Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párommal akadnak problémák,...

A párommal akadnak problémák, van megoldás?

Figyelt kérdés
Hát, elegem van abból, hogy a párom állandóan okosabbnak érzi magát, pedig egyáltalán nem okosabb, sőt még azt is eldönti helyettem, hogy hogyan érzi magamat. És ráadásul tökre zavar, hogy szerintem hozzám képest nagyon nem önálló. Jó, dolgozik, meg az anyjának fizet havi 40 ezret, hogy főzzön neki, meg takarítsa ki a lakásrészt, amiben lakik. Én meg albérletben lakok, nekem bezzeg senki se takarít, én csinálok mindent, amikor meg idejövök, akkor érdekes mód, én bezzeg mosogassak el magam után. De bezzeg ha ő nálunk van, akkor ugyanúgy feltakarítok utána is, neki is ugyanugy hullik a haja, neki is ugyanugy ott van a kukiszőr a kádba, ő is ugyanugy kaksizik a wc-be amit én pucolok ki, mégsem fizet érte senki egy árva fillért sem. És most hogy ezt elmondtam neki, még ő van kiakadva, hogy jó, de amikor ő van nálam, nincs napi 2x főtt kaja (bocsánat hogy 10-től este 7-ig iskolában vagyok, ezalatt ő az ágyamban fekszik, és jobb esetben kikel belőle, és a számítógépemen játszik. Ha megkérem, hogy legalább mosogasson el, utána folyton ezzel dobálózik, hogy ő ezt megcsinálta, mintha valami iszonyat nagy dolgot kérnék tőle.) Állandóan érzékelteti velem, ha veszekszünk, hogy minden miattam van. Egyszerűen ha elkezdünk veszekedni, addig nem hajlandó abbahagyni, amíg ő "győzelmetnem arat". Egyébként anyagilag sokat segít nekem is, van hogy rendel pizzát, belead a kajába amikor nálam van, amikor beteg voltam elment nekem gyógyszert venni, amikor én vagyok nála, nem kell beleadnom a kajába, igaz nem is ő csinálja meg. Mit gondoltok?
2012. márc. 3. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy gyerekes dolog egy kapcsolatban így versengeni egymással. Lehet hogy ő is ezt csinálja, de rajtad nagyon érződik.
2012. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, párod anyuci pici fia. Volt itt nemrégiben egy kérdező (de mások is) ezzel a gonddal, ők ugyan már együtt éltek, de a párja nem változott meg: elvárta, hogy a kérdező takarítson, napi többször főzzön, mert anyuka így csinálta. Ha meg pihenni mert, már adta a tippeket a párja, mit kéne tenni. Ők szétmentek...

Ha nem hajlandó változni a párod, sok jót ne remélj. Én nem foglalkoznék ilyen férfival...

2012. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Gondolom életvitelszerűen nem Nálad él, tehát Neked nem is jár pénz ezekért a dolgokért. Az anyjának gondolom a rezsibe is beletartozik ez az összeg, amit fizet. Rendes gyerek, ha ezt megteszi.

A házimunkát meg majd tessék felosztani, ha együtt fogtok lakni. Ez a helyzet még olyan átmeneti, de azért tisztád mielőbb, hogy Te nem vagy az anyja és vagy besegít a házimunkába, vagy nem lesztek jóban. Ezt meg kell beszélni, Tisztázni az elvárásokat. Mégsem gondolat olvasó senki..


Amúgy meg Neked is akkor elég sok mindent fizet, szóval úgy érzem annyit besegít, mint amennyit Nálad van. Ha más nem pénzzel. Kicsit most Te tűnsz hisztisnek az elmondottak alapján és úgy érzem talán van némi önértékelési problémád is.


Nálunk húgom egy egyszerű Jajjj de hülye vagy! felkiáltásra (ami nem komolyan hangzik el) tud hatalmas patáliát csapni, de csak azért mert feltételezi, hogy mások valójában ennek tarthatják. Te ne gondold ezt, indulj fölényből!


Nyugodj meg, biztos felhúztad Magad, de alapvetően a legtöbb dologban én a párodnak adok igazat, kivéve a háztartás felosztásában.

2012. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Elég gyerekes vagy, az is, hogy ennyire nem tudod kezelni a dolgokat, meg a "kaksizik" és "kukiszőr"... Na mindegy.

Mindkettőtöknek fel kéne nőni ahhoz, hogy ebből értelmes kapcsolat legyen, mert momentán egyikőtök sem felnőtt.

2012. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ovis szinten vagytok.
2012. márc. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, jah tény, hogy én is sokmindenen felhúzom magamat, kissé sértődékeny vagyok, bár ez csak olyan esetekben jön ki, amikor sztem joggal felháborodhatnék. PL múltkor mondtam neki, hogy jön nyáron egy távoli rokonom Amerikából, pár napra. Erre azt mondta: "De jó, majd jól lehúzzuk...." Spec ezen elég rendesen berágtam, mert ha még viccnek szánta, annak is rossz.

Néha valóban gyerekes szinten veszekszünk, de ez azért van, mert lehetetlen vele leülni, és normális hangvételben megbeszélni problémákat, kompromisszumokat kötni. Olyankor mindenbe beleköt, mindent elhárít, a szavakat kiforgatja... Egyébként időszakosan fordulnak elő problémák, vannak napok, amikor minden rendben van, de ha egyszer veszekedni kezd, azt tényleg nem hagyja, hogy akár egyszer is nekem legyen igazam (mégha úgy is van). Amikor pl a rokonom lehúzásáról beszélt, és én ezen felkaptam a vizet, hogy na álljon meg a kicsi-kocsi (mert ugye taxis a barátom), még akkor is én voltam a hibás, mert ugyan kimagyarázta, hogy nem gondolja komolyan, de az én hibám, hogy én ezt sértőnek találtam.

2012. márc. 5. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!