Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 7 éves kisfiam szelektív...

7 éves kisfiam szelektív mutista gyógykezelésére kognitív viselkedésterápiát kezdtek alkalmazni. Úgy próbálják beszédre bírni, hogy minden kiejtett szóért jutalmat kap, de ha nem beszél, akkor nem látogathatjuk meg. Mi a véleménye erről a terápiáról?

Figyelt kérdés

A közelgő iskola miatt szántuk rá magunkat erre a lépésre,

hogy egyedül hagytuk a szegedi gyermekpszichiátrián 25 napja.

de most már nehezen viseljük a gyermekünk nélkül eltöltött

időt és nem látjuk a kezelés végét.


2012. márc. 3. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem állítom, hogy különösebben értenék az ilyesmihez, de szerintem nagyon rossz ötlet. 7 éves kicsi fiú, és ha nem beszél, úgy "büntetik", hogy nem láthatja a családját? Embertelenül hangzik...
2012. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Nehéz erről véleményt alkotni. Gondolom ezt mint végső megoldást vetettétek be, mert más nem segített.

25 nap alatt azért már látjátok mennyit használ a dolog. Hányszor fordult elő, hogy nem látogathattátok meg?

2012. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

akkor alkalmaznak kognitív terápiát, ha működik (ez a lényege,kipróbálják, ha megy akkor folytatják.ha nem leállnak) Tehát biztos működik.

Sajnos sokszor 7 éves gyereknél már jobb eredményt lehet elérni a szülők nélkül mint velük.

Csak ezta szülők nehezen értik meg.

2012. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

jézusom.

mutizmus miatt pszichiátrián? hogyhogy?

ez szörnyen hangzik. bár lehet, hogy elfogult vagyok, mert nekünk most a kislányunk feküdt egy másik osztályon, csak pár nap volt, de annyira megviselte, hogy azóta teljesen megváltozott(mondjuk ő fiatalabb)

mi szakemberhez fogjuk vinni, de semmiképpen nem viszem a szegedi pszichiátriára!!!

ezek szerint 25 napja nem láttátok? az egy örökkévalóság egy 7 éves gyereknek.

otthon kihez beszélt?

2012. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem értem, mi a gond a szegedi pszichiátriával? Gondolom pszichiáter szakorvos írta elő a kezelést és valószínűleg ura a helyzetnek. Szóval nem feltétlenül rossz orvos, mert ezt a terápiát választotta. Azért az is benne van a pakliban, hogy a terápia hatásos lesz.
2012. márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek hozzá, hogy ilyenkor mi a jó módszer, a kognitív viselkedésterápia az ok - tulajdonképpen én is alkalmazom a gyerekemnél, más jellegű gondok miatt, és működik. Igaz, egyfajta "idomítás", de működik.

Viszont az érzésem az eseteddel kapcsolatban az, hogy a szülőktől való "eltiltás" nem jó. Hogy miért? Mert a gyerek számára ez iszonyatos (és aránytalan) büntetés. Hogy sokkal jobb eredményt lehetne elérni akkor, ha azt érezné folyamatosan, hogy a szülei büszkék rá - akkor ő is büszke lehetne magára (én a saját gyerekemnél ezt tapasztalom a viselkedésterápia mellékhatásaként). Hogy nem csak a jutalomért cselekszik az elvárt módon, hanem a szülői megerősítésért is. Ha nem lennék vele, azt biztosan büntetésként élné meg, és még rosszabbodna is a helyzet. Bár ő még csak 5 éves, úgyhogy nem tudom, mennyit számít az a két év... Szóval nem tudom, lehet, hogy a doki tudja a dolgát, de én biztos, hogy ebben a formában (látogatás tilalma) nem mennék bele, bármit is mondanak! Sokkal nagyobb traumát tud okozni, mint amekkora haszna van a dolognak - én ezt gondolom.

2012. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%
Én azt nem értem, olyanok miért szólnak bele, akik nem szakértők? Hozzáteszem, én sem vagyok az, és szerintem sem hangzik biztatóan a szülőktől való elzárás, ugyanakkor ki vagyok én, hogy megítéljem? Nem vagyok kompetens, ahogy a többi válaszadó sem. Addig meg nem kell szörnyülködni és lebeszélni a kérdezőt a dologról, jól írta az egyik hozzászóló: talán a szülő szemében nem ez a legjobb módszer, de mégis csak orvosokról van szó, akik tudják, mit hogyan kezeljenek.
2012. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%

Ha megvonják tőle a szülői látogatást, akkor csak nagyobb lehet a baj!A gyermek lelki világára nagyon rosszul tud hatni, ha elválasztják a szülőtől, a végén majd pont emiatt nem fog megszólalni.Erre szerintem semmi szükség!a jutalmazós módszert pedig ti, szülők is igazán megtudnátok oldani!

A sok okoskodó idióta mit ki nem talál!

2012. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
Előző! A szülőnek igenis joga van eldönteni, hogy milyen kezelést kapjon a gyereke. Még akkor is, ha értenek hozzá az orvosok. A saját gyerekét a szülő ismeri a legjobban, az orvosnak akkor is csak egy a sok közül, ha a világ legjobb pszichiátere!
2012. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Bocs, nem az előzőnek, hanem a 16:59-os hozzászólónak szántam!
2012. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!