Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttebb mint én, azért...

Felnőttebb mint én, azért mert 2 éve együtt él a barátjával?

Figyelt kérdés
Az unokatestvéremmel egyidősek vagyunk, 22 évesek. Ő 15 évesen jött össze a barátjával, lassan 8 éve hogy együtt vannak. 2 éve laknak együtt, és 1 éve költöztek ki külföldre. Régen viharos volt a kapcsolatuk, de most már jól megvannak. Ők amolyan "álompár". Ehhez képest nekem senkim sincs. Komoly kapcsolatom is csak 1 volt, és ennyi. Néha úgy érzem ő felnőttebb mint én, mert ennyi ideje tartó, komoly kapcsolata van.
2012. márc. 3. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyi kellene a felnőtséghez,szerintem felnőt az az egyén aki tudja válalni a felelőséget a tetteiért,s nem fog hazakuncsorogni a szüleihez ha a sors kétkézzel osztja a pofonokat.
2012. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Te külön laksz a szüleidtől? Ha nem, akkor talán csak amiatt felnőttebb, mert már önálló életet él. De egyébként nem maradtál le még semmiről, nincs értelme hozzá vagy másokhoz hasonlítani magad. Nem mindenki egyforma.
2012. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért is kérdezem, mert pont így a 2 év alatt lett sokkal jobb a kapcsolatuk, én biztos vagyok benne hogy ha már ennyi ideje együtt vannak, ebből házasság lesz. Már 18 évesen azt tervezték hogy hova fognak költözni, meg hogy mi lesz a gyerekük neve. És ő ugye ennyivel előttem jár. Ő már 8 éve ismeri, szereti, "kipróbálta" a barátját. Én meg mindig lemaradásban vagyok hozzá képest. Tudom ez nem verseny meg hülyeség ezen agyalni, de ez a 8 év együtt járás olyan szinten van előttem, mint egy hosszú házasság már. Pl 30-40 évesektől hallom, hogy 8 éve vannak együtt, akiknél már gyerek van, házasság stb. Szóval ez a 8 év már olyan felnőtt világ.


Bocsi ha hülyeségeket írok, csak agyalok ezen...

2012. márc. 3. 21:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nekem a szüleim meghaltak sajnos mikor tini voltam...A nagyszüleim neveltek fel, velük lakom. Valamennyire én vezetem már a háztartást, egyedül a főzést csinálja a nagymamám, de mást kb mindent én szoktam.
2012. márc. 3. 21:10
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Nos szerintem te vagy a felnőttebb,te is fogsz találni magadnak valakit,az meg hogy ilyen fiatalon elkötelezték magukat szép dolog csak nem garancia semmire,mivel majd a gyerek születése fogja próbára tenni a kapcsolatot.
2012. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy ő átélt egy halálesetet nem lesz felnőttebb senkinél. Ezt nem lehet ennyinél eldönteni, ez fontos döntéseknél, életfolyamat terelésénél dől el, attól hogy 8 éve együtt vannak azt bizonyítja hogy megfontolt,érett viselkedésű ami te is lehetsz attól függetlenül hogy nem volt komoly kapcsolatod még ami ennyi ideig tartott.
2012. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Akkor viszont sokkal felnőttebb vagy, mint ő. Valahol olvastam egy idézetet, nem tudom a pontos szövegét, a lényeg ez volt: Akkor leszel igazán felnőtt, ha már elvesztetted a szüleidet.
2012. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6os figyelmen kívűl hagytál valamit!
2012. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha Te egyedul is éltél mér ellentétben az unokatesoddal, akkor Te vagy a felnottebb. Ha otthon laksz még, akkor lehet ezen a téren ő tapasztaltabb már. Ha kolis vagy, akkor egy szinten vagytok.:)
2012. márc. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor leszel felnőtt ha már nem másokhoz méred magad hanem a saját céljaidhoz...


Egyébként a világban kitolódik a gyerekvállalás korhatára! Angliában ez már átlagban 30 körül van!! Nálunk is errefelé közelít!

A házasság meg és a stabil kapcsolat nagyon jó dolog de nem jelent sokat a te szempontodból! Sokan évekig keresgélnek, mások azonnal rátalálnak az igazira! És van olyan is aki 10-15 év után jön rá hogy elcseszte az életét valaki mellett...


22 évesen még messze vagy attól hogy izgulnod kéne ilyenek miatt! ;)

2012. márc. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!