Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szinte betegesen fél...

A párom szinte betegesen fél attól, hogy el fogom őt hagyni. Miért? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Friss pár vagyunk, bő 3 hónapja ismerjük egymást, másfél hónapja vagyunk együtt. Bár ő kezdeményezte az ismerkedést anno, mikor kiderült, hogy eléggé egy hullámhosszon vagyunk, azt mondta, hogy inkább ne legyen semmi, mert ő nem akar csalódni sem 1-2 hónap múlva, sem évek múlva és úgysem tudnám elviselni a hülyeségeit hosszú távon és elhagynám. 2 hosszú évekig tartó kapcsolata volt előttem, mindkettőnek ő vetett véget, tehát őt még nem hagyták el soha, de nem is szeretné átélni, engem meg túlságosan is tudna szeretni. Aztán mégsem tudtuk ezt ennyiben hagyni és összejöttünk, de újra és újra előjön ez a téma, hogy ő fél attól, hogy meg fogom unni és elhagyom. Mindig kérdezgeti, hogy szeretem-e, meg hogy de miért pont ő kell nekem. De nem értem, miért fél ennyire, ha még csak nem is csalódásból ered a probléma? Talán majd az idő elteltével egyre kevésbé fog ettől tartani?


24L, 35F


2012. febr. 12. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő menekül az elkötelezettségtől. Milyen gyerekkora volt? Arra tudok gondolni, ha nem felnőttként, akkor gyerekként érte ilyesmi. Apja vagy anyja elhagyta, bántalmazták, csalódott. Biztos hogy ennek valami komoly lelki oka van. amihez segítség kéne.

Annyira fél, hogy újra elhagyják, csalódik, hogy megelőzi a bajt: ő szakít, ő menekül el. Fél az érzelmektől. Szerintem ha fontos neked ez a kapcsolat, kérjetek segítséget, járjon pszichológushoz, próbálja megoldani ezt a lelki gondot. Magától nem fog megoldódni.

2012. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Knapp ***** válasza:

Te pedig minden nap külön kérdésként megkérdezed majd ugyanezt?

Akkor azért veled sem lehet könnyű...

2012. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Sztem elég gyerekes 35 éves létére...
2012. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert valóban el fogod hagyni.
2012. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem most hagyd el, amíg nem késő. EZ ilyen önbeteljesítő dolog.
2012. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy beteg embertől csak beteg szeretetet kaphatsz. És ez beteges. Kell ez neked?
2012. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval!! Beteg!!! Nem lehet hogy ö csal meg téged? Esetleg az bántja,hogy 35éves,te meg fiatal vagy. :) Nem??????? Én nem eröltetném! 27éves(anyuka)
2012. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!