Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változtathatnék az...

Hogyan változtathatnék az életemen?

Figyelt kérdés

Sajnos fiatalon mentem férjhez és hamar rájöttem, hogy hibáztam és a házasságom már teljesen tönkrement.Hosszan lehetne részletezni, de ezt most kihagyom.

Van 2 kisgyerekem, családom már nincs.

Sajnos sok rossz döntést hoztam fiatalon, férjem is és én is nyakig ülünk a tartozásban, van vagy 2 millió tartozásunk összesen.Neki is megvan a sajátja, nekem is.

Máról holnapra élünk az akkori felelőtlenségünk miatt és hiába érzem úgy, hogy időközben felnőttem, már nem látom a kiutat.

Szeretnék elválni tőle mert ez így rémes, de mivel semmi hozzátartozóm nincs van viszont 2 gyerek fogalmam sincs hogyan javíthatnék az életemen.

Vagyis elméletben egyszerűnek tűnik: munkát keresek (a kicsi most lett bölcsis), elvégzek még valami tanfolyamot amiből később talán meg tudok élni, lassan törlesztgetem az adósságaimat stb.

De ez egy ördögi kör és úgy érzem nincs erőm megvalósítani.

Alig jövünk ki a fizetésből és a gyesből, hogy tudnék még hitelt is törleszteni, pláne egy tanfolyamra befizetni?

Közben megismerkedtem valakivel ami tovább bonyolítja a helyzetet.Rá semmi esetre sem akarok támaszkodni, mármint segítséget kérni, szeretnék végre a saját lábamra állni egyedül, hogy ne függjek senkitől.Gondolom most sok negatív választ kapok, jogos is lesz mind, de kérlek ha tudtok valamit tanácsolni, ami talán eszembe se jutott segítsetek pár ötlettel.A kitartásom megvan, az akarat is csak a kivitelezést nem látom:( 28/N


2012. jan. 7. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elsősorban szerintem a hozzáállásodon kéne változtatni.

Semmit nem szabad úgy elkezdeni,hogy ez úgysem fog menni.

Akarod?

Igen ,akarod. Akkor tenni is kell érte.

Ne hanyagold el magad.

Keresgélj az interneten képzések,tanfolyamok után, hátha kifogsz egy egész jó árban lévőt.

Keresgélj munkát.

A lényeg,hogy minden nap úgy feküdj le,hogy tudod,hogy legalább 30 percet töltöttél a keresgéléssel,és akkor szerintem biztosan találni fogsz.

A múlt miatt meg ne rágódj, ebből valamennyire tanultál,hogy máskor mindent 20x gondolj át ,mielőtt beleugranál.

2012. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtál abból, amit javasolni lehetne. Igen, keress munkát, igen keress tanfolyamot.

Ha mást nem, keress egy kis garzont albérletbe, és költözz el a gyerekekkel. Nehéz lesz, de ha változtatni akarsz, akkor átmenetileg nehézséget hozó döntéseket is tudni kell meghozni.

Ha tényleg kitartó vagy, és az akaratod is megvan, akkor sikerülni fog.

A bevételeidet meg úgy számold.

- munkabér, mégha minimálbér is fedezi a rezsit meg a bérleti díjat egy garzonnál.

- gyerektartás két gyerekre, mégha szűkösen is, elég a kajára, hisz a gyerekek étkezésére támogatást lehet kérni, úgy ingyenes lesz /ha csak nem hoztak idén valami új megszorítást/

- ott van még a családi pótlék, amit hozzá tudsz tenni a konyha pénzhez.


Nem annyira reménytelen ez a helyzet, más is járt már így, no meg ennél rosszabb helyzetbe is két gyerekkel. Minden megoldható ha tényleg akarod, és teszel is érte.

2012. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A hozzáállásommal nincs baj, meg akarom csinálni és meg is tudom.

Csak egy kis "extra" tippet kérek, hátha van valami amire nem gondoltam.Keresgélni keresek minden nap, de jó lenne már ha történne is valami kicsi előrelépés.

2012. jan. 7. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak otthonok egyedülálló anyáknak, és nem mindig telítettek, keress ilyet (elköltözhetsz ideiglenesen).

Regisztrálj a munkanélküli hivatalba, ha másért nem is, de ingyenes tanfolyamokat végezhetsz és egész jókat.

Kb ennyi jutott eszembe

2012. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!