Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos, hogy egy...

Mennyire fontos, hogy egy kapcsolat szerelemmel kezdődjön?

Figyelt kérdés
Én például sosem voltam szerelmes. Eddig volt két hosszabb kapcsolatom (egyik 4 évig, a másik 3 évig tartott), de egyiknél sem éreztem azt a bizonyos rózsaszín ködöt. Szerettem őket, de nem voltam szerelmes. Már a kezdetektől reálisan láttam az erényeiket, a hibáikat, mindent. A mostani kapcsolatom immár 6 éve tart, de itt sem volt az elején rózsaszín köd. Szeretjük egymást, a szikra megvan, de köd nem volt. A kezdettől olyannak láttam, amilyen. Nem láttam sosem jobbnak. Amúgy szerintem így megspóroltam egy csomó időt, mert nem később derültek ki a hibái. De lehet, hogy túl realista vagyok.
2012. febr. 29. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ami veled van és ez az egészséges!(szerintem)

A lila köd nem igazán szerelem szerintem. Inkább egy logika nélküli fura tudatállapot. Azok hajlamosak rá akik nagyon féltékeny tipusok. Lásd szélsőséges példának a machetás gyilkost akinél oda vezetett a "rózsaszin köd" ahova...


Nekem is volt rózsaszín köd és sem akkor sem azóta nem tudom miért volt mert bizony nem normális szerelem volt!


Azóta lett normális kapcsolatom ahol szeretjük egymást a barátnőmmel de nincs ilyen fajta elborulás.

2012. febr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerelem nélkül /az elején egalábbis/ olyan egy kapcsolat, mint amikor megeszed a szilvás gombócot, mert éhes vagy. Igazából pedig nem is szereted annyira.
2012. febr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha ködöt akarsz látni akkor menj Londonba..


Amúgy nem kell,és a legtöbb embernél nem lesz sem rózsaszínköd,sem "meglátni és megszeretni" érzés.Sokan ellenségként,unszimpatikus érzésekkel,vagy csak barátokként ismerik meg egymást.Az idő szépen hozza hozza őket vagy nem.Én amikor megismerkedtem a férjemmel,kimondottan nem kedveltük egymást.Ő beképzeltnek tartott,én kicsit bunkónak.Ha nem volt muszáj,akkor nem is kommunikáltunk egymással.Mégis,úgy hozta a sors,hogy hónapokig együtt,egymás mellett kellett dolgozni,így több hónapon keresztül beszélgettünk,hogy teljen a munkaidő.Idővel megismertük egymást,és azt vettem észre,hogy tetszik.Nagyon tetszik.Ő is így volt vele.Mire összejöttünk,addigra már sóvárogtam érte,kellett nekem.

Idén lesz 10 éve,hogy boldog házasságban élünk,és még ma is ha ránézek,megdobogtatja a szívem,és szerelmes vagyok.

2012. febr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én hihetetlenül szerelmes típus voltam világéletemben. Első barátomba is halálosan szerelmes voltam, lila köd, minden, ami kell, neki nincs hibája, ő olyan tökéletes, jaj mi mindig együtt leszünk.....na persze :) Aztán utána volt egy plátói szerelmem, évekig oda voltam érte, a lába nyomát is imádtam, ahogyan mondani szokták. Aztán 19 évesen jóba lettem egy sráccal, akit azelőtt nem bírtam egyáltalán, csak beszélgetni kezdtünk és kiderült, nem is olyan hülyegyerek. Nem voltam szerelmes, de jó volt vele lenni. Aztán már hiányzott, ha nem voltam vele, ezért járni kezdtünk. Megértettük egymást, minden egyes percben boldog voltam mellette, és csak úgy repültek vele az órák, napok, hónapok. Éreztem, hogy szeretem, imádom, mindent, amit kell és végre igazán boldog voltam, az első olyan fiú volt, akibe nem "belezúgtam", hanem akit megszerettem. Ég és föld volt a különbség. Nem volt rózsaszín köd, csak a szeretet, és boldogság.

Ma már 9 éve együtt vagyunk, házasok vagyunk, és van egy pici fiunk is :)


A szerelem csodás dolog, de nem maradandó. A szerelem az, amibe könnyű beleesni, és hirtelen kiesni is. A szeretet egész más, ha egyszer igazán megszeret valakit az ember, azzal együtt marad. A szeretet olyan, amit csak a legközelebb állókkal érez az ember: édesanya, édesapa, testvér, férj, feleség, gyermek. És persze a nagyszülők és a legeslegjobb barátok. A szerelem pedig az, amit egy jó pasi vagy dögös csaj iránt érzünk akivel klassz moziba menni, szexelni és beszélgetni. Persze, ez átalakulhat szeretetté, de ritkább.

2012. febr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi, hogy persze a szerelem és szeretet munkálkodhat együtt, én csak a "lila ködös" szerelmet "ítélem el", mint nem maradandó dolgot.
2012. febr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig amellett vagyok, hogy kell a rózsaszín köd. Az átalakul később szeretetté. De azt át kell élni. Remeg a lábad ha rád nézz, úgy érzed bármi történhet minden jó lesz stb. Én sajnállak kérdező, remélem egyszer lesz benne részed. Nézz rá egy szerelmes nőre, teljesen kivirul.
2012. febr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Nézz rá egy szerelmes nőre, teljesen kivirul."


Szerintem inkább ütődöttnek néznek ki. :)


Köszönöm mindenkinek a választ. Látom vannak a lila köddel egyetértők, és olyanok akik nem értenek vele egyet. Ezek szerint emberfüggő. Én köszönöm szépen elvagyok a köd nélkül. Így is szeretem a páromat, hiszen nemsokára hozzá megyek. Szép napot mindenkinek!

2012. febr. 29. 13:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem nevezném ütődöttnek. Csinosak, lefogynak, szebbek, virul az arcuk, vidámak. Legyél boldog, remélhetőleg nem házasság alatt szerelmesedsz bele másba.
2012. febr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lefogynak, azért ez nem mindig igaz.....nekem összes barátnőm akkor fogyott le, amikor meg akart szerezni egy pasit. Ahogy megvolt, mentek a közös kajálások, és jöttek fel a kilók :) Azt mondják, a boldogság hízlal :) A minap visszanéztük a régi tinikori fotóinkat, amikor a társaság tagjainak mind boldog és friss párkapcsolata volt, hát mondanom sem kell, azóta sem voltunk akkora súlyban :))))))) Egyikünk sem :)
2012. febr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de az első időkben a randizások alatt még fogynak, aztán a bevackolás után híznak.
2012. febr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!