Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapum miatt kövér az...

Nevelőapum miatt kövér az öcsém, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
5 és fél évesen már 32-33 kg, alig bír sportolni, a lépcsőn feljönni /3. emelet/. Folyamatosan édességgel tömi, vacsorára is tejbegrízt ad neki, teleszórja fél cm vastagon kakaóval, vagy tojásrántottát szalonnával /2-3 tojásból/, vagy szalonnát kenyérrel, kekszet teával /fél csomag kekszet megeszik ilyenkor/, ezek mellé még almát, banánt, jó cukros kakaót stb... Mindezeket fél 8-kor is akár. Ha szólok neki, hogy már így is kövér, mozogni alig tud, rohadnak a fogai, nagy korában cukorbeteg is lehet, még én vagyok a szemét és még én b*sszam meg a hülyeségeimmel. Anyum egész nap nincs itthon /iszik, haza sem jön, munka után sem/, nem tudja megmondani neki. Napközben én főzök, én adok neki normális ennivalót, próbálok vele tornázni... /be van csípődve a derekam, nem is mozoghatnék/
2012. febr. 29. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Kemény a szitu!Te hány éves vagy?Ö a kicsinek az édesapja?
2012. febr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17 vagyok, és igen, a saját gyereke.
2012. febr. 29. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha veled eleve így beszél akkor célt nem fogsz nála elérni!Gondolom első gyereke.Azt gondolja ha édességgel tömi a gyereket ő lesz a legjobb apuka a világon.Anyukád iszik?Már mint alkoholista,vagy hogy érted?Mert igazából neki kéne megoldani ezt a problémát.
2012. febr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mostanában szokott rá /el fognak válni áprilisban/, 2 nap alatt felszippant másfél litert, legyen az akármi.
2012. febr. 29. 19:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ilyen egyszerű. Nevelőapukád, valószínűleg sajnálja a kisfiút, mert az anyjától, nem kap elég törődést.. Ilyen helyzetet a felnőtt férfiak is nehezen kezelnek, valószínűleg az etetéssel próbálja pótolni a szeretetet.. Próbálj meg közös programot szervezni hármasban, ami mozgás is. Pl mi lenne ha hétvégén elmennénk hárman biciglizni..stb.
2012. febr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hiába mondasz bármit, úgysem hiszi el... Te talán csak egyet tehetsz, beszélsz a háziorvossal, hogy talán próbáljon ő hatni a nevelőapukádra.
2012. febr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nevelőapum nagyon utál engem, gonosz, szemétkedik is, nincs egy normális szava hozzám. Anyunak is csak szidni tud... Nem szeretnék vele hármasban programot csinálni. Nem foglalkozik öcsémmel, nem játszik vele, vagy beülteti a számítógép elé, vagy odaadja neki a telefonját játszani, vagy tévét nézet vele, nem is beszél hozzá semmi értelmeset.
2012. febr. 29. 19:31
 8/9 A kérdező kommentje:
Állandóan, ok nélkül játékokat vesz neki, nem is olcsóakat. stb...
2012. febr. 29. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenem.. Ezért tart itt a világ, ahol.. Nagyon sokan nem foglalkoznak a gyerekeikkel és aztán csodálkoznak, ha rossz útra tér :S ááá annyira szomorú :(

Én is szerintem orvossal beszélnék.. csak az a baj, hogy úgyis rá fog jönni a nevelőapád, hogy te mártottad be és akkor még jobban fog utálni :S

Próbálj meg te foglalkozni minél többet a gyerkőccel! Vidd el sétálni, játszótérre, beszélgessetek, akár taníthatod is egyszerű dolgokra. Én minden szabadidőmet a gyerekre áldoznám, és próbálnám nevelgetni, ha már az apja nem teszi meg..

Annyira elkeserítő..ilyen embereknek minek gyerek? sose fogom megérteni :( Már ne haragudj, hogy ezt mondom!


22/L

2012. márc. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!