Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mi értelme van az...

Szülők! Mi értelme van az együtt alvás tiltásának?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt barátnőmmel, ő 16, én 18 vagyok és a szülők nem engedik, h együtt aludjunk, mert akkor jaj...

Mert azt hiszik, h csak este meg éjszaka lehet ágyba bújni.

Még mindig abban a hitben vannak, hogy szűz közben meg már az első találkozáskor volt petting.

Barátnőjeéknél ue. van, pedig a csaj már volt hármasban is két pasival és akkor...

Szal nem értem én ezt.

Belegondoltatok már abba, h a kis szűz lányotok lehet, h már nem is szűz?meg h már két pasival is csinálta egyszerre?


2012. márc. 2. 14:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon remélem, hogy a gyerekemnek lesz annyi esze és türelme, hogy nem bújik 14 évesen egy pasi ágyába. Azt is remélem, hogyha mégis megtenné, leszünk olyan bizalmas viszonyban, hogy megosztaná velem. Annál már 8 évesen is több esze van, hogy osztozzon valakin vagy hagyja magát ilyen helyzetbe hozni.
2012. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

mert még gyerek és mi szülők vagyunk érte felelösök.

És hát sajna olyanokat csinálnak a mai tini ami kicsit fura nekem is pedig még csak 26 éves vagyok!!!!

2012. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
42%

Struccpolitika.

Korban és szemléletben is hozzád vagyok közelebb, szóval indokot ezen kívül nem tudok mondani.

2012. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
60%

Ez érdekes kérdés én is sokat töprengek ezen.Az én fiamnak is már 1 éve van barátnője és tudom,hogy miket csinálnak és miket nem. Mindenről kikéri a tanácsomat ő is és a lány is.

DE ennek ellenére én sem engedem,hogy együtt aludjanak. Tudom én is,hogy hülyeség,és akárhol megcsinálják,de akkor sem. Az együtt alvás már egy következő szint egy kapcsolatban. Hangsúlyozom,hogy én is hadilábon állok a kérdéssel,és lehet,hogy szemellenzős vagyok,de akkor sem. Lehet ezt a szülő másképp éli meg, nehéz "elengedni" a gyereket.Passz ez csak az én gondolatom és érzésem.

2012. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
52%

nekem pici fiaim vannak,még nem aktuális a téma, de:

azt tudom elképzelni,h tisztában vannak ezzel,h semmit nem tehetnek, de ha az alvást is engednék, az olyan, mintha leokézná azt,egyetértene az egésszel.Így valamelyst megmarad a lelki béke.

De amúgy tudod,h mi munka,lemondás van egy gyerek nevelésében,gondozásában, mert a gyereknek a legjobbat akarod?Akkora baj,h normális lelkületű gyereket akarsz kitenni az életbe?Nekem nem tartozik bele,h jó szemmel nézem,h a gyerek 16 évesen rendszeres nemi életet él a másik szobában

2012. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy a lányomat értékesebb embernek nevelem, nem olyannak, aki első alkalom után pettinggel, vagy több fiúval csinálja... Ha normális kapcsolata lenne, egy normális fiúval és már 17 éves elmúlt, akkor talán engedném az együtt alvást.
2012. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%

10 éves a kislányom, de az biztos, hogy kitekerem a nyakát, ha 4 év múlva egyszerre több kisfiún is lovagol. És miért? Mert még GYEREKEK VAGYTOK!!!!!!! Közötök sincs a felnőtt élethez, és hozzá sem tudtok szagolni a felelősséghez. A mai világban elég nehéz megadni a gyereknek azt, amire szüksége van. Fedelet a feje fölé, ételt a hasába, ruhát, hogy ne fázzon, gyógyszereket, ha beteg. És a legdrágábbat: szeretet, törődést, időt.

És azt elvárom tőle cserébe, hogy ne alacsonyítsa le magát azzal, hogy minden jöttment kisfiúval összeadja magát. Pláne ne egyszerre többel.

2012. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
63%
Struccpolitika, mert azt hiszik, hogy amit nem látnak, az nincs. Én nem hinném, hogy a mai korban egy szülő feltételezi, hogy 2 év együtt járás után még mindig szűz a lánya. Nem akar tudni róla, nem akar beszélni róla, mert így kényelmesebb. Aki szereti, ha a képébe hazudnak a gyerekei, általában így csinálja. Ilyenkor van az, hogy ha a leányka rejtélyes módon teherbe esik, a szülők fel vannak háborodva, mert ők megtiltották az együtt alvást.
2012. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj, nem hiszem hogy a szülők csak és kizárólag azért tiltják az együtt alvást, mert szerintük csak akkor történhet meg a dolog.

Viszont: ha ebbe beleegyeznének, akkor hallgatólagosan elismernék és támogatnák hogy a lánya nemi életet él, és gyakorlatilag "áldásukat adják" erre. Na sok szülő ezt nem szeretné még megtenni ebben a korban.

Az, hogy megengedik a szülők hogy az éjszakát együtt töltsék a fiatalok, egyfajta gesztus tesznek ezzel hogy elismerik hogy felnőttek, legalábbis majdnem de szexuális téren mindenképpen. Ez azért nem 14-16 évesen szokott lenni sok családban hanem 18 és afölött, amikor a gyerek ténylegesen közelít a felnőttséghez és a tetteiért vállalja a felelősséget.

Klassz dolog hogy ilyen nagyképűen leírod hogy mennyi mindent csinált már a barátnőd, büszke lehetsz rá, viszont ha valami baj lett volna- gondolok itt terhességre, vagy bármiféle csúnya nemi fertőzésre- gondolom annyira még nem érett agyilag hogy egyedül megoldja a problémáit és nyilván csak a szülőkre lenne szorulva .... na ettől szeretnék az esetek nagy részében megóvni ezek az "értelmetlen döntéseket hozó" szülők a felnőttként viselkedni próbáló gyerekeiket. :)

2012. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
75%

Nem struccpolitika, mert mi is voltunk fiatalok, és tudjuk, hogy nem csak este és ágyban lehet szexelni.


De ahogy írta valaki, ez egy következő lépés a kapcsolatban, és egy 16 éves gyereket nem biztos, hogy alkalmasnak találok rá.

A másik, amit valaki írt: a felelősség. 18 éves koráig büntetőjogi felelősségünk van értük!

2012. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!