Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kislányom 20 hónapos, a...

Kislányom 20 hónapos, a nagymama lehet vele gyesen?

Figyelt kérdés
Anyukám 12 év után elvesztette a munkahelyét, és nem talál munkát magának. Én visszamennék dolgozni, amíg Ő vigyáz a kislányomra. Megéri?Mennyi pénzt kapna így a nagyi?
2009. jún. 8. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már hallottam ilyenről, de nem tudom, hogy megy ez pontosan.
2009. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos a magyar törvénykezés munkanélküli nagymamának nem teszi lehetővé, hogy elmenjen GYESre- Én legalábbis így tudom, ahhoz a nagyinak nyugdíjasnak kell lennie( s akkor lehetséges ha anyuka lemond a Gyesről nagyi meg már nyugdíjas). De pl kérdezzétek meg a munkaügyi központban hátha ott tudnak segíteni a témában. Mert ha te lemondasz, lemondhatsz a Gyesről anyukád javára akkor nincs gond. Mama unokázik s ha te tudsz dolgozol.
2009. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülőknek fizetendő gyermekgondozási segély


A gyermekgondozási segélyre a szülőkön kívül - a szülő jogán - a szülő vér szerinti, örökbefogadó szülője, továbbá annak együtt élő házastársa, vagyis a nagyszülő is jogosult lehet, feltéve, hogy a gyermek az első életévét már betöltötte és a gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik. További feltétel, hogy a szülőknek írásban nyilatkozniuk kell arról, hogy a gyermekgondozási segélyről lemondanak, valamint egyetértenek azzal, hogy a továbbiakban a nagyszülő igényelje azt. A gyermekkel nem közös háztartásban élő szülő nyilatkozatát a gyámhatóság kérelemre pótolhatja. A nyilatkozat későbbi visszavonásával - feltéve, hogy azt a gyámhatóság nem pótolja - a nagyszülők jogosultsága megszűnik a támogatásra.


A nagyszülők részére a gyermekgondozási segély a fenti feltételek fennállása és a lemondó nyilatkozat esetén is csak akkor folyósítható, ha ők maguk is megfelelnek az ellátásra való jogosultság feltételeinek, és a szülő esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek. Természetesen ebben az esetben a szülőkre nem vonatkoznak a keresőtevékenységgel kapcsolatos korlátozó rendelkezések. Mivel a nagyszülő csak a szülő jogán veheti igénybe a gyermeknevelési támogatást, a jogosultságát akkor is meg kell szüntetni, ha olyan körülmény áll be (pl.: ha a szülő szabadságvesztés büntetését tölti), amely a szülő jogosultságát kizárja.

2009. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2009. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyi penzt kapna amennyi a gyes, amennyit te is kapsz.

Szerintem ha van munkalehetoseged, akkor menjel vissza dolgozni!

Latod, anyukad sem tud elhelyezkedni, szerintem ami neked van munkahely becsuld meg!

Ha esetleg anyukad is kozben talalna munkat maganak, akkor pedig a kicsit beadjatok majd bolcsodebe.

De ha te otthon maradsz, es majd amikor 3 eves lesz a kicsi akkor mennel dolgozni, lehet hogy nem is lenne hova menned. Es akkor se neked, se anyukadnak nem lenne munkahelye.

Anyukad menjen el gyesre, te pedig dolgozni, igy lesz a legjobb!

2009. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 8. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanannyit mint te de te is dolgozhatsz ugyanugy mellette.
2009. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!