Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet segíteni az...

Hogyan lehet segíteni az otthon maradt családtagokat ha különélünk?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom h azt tanácsolják a annak aki költözik otthonról,hogy segítse az otthoniakat. Pl a gyerek külön költözik,segítse a szüleit akiket ott hagyott.

De nem tudom hogyan lehet ezt megtenni sima minimálbéres fizetésből? Az épp hogy arra elég h lakjon vhol és ellássa magát. Ebből hogyan lehet segíteni a szülöket?


2012. márc. 3. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor kell igazán a támogatás, ha valamelyik szülônk egyedül marad. Akkor mellette kell állni és segíteni minden értelemben.

Szüleid igénylik a támogatást?

2012. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szegények nagyon. csak anyukám(aki dolgozik) és a bátyám van,aki jelenleg munkanélküli. Amig otthon laktam sok pénzt adtam le,de így se volt elég semmire. Meguntam h dolgozok a semmiért,szó szerint. Több mint egy évembe telt mire a kaukciót össze gyüjtöttem,havi 2-3 ezret tudtam csak félretenni. A fizetésemből ha 10 ezer ft maradt amit elkölthettem már soknak számított. belefáradtam,így elköltöztem. Sajnálom az anyám és a bátyám olyan helyzetbe van amilyenben,de akárhogyan számolok és spórolok nekik nem tudok pénzt adni.
2012. márc. 3. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem értem a topicnyitódat, hiszen azoknak könnyebb, akik többen laknak együtt, akkor egy főre kevesebből ki lehet jönni, mint egyedül egy önálló háztartásban.

A kirepült gyerekeket mindig a szülők szokták támogatni éppen ezért; segítenek felújítani, berendezni, haztartast vezetni, stb. Nem hiszem, hogy bármiféle nyomásnak meg kéne felelned, és támogatnod a többieket.

2012. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
betársultam egy albérletbe és sokkal jobban megélek így mint mikor otthon laktam. most már tudok magamnak néha venni ruhát,cipőt vagy bármit. mindig tudk mit enni. De pont kijövök a pénzemből. Míg otthon akkor az összes pénzem a sok tartozásra,meg az elmaradt számlákra ment el,hitelekre ami azért lett felvéve mert tudtunk számlát ,vagy másik hitelt fizetni. Elegem lett,mert anyám és a bátyám semmit nem csináltak h jobb legyen. Anyám még a lakást sem hajlandó meghirdetni h legalább azt ne kelljen fizetni. Egyszer el tudta volna adni,de akkor nem maradt volna semmi pénze,pont annyiért vették volna meg mint amennyit a banknak vissza kell fizetni. Így nem ment bele. Azóta több a tározás.
2012. márc. 3. 20:25
 5/7 A kérdező kommentje:
*tartozás
2012. márc. 3. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Minimálbérből,vagy kicsivel többől sehogy.

Örülök ha magam eltartom,felnőtt emberek,oldják meg.

Anyáméknak cigire van havi 50-70 ezrük,akkor ne sirjon nekem hogy nincs kaja,nekem albérlet,rezsi kifizetése után jó ha marad 40ezrem kajára,mindenre.

2012. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én segítettem sokszor,de ebben nem volt köszönet.Kellett volna még több,és több.Anyám még mindig kéreget,nem mondhatok nemet,mert ugye mégiscsak az anyám,meg kenyérre kell,de ennél többet nem adok,elegem van ebből.
2012. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!