Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulási problémák. Bővebben...

Tanulási problémák. Bővebben lent. (Hosszú) Esetleg van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Nos a tanulással vannak problémáim. Alig tudom rávenni magam a tanulásra, pedig érettségi előtt állok. HA pedig tanulok, akkor nagyon lassan/keservesen. Persze másnap tudom az anyagot, de 1 hét múlva már nem emlékszem rá. Nagyon sokszor elkap egy "fáradtság hullám." Ilyenkor azt érzem, hogy össze akarok esni. Ez volt tegnap illetve tegnap előtt is. Zeneszövegeket nagyon gyorsan megtanulok. Legyen szó akár magyar, akár angol zenékről. Az is lehet egy problémám, hogy nagyon sokat gondolkodom. Lehet, hogy hülyén hangzik, de mindenen... Mindig jár az agyam valamin . Nem bírom kikapcsolni. Ez a probléma a suliban is, ha a tanár magyaráz én meg éppen máshol járok... vagy, ha a barátnőmmel vagyok... Lehet, hogy figyelemzavarom van?:O

Tudtok valamit ajánlani, amivel könnyebb a tanulás? Vagy legalább nem gondolkodok 1 millió dolgon..:(


2012. jan. 29. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az elmúlt pár évben tanultál, nem igényel nagyobb rákészülést az érettségi.

Mi a valódi baj? Félsz az érettségitől, vagy nem érdekel a tananyag? Vagy más?

2012. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy kicsit félek az érettségitől, de sosem voltam az az igazán jó tanuló... Mindig az akaratommal van/volt baj. Nem tudom magam rávenni a tanulásra meg az anyag sem érdekel. Persze törinél, ha elkezdem, akkor bele tudom élni magam...
2012. jan. 29. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg találni magadnak egy tanulópárt, aki szorgalmasabb mint te.
2012. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem irigyellek,mert én ugyanezen mentem keresztül.már nem is tudom hogy tudtam leérettségizni..! Mivel én is nehezen tanultam,már elkezdeni is utáltam,mert tudtam hogy nem fogom tudni megtanulni-és elkezdtem magolni aminek soha nincs jó vége. Felnőtt fejel én is arra gondolok,hogy figyelemzavaros lehettem ( vagy valami ilyesmi) képtelen voltam sokáig koncentrálni,és könnyen elterelődött a figyelmem másfele.

nehéz mit tanácsolni.én is csak azt tudom mondani,hogy próbálj megkérni egy barátot,hogy segítsen a tanulásba

2012. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen... velem is ez van..:/ Úgysem fogok rá jó jegyet kapni... A múltkor is megtanultam a törit és a tanár rossz jegyet adott rá, pedig mindent elmondtam.. és ezek után még így legyen kedvem tanulni...
2012. jan. 29. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!