Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Albérleti problémák. Mi a...

Albérleti problémák. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
bérlünk lakást.mindig fizettünk pontosan.most csuszásba vagyunk mivel nem kapta férjem meg a bérét.van egy havi kaukciónk bent.meg adtunk 25ezret most ennyink volt.a tulaj 3napot adot hogy elmenjünk.van szerződés de ő gondolom nem adózik utánunk.abba benne van hogy a kaukciot hasznalhatja ha nemfizetuok de vissza kell pótolni.mi a teendő ha férjem csak következő ho elejen kapja meg a bérét
2011. máj. 23. 13:07
 1/10 A kérdező kommentje:
pluszba a tulaj a gázra is borzalmas nagy összeget visz el de mi még egy darab csekket sem láttunk...
2011. máj. 23. 13:09
 2/10 anonim ***** válasza:

1., A rezsiről kérjétek a közüzemi számlát. Nem bemondásra működik az ilyesmi

2., Abban igaza van a tulajnak, hogy az albérletet fizetni KELL. Ő nem jófejségből adja nektek, pénzt vár cserébe. Az rendes dolog tőle, hogy adott egy kis engedményt, hogy levonja a kaucióból, de az a minimum, hogy visszapótoljátok, hiszen neki a kaució a biztosítéka!

3., Semmi közöd hozzá, hogy ő mi után adózik és mi után nem. Ha kérnél számlát róla és nem adna akkor lenne közöd, így nem.

2011. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérjetek kölcsön. Az albérletet fizetni kell, akár adózik utána a tulaj, akár nem. Az általad felvázolt helyzetre nem az a megoldás, hogy akkor elkezditek a tulajt piszkálni, hogy vajon adózik-e, meg vajon miért nem mutatta meg a gázszámlákat. Ha ilyen gondotok van, azt eddig kellett volna tisztázni. Esetleg a későbbiekben is lehet. De ha csak azért lett gond, hogy nem tudtok fizetni, a tulaj könnyen veheti úgy a dolgot, hogy fizetés helyett még kekeckedtek, és duplán fog titeket kipenderíteni.
2011. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak, de általában minden bérlő, aki nem tud fizetni, és a tulaj ezért ki akarja tenni, jön egyből ezzel az úgy sem adózik dumával. De amikor meg megmondom (speciel én),hogy tudok adni számlát, akkor azzal jön,hogy ha nem kér, akkor kiadom-e olcsóbban! Ez nekem olyan patkány dolog! A számla nálam is úgy van,hogy én megyek a bérlőhöz és óraállás alapján az adott,kw ill. köbméter áron kiszorzom. Annak,hogy mennyi egy kw ő is utána tud nézni,ha akar. Én is mindig a szolgáltatótól kérdezem. Én azért csinálom így, mert van,hogy hónapokig nincs kiadva, akkor ne menjenek a csekkek oda, mert nem tudok mindig elmenni értük!

Ettől függetlenül beszéljétek meg a tulajjal valamit. Annyiban meg kell érteni,hogy nyilván nem tudod garantálni,hogy 100%-ban tudsz-e a következő hónapban fizetni és ha nem, és akkor rak ki, akkor ő már mínuszban lesz, mert nem fedezi az egy havi kaució!

2011. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mi van a szerződésben
2011. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A tulaj teljesen korrektül jár el. Sőt: még rendes is volt anno, hogy csak 1 havi bérleti díjnak megfelelő kaucióval biztosította be magát.


Azt kérdezted, hogy mi a megoldás.

Mostanra (tűzoltás): kérjetek kölcsön és fizessétek ki a tulajt. Ha az ismerősnek (apa, anya, barátok) nem tudjátok visszaadni ő nem rak ki benneteket az elbérletből.

Későbbre (hogy ne fordulhasson elő ugyanez): Képezzetek tartalékot. Mindig kevesebbet költsetek el, mint amennyit kerestek (10-15-20%ot tegyetek félre, akár azon az áron is, hogy nem költötök cigire, kajára, szórakozásra, ruházkodásra). Ha van 2-3 havi megélhetésre félretett pénzetek akkor nyugodtabbak vagyok, ha bármi történik.

2011. máj. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
13:39esnek. A szerzödésben az van hogy ha csúszás van a fizetésel akkor át lehet ütemezni
2011. máj. 23. 17:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Keressetek olcsóbb albérletet.
2011. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mire megyek az olcsobb albérletel ha csúsznak a fizetésemel és azért csúszok én is
2011. máj. 23. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Arra mégy az olcsóbb albérlettel, hogy HA megkapod a fizetésed, akkor hóvégén félre tudsz tenni egy kics pénzt (amennyivel olcsóbb az albérlet) és HA félretettél pénzt, akkor legközelebb tudsz akkor is fizetni ha nem kapsz fizetést.


A fizetés nem olyan, amit hóról-hóra fel kell élned, kellene hogy legyen megtakarításod. Amiből pl kifizetheted az albérletet ha nem kapod meg a fizetést.

2011. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!