Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Bevallom, a hideg futkos a...

Bevallom, a hideg futkos a hátamon attól, hogy diploma után külföldön kelljen dolgoznom. Van ezzel így más is?

Figyelt kérdés
Akármennyit is keresnék ott, marha nehezen tudnám megszokni az idegen környezetet, és mégis... kb muszáj elmennem. De már a gondolatától is rosszul vagyok.
2011. dec. 21. 20:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul vagy tőle akkor ne menj. De ezen ne agyalj! Én eljöttem otthonról, nagyon jól keresek, és ez mindenért kárpótol. Persze nekem lehet hogy könnyebb, mert én a világon egy dolgot szeretek: a pénzt. Amúgy az első pár hónap rossz lesz egy új országban, de ha munkába állsz és belemerülsz a szürke hétköznapokba, akkor megszokod. Itt is lesznek barátaid.
2011. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Tudod engem mi taszít főleg?

Aki külföldön él, ott is választ párt. Én nem akarok külföldi feleséget. Nem azért, mert utálom a külföldieket. Semmi bajom velük és megadom a tiszteletet nekik is. Egyszerűen nekem fontos, hogy magyar legyen a feleségem. Így pl. a környező országokban magyarlakta területekre azért inkább kimennék. Vagy ha megtalálnám azt, akit életem párjának gondolok, és együtt mennénk ki.

2011. dec. 21. 20:40
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

menj ki

dolgozz 1-2-3 évet

gyere haza

majd itthon találsz feleséget akkor

2011. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Akkor már kb 30 éves leszek, családot nem biztos h csak akkor akarnék...
2011. dec. 21. 20:44
 5/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha külföldre jössz, akkor a magyarokkal csak minimális szinten tarts kapcsolatot, mert nagyon áskálódnak egymás ellen. Én Londonban élek, próbáltam magyar lányokkal ismerkedni, de valahogy nem akart összejönni senkivel a hosszabb táv, csak ilyen pár hónapos kapcsolat. Komoly kapcsolatban vagyok most egy észt lánnyal, aki az eddigi legkomolyabb kapcsolatom. Együtt is élünk.
2011. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
A testvérem az usa-ban él, dolgozik. Az első idők voltak a legnehezebbek. A honvágy nehéz ügy valóban. De a jót később könnyű megszokni. Ha mégsem sikerülne, haza lehet jönni. Magyar a barátnője és kint ismerte meg. Mi-, az itthoniak megszoktuk a helyzetet,a skype mindennapos. Kint járva, tapasztalva dolgokat, én is azt mondom, akinek lehetősége inkább ott dolgozzon, ahol jól megél a keresetéből.
2011. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Fura! Miért áskálódnak?


Észt lány? És nem zavar téged, hogy a családalapításnál nagy a fizikai (a kettőtök hazája közt) és a kulturális távolság? Amúgy ne vedd beszólásnak! Sok boldogságot kívánok!

2011. dec. 21. 20:59
 8/26 anonim ***** válasza:
külföldön is meglehet ismerkedni magyar lányokkal :) sőt mire odakerülne a sor lehet a pároddal mennél ki együtt.
2011. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Fura! Miért áskálódnak?


Észt lány? És nem zavar téged, hogy a családalapításnál nagy a fizikai (a kettőtök hazája közt) és a kulturális távolság? Amúgy ne vedd beszólásnak! Sok boldogságot kívánok!"


Amit eddig tapasztaltam, hogy a magyarok ha egy helyen dolgoznak, akkor ott mószerolják be, ahol tudják. Amikor kijöttem, 2 hónapig pincérként dolgoztam és magyar volt a főnököm. Azóta 6 helyen dolgoztam és volt többféle nemzetiségű főnököm, de olyan rossz, mint a magyar, nem volt!


Az észtek és a magyarok között nincs akkora kúlturális különbség, mivel mindkét ország a "keleti blokk"-hoz tartozott. A lakóhely távolsága nem mérvadó szerintem, mert mindketten Londonban dolgozunk, együtt élünk és én is és ő is 1-1 hétre megyünk haza a szülőkhöz. Egyébként már megvolt a bemutatás a szülőknek mindkét részről. Nyílván ha valaki olyannal jön össze, aki nagyban eltér a kultúrájától, az problémásabb, de ha két európai nemzetből való jön össze, az nem annyira rossz.

2011. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
nekem spanyol ferjem van es nincs semmi kulturalis kulombseg!
2011. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!