Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szelektív mutizmussal kapcsola...

Szelektív mutizmussal kapcsolatban van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 éves szelektív mutizmusa van.Segítséget szeretnék kérni akinek van tapasztalata.

2012. jan. 23. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A családon kívül mással nem beszél? Mikor állapították meg róla? Fejlesztő pedagógus nem tud segíteni?
2012. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 alaszka ***** válasza:
Konkrétan leírnád a beszédszokásait? Mert az én lányomra is írta egy pszichológus a neten, akinek írtam a viselkedéséről. De itt helyben, ahol lakunk, azt mondják, orvos, védőnő, hogy nincs semmi baja, csak kicsit zárkózottabb gyerek. Konkrétan, az enyém, itthon nagyon harsány, visítós, gyakran hisztizős kislány, oviban csendesebb, szófogadó, 1-2 barátnője van, a többiekkel nem nagyon beszél, játszik, viszont óvónénikkel, dadussal beszél. Közeli nagymamával beszél, nagypapával nem nagyon, távollakó nagyival nem beszél, unokatesókkal nem beszél, csak megy utánuk, játszik velük, ha kérdezik, bólogat, nagynénikkel nem beszél maximum bólint, de legtöbbször azt sem, ismerősökkel, szomszéddal, idegenekkel egyáltalán nem, ha kérdezik lehajtja a fejét, nem válaszol, segélykérően rámnéz...Mivel, itt nem látják betegnek, nem vittük el sehova, de a neten akit megkérdeztem pszichológust, az azt mondta hogy biztosan erről van szó, és hogy kezelni kellene....
2012. jan. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 alaszka ***** válasza:
Jaj, nem írtam, 4 éves.
2012. jan. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Az én kislányom öt éves,már egy éve kiderült,azaz már korábban de egy éve járunk phszihológushoz,szenzomotorostornára,kineziológushoz,de semmi eredmény.Ő csak a közeli családdal beszél és csak olyan helyen ahol nincs más ,,idegen,,az oviban sem a gyerekekkel sem az óvónőkkel,a tornán és a fejlesztéseken viszont első perctől tudtak vele kommunikálni,nagyon okos de az ovival nagy problémánk van mert az óvónénik kudarcként élik meg hogy ők nem tudtak vele kapcsolatot kialakítani...a phszihológus felajánlotta a segítségét és volt bent az oviban de ezt támadásnak vették és azóta szerintem gonoszkodnak a kislánnyal mert addig nagyon szeretett járni de azóta minden reggel sír hogy nem akar menni,már azt is mondta hogy másik oviba szeretne járni.
2012. jan. 26. 15:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Kezdek nagyon kétségbe esni,mi lesz vele az iskolába??Olyan gonoszak tudnak lenni a gyerekek!
2012. jan. 26. 15:51
 6/7 alaszka ***** válasza:
Az unokahugimnak a legjobb barátnője az iskolában egy ilyen kislány, senkivel nem beszél csak az unokahugommal, a tanárok vele üzennek a kislánynak, ő meg visszaüzen, a tanítónénik elfogadták hogy ilyen, és nincs ebből gond, jó tanuló a kislány elégggé. Én is félek ettől, de úgy gondolom ki fogják ezt nőni. Otthon is csendes vagy hangos? Az én lányom otthon kifejezetten hangos, és máshol is beszél hangosan, de csak velünk, ha hozzászól vki, lehajtja a fejét, és megnémul. Érdekesség még, hogy az oviban "dirigál" neki a többi gyerek, és ő mindig enged nekik, mintha félne tőlük, nem mer nemet mondani, így beleviszik a hülyeségbe gyakran...
2012. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia!Otthon az én kislányom is hangos sőt akaratos,ő csak akkor beszél velünk is ha nincs senki ,,idegen,,a közelben,pl.az oviba egy évig együtt járt a nővérével vele sem beszélt ott csak mutogatott neki és bólogatott,ahogy kijöttünk minden rendben volt.Nehéz még a testvéreinek is elfogadni,nemhogy idegeneknek.
2012. jan. 31. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!