Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy félek attól,...

Normális hogy félek attól, hogy dolgoznom kell?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva végzek az egyetemen, és nagyon megijeszt ha arra gondolok, hogy onnantól kezdve egész életemben dolgoznom kell. Persze dolgoztam már diákmunkán, de az teljesen más. Csak ha belegondolok, hogy minden napom abból fog állni hogy ugyanakkor kelek, ugyanazt dolgozom, hazajövök, főzök, takarítok...Félek a monotonitástól, sőt megőrülök tőle. És lássuk be, nem sok esély van rá hogy olyan melóm lesz amit szeretek, örülök ha bármilyen is lesz..

Ti hogy éltétek meg, amikor dolgozó emberek lettetek?


2012. márc. 4. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. :) Majd idővel megszokod, illetve találsz olyat is, miben örömöd leled és onnantól fogva egy percet sem kell tovább dolgoznod!
2012. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Én jól. Elegem volt, hogy lopom a napot, és végre volt pénzem olyan dolgokra, amikre régóta vágytam. Addig jóformán nem is költöttem semmit a fizetésemből, míg a hőn áhított jóféle laptopra nem gyűlt össze elég pénzem. :)
2012. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Én imádtam. Igaz én a munkámat is szerettem,meg szeretem mai napig is. Én imádtam a függetlenséget,amit a megkeresett pénz hozott. Imádtam a felelősséget,hogy van értelme a munkámnak.És célokat tűzhettem ki magam elé,amikért megdolgoztam és elértem.
2012. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igaz, ezek az érvek jóval vonzóbbá teszik a dolgot!:) Fogalmazhatunk úgy, hogy "megéri"? :D
2012. márc. 4. 12:55
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ráérsz még azon izgulni hogy lesz e egyáltalán munkád.

Énis túlreagáltam amikor először kellett mennem dolgozni, mivel szerencsémre azt csunálhattam ami a szakmám így jóvolt de amit gyakorlaton volt az teljesen másvolt ott csak ültünk meg néztünk ki a fejünkből és néha besegítettünk ennyi. De mivel már mondták hogy menjek egy helyre dolgozni akkor kicsit berezeltem hogy frissen végeztem és már kezdjek el nagy munkába, szerencsére nem így lett az első néhány napba segítőkészek rendesek voltak, mindent átbeszéltünk, mindent megmutattak, első pár munkánál még volt segítségem is hogy normális tapasztalatom legyen legalább 1 hetes. És így belejöttem a dolgokba.

A keléssel meg nem volt gondom én korán kelő tipus vagyok, elég volt fél 7 kor kelnem 3/4 8 ra már bent voltam fél 9 kor már neki álltunk a munkának stb... 16:30 kor lazulás volt utána hazajöttem megfőztem előre 2-3 napra is akár majd egyéb házimunka aztán alvás. Annyi jó volt benne hogy pénteken korábban hazajöhettünk ha nem volt nagy munka. Egyébként hamar hozzá szoksz. A hétvégéid gondolom szabadok lesznek ha olyan munkát kapsz.

2012. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
A munka mellett van életed, az rajtad múlik, hogy milyen lessz.Nem kell rögtön családra gondolni, van egy jogosítványod a szép életre, ez a diploma. Innentől kezdve , amikor már a sürülyében vagy akkor már látod a lényeget. Dolgozol, fejlődsz, a tudásodból élsz, majd jön a jó állás, majd az ő. Nagy felelősség dolgozni és nap és nap helyt állni. Sőtt ha olyan állást kapsz akkor döntéseket kel hoznod, akár emberek fölött. Most fogsz igazán tanulni. De ettől lessz szép. A mindennapokért élni. Én tudom, ebben vagyok.
2012. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Én jól éreztem magam amikor először munkába álltam. A tapasztalatok szerzése érdekében nem kell leragadnod egy munkahelyen. Hogy mennyire lesz monoton az életed, csak rajtad múlik. Lesz hétvégéd, délutánjaid, szabadságod, amikor azt csinálsz amit akarsz és nem utolsó sorban pénzed is. :-)Próbáld meg úgy fel fogni, mint egy jó bulit. Új emberekkel ismerkedsz, új dolgokat tanulsz, új élethelyzetekbe kerülsz.
2012. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát figyelj , minden kezdet nehéz.Én 18 éves koromtól dolgoztam Ausztriában és sikerült összegyűjtenem egy befektetéshez megfelelő összeget.Többféle munkát is csináltam , mindegyiket utáltam.Most 26 éves vagy és van egy vállalkozásom , itt végre a magam ura vagyok , a szabadidőm nem sok ugyan de nem olyan monoton az egész mintha alkalmazott lennék , meg persze így jobban állok anyagilag.
2012. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
majd ha már a 4. hónapot töltöd azzal hogy nincs munkád, és nem tudsz magadnak semmit se venni amit szeretnél, akkor már hiányozni fog a monotonitás...
2012. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Munka címén ezerféle tevékenységet lehet végezni, nem mindegyik monoton! Olyat kell választani, amit örömmel végzel. Meg aztán a munkahelyeden is éppúgy emberek között vagy, mint a suliban. Csak túlélted valahogy a sulit is, pedig annak is megvan a maga ritmusa, oda is minden reggel be kell menni, délután tanulni stb. A munkának ráadásul a pénz mellett megvan az az előnye is a sulival szemben, hogy ha lejárt a munkaidőd, attól kezdve másnap reggelig gondolnod sem kell a munkára, nincs tanulnivaló, nincs házi feladat. Ha meg végképp nem bírod a kötöttséget, még mindig lehetsz önfoglalkoztató vállalkozóként vagy szellemi szabadfoglalkozásúként, akkor saját magad osztod be az idődet. Én is azt csinálom.
2012. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!