Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hergelem magam a barátom...

Miért hergelem magam a barátom múltbéli dolgain? Hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés

Előttem volt egy elég kicsapongó múltja... ő 21/f én 20/l.

Nem titkoltuk a régi dolgokat egymás elől sosem, mert elsősorban mindig is barátok vagyunk,és csak azután szerelmespár.

Viszont annyira nagy önértékelési problémáim vannak, hogy néha már a saját viselkedésemet tartom kiakasztónak, de nem tudok tenni ellene...viszont szeretnék. És nem tudom,hogyan tehetném..:(

Nézegettünk egy szülinapi buliról képeket,amire meghívtak,de munka miatt nem mentünk el.

Most nézegettem a buliról feltett képeket,ő pedig felismerte rajta az egyik ex-egyéjszakás kalandját.

Mit ne mondjak,az a tipikus retek k..va ,de a legalja.

És rögtön elkezdek kattogni,végigjátszom a fejemben één hülye,amit ők ketten....

És ,hogy hogyan éreztem volna magam,ha tényleg elmegyünk és ott is megtudom,hogy ő ez a csaj...

Annak ellenére is rosszul éreztem volna magam,hogy tudom,mint nő ezerszer több vagyok nála...de sajnos mindenkiben találok valami pozitívabbat ,mint magamban.

És ebbe lassan belebolondulok:(


2012. márc. 3. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt pl azzal lehet enyhíteni, hogy a párod nem mondja el mindenkiről, hogy igen, hozzá is volt köze. Ez nem hazugság, hidd el könnyebb lesz ettől neked is. Én is nehezen tudok bízni a páromban, egyrészt elég kalandos a sztori, ahogy összejöttünk, másrészt két hét után majdnem elhagyott azért, mert még túl sokat gondolt arra a nőre, akivel előttem szeretett volna összejönni, csak ugye közbejöttem. A mai napig nagyon jóban vannak, amitől én kb vérszemet kapok és hisztizek, igen engem is idegesít, hogy ilyen vagyok, de az is idegesít, hogy tartja azzal a nővel a kapcsolatot (és ráadásul nagyon jóban vannak), akiért engem majdnem otthagyott. Tudom, hogy mindennél jobban szeret, érzem és a kicsapongó múltja tényleg csak a múlt, de akkor is bevérzik a szemem, ha egy nő kerül a közelébe (pedig elég sok lány barátja van).


Soha nem voltam ennyire féltékeny, úgyhogy nemtudom ez miért pont most jött ki rajtam, miért pont nála. Szeretnék változtatni, ugyanakkor úgy gondolom, hogy az sem megoldás, ha eltiltom minden nőneműtől (normális férfi ezt nem is hagyná), illetve az sem ha homokba dugom a fejem és magamban őrlődök, neki pedig nem mondom el, hogy ez engem bánt. Már fogalmam sincs mit kéne csinálnom, hogy ne kergessem őrületbe, még is kiadjam a felgyülemlett feszültséget. Alig várom, hogy jobb idő legyen, mehetek futni, úszni, kevesbb időm marad agyalni és talán a képzeteim is enyhülnek kicsit.

A párommal megegyeztünk, hogy ő igyekszik tartani a két lépés távolságot a csajokkal, nem ölelget, nem puszilgat, nem ír kétértelmű dolgokat, ami nekem rosszul eshet, én megpróbálom elfogadni, hogy vannak lány barátai és kevesebbet hisztizni, ő pedig ezért cserébe megpróbálja tolerálni a hisztijeimet.

2012. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a múltja,a jelene meg veled van.Mit téped ezen magad.Azzal törődj most mi van,ne azzal mi volt.zárd le
2012. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

utolsó: igen,csak ez nem ilyen könnyű...


első: ugye...ő is ilyen,nagy csajozógép,de mostmár mióta velem van megtartja a távolságot a csajoknál,de nem írtja ki magából a régi nagydumás énjét,és a baj az lenne,ha kérném tőle,hogy tegye.

irigylem azokat a lányokat,akiknek van annyi önbizalmuk,hogy ne rágják ezen magukat,és az én jelenlegi helyzetemben nem magukat őrölnék,hanem a csaj szemébe ordítanának,hogy "háhh,te egy ribanc vagy,én meg több,mint egy éve a barátnője.."

2012. márc. 3. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:

De. Ez pont ilyen egyszerű, ahogy a második írta. Az a múltban volt, mielőtt veled összejött volna. Tulajdonképpen semmi közöd hozzá, mit csinált régen. A lényeg, hogy most veled van és most nem olyan életet él, mint akkor.


Nekem is elég érdekes a múltam, nő létemre volt jópár egyéjszakás kalandom és a korábbi barátomat nagyon zavarta, képtelen volt továbblépni rajta. Tudta, hogy vele vagyok, és szeretem, és megváltoztam, mégis folyton folyvást felhozta, ami nekem is fájt, hiszen nem voltam rá büszke. Aztán végül vége lett, és ez is közrejátszott.


A mostani párom tudja mi történt a múltban, elfogadja és kész. Neki is voltak kalandjai, volt szexkapcsolata és én ezt elfogadtam. Egymással vagyunk, szeretjük egymást, és nem foglalkozunk azzal, hogy ki járt a másik ágyában.


Szóval igen, ez ilyen egyszerű. Zárd le és kész.

2012. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

A dolog egyik része, hogy nem titkoljátok el egymás elől a múltat. Ez a nehezebb út, épp az ilyen kihívások miatt, hogy fizikailag látod azt a csajt, akiben járt a párod, de ha megbirkóztok vele, akkor ezzel jártok jobban. Nem lesznek váratlan helyzetek, amikor hirtelen kiderül valami, hisz elvileg minden fontosat tudtok egymásról. A múltat pedig meg kell tanulnotok múltként kezelni. Amikor a csajt látod, gondolhatsz arra is, amikor összebújik a pároddal, de arra is, hogy ő egy péntek esti punci volt valamikor régen a párodnak, te pedig szöröstül-bőröstül kellesz neki. Te sokkal többet érsz a párod számára. Az meg egy nagyszerű tulajdonság, hogy mindenkiben találsz valami pozitívat, de lehetőleg ezt a pozitívat ne magadhoz képest lásd. A párod mindenesetre jól csinálta, hogy itt mondta el, és nem egy buliban derült volna ki, amikor legközelebb összefuttok a csajjal.


A dolog másik fele, hogy egy dolog, hogy tudtok egymás múltjáról, de azért jobb ha ez nem napi téma. Pláne, ha rosszul viseled. Ez egy feladat, hogy visszavegyetek ebből egymás között. A párod nem biztos, hogy tudja, nálad mekkora a gond.

2012. márc. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én megértelek téged, mert én is ilyen vagyok. Pont a minap leltem rá egy képre a párom excsajáról és bár tudom, velem sokkal régebbóta van együtt mint az összes csajával egybevéve mégis nagyon rossz volt. Majdnem elsírtam magam ő pedig nem is értette, hogy miért van ez. Főleg a tudat, hogy velük is összebújt vagy ha csak alkalmi akkor is arra jók voltak... ilyenek. Kiráz a hideg a dologtól, de el kell fogadnom. És neked is.

De gondolj arra, hogy a pasiknak az egyéjszakás kalandjuk általában tényleg a lukról szól, valószínű még a nevére sem emlékszik, de még arra sem, hogyan nézett ki a feje.

20L

2012. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!