barát"-nak beállító illető is ilyen,érdekbarát,ha nincs haszna az ismeretségből,akkor már tojik rá.
2011. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon fiatal vagy és hiszékeny. Én is ilyen voltam.

Ez egy jó lecke, hogy megtanuld ilyenek a Magyarok.

Nekm is vannak barátaim, rokonaim külföldön. Mindig csak sírnak, hogy ott is milyem sz@r.

Ha kimész már nem akarnak fogadni sem, még vendégsébe sem mert félnek, hogy ott maradsz.

Ha az utcán meghallják, hogy Magyarul beszélsz elhúznak, nehogy szóba kelljen veled elegyedni.

A barátod megtalálta a helyét és azt hiszi a sötét, ha te is kimész neki kevesebb jut.

Ha annyira ki akarsz menni indulj neki egyedül, sikerülni fog.

Ne itt keseregj mert az idő múlik.

Az én asszisztensem 18 éves korában felült Erdélyben a vonatra eljött Budapestre. Senkit nem ismert azt sem tudta merre menjen mikor leszállt itt a vonatról.

5 évig volt mellettem a cégben, nagyon szerettük.

Most települt haza. Semmi sem lehetetlen ha nagyon akarod egyedül is sikerül.

2011. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ahhoz,hogy kimehessek nyelvet kell tanulnom.Nem tudok tanulni mert tele az agyam a nemrég történtekkel. Semmi nem marad meg abból amit tanulok. Lelkileg és agyilag kellene magam összeszedni,hogy megvalósíthassam az álmaim immár egyedül. Na ez az ami most még nem megy.
2011. nov. 22. 09:35
 9/18 anonim ***** válasza:

Nézz mindennap idegennyelvű(ahova mennél olyan nyelvű)sorozatokat,filmeket felirattal.Legalább ennyit tegyél meg a saját érdekedben...Ez a minimum.


Utána menj ki egyedül,de csakakkor ha van elég spórolt pénzed,hogy több hónapra tudj fizetni magadnak szobát.

2011. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki csalódott már barátjában,barátnőjében.


El kell fogadni ezt.Sajnos sok ilyen eset van...Amit tehetsz,hogy legközelebb már nem fogod kiadni magad.A titkaid megtartod magadnak(főleg mert a titok csak addig titok,amíg csak TE tudod...ha már megosztod valakivel az már visszaélhet vele,de ha nem is,akkor is tud róla és úgy már nem titok).


Nekem is inkább vannak felszínesebb barátságaim,akikkel jól el vagyok,de semmi több..


Az ember mindig azért akar jót tenni,mert egyrészt a lelkének jól esik,másrészt azt hiszi ettől valami jobb lesz(akár visszakapja majd a segítséget a másiktól,vay csak az élettől).De ez nincs így.Csak magunkra számíthatunk.

2011. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!