Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tele a hócipőm! Hogyan tudnék...

Tele a hócipőm! Hogyan tudnék hatásosabban nemet mondani anyámnak? Akár össze veszni, csak békén hagyjon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerencsére már nem kell a szülőknél lakni, mert megengedhettem magamnak anyagilag hogy leléceljek ebből a zűrös társaságból.Volt balhé belőle akkor. Viszont folyton hívogat hétvégente, hogy mikor látogatom meg. Fél éve költöztem el, de mindennel rángatna vissza. Meg kérdezget és érdeklődik hogy mi van velem. Arra is kénytelen vagyok valamit mondani.


Anyám egy olyan személyiség, aki mindig arról beszél, hogy "jaj ő mennyit szenved pedig senkinek semmit nem ártott és hogy az élet miért csinálja ezt vele" Tipikus áldozati nyelv, amivel még több szenvedést csinál magának.


Plusz nekem is, mert mikor meglátogatom, egyrészt hallgatnom kell, másrészt igen felelőtlenül viselkedik, felelősség tekintetében inkább egy óvodás bőgőmasina szintjén áll. Például 3 éve hogy balesetet csinált a biciklimmel, és még nekem kellett a zsaruknak magyarázni, hogy volt azon világítás, csak nem kapcsolta be mert nehéz tekerni a dinamót. Nekem kellett a vagy 50 ezres kárt lenyelni.Ekkor begipszelték a lábát de nem maradt vele ágyban hogy gyógyuljon, hanem addig mászkált hogy a gipsz alatt a seb lehorzsolódott és elfertőződött, és így anyám még több hónappal meghosszabbította magának a szenvedést. Nem vállalt felelősséget, hogy már bő 20 évvel ezelőtt elváljon az erőszakos apámtól, inkább a gyerekéből (belőlem) is lelki sérültet csinált.

Folyton csinál valami hétköznapi problémát (nem vigyáz jó gazda módjára a dolgaira, tönkre teszi a biciklijét, az ajtózárat, most a boyler is kicsit szétfagyott -mert addig spórolt a gázzal hogy mínuszok lettek- és vacak, a háztető csöpög, satöbbi), amit ugyebár, mivel az ő tudása nulla, és szerinte minden szakember drága meg kutyaütő, a nagy részét nekem kell mindig megoldani.(azt kereken megmondtam hogy a boylerhez nem nyúlok mert félek a gáztól) Hiszen én vagyok az egyetlen értelmes ember a családban, plusz szerszámaim is vannak. (amúgy fizikus vagyok, értek egy pár dologhoz)


A múltkor is biciklivel bele hajtott egy nagy adag törött üvegbe, azt megfoltoztam, aztán alig hogy elindultam, telefonál hogy nem bírja bezárni az ajtót. én vissza, kikapom, barkácsboltba el, új zárt berak. Azóta is az én ötezresem áll a dologban. Mit kapok cserébe? Hát folton ad egy nagy adag kaját, elveszi több órányi időmet, meg a múltkor megtalált a fagyasztóban 2 nagy szelet szálkás halat, megsütötte, és belém szövegelte. aztán egy randit is lekéstem a dolog miatt egy kicsit.


Szóval a fentiek miatt jó lenne tudnom, hogyan mondjak anyámnak nemet úgy, hogy azt fel is fogja. Ha csak símán azt mondom, nem, akkor addig szövegel, hogy megteszem amit kér valami kompromisszummal, csak hagyja már abba. Ha kikapcsolom a telefonom, akkor meg nővéremen keresztül üzen hogy nem tudja mi van velem és hívjam fel. Az a bajom, hogy ha ehhez hozzá veszem a munkámat amit szeretek, meg a barátnőmet akit szintén szeretek, akkor saját magamra nem marad időm. Sajnos az ország túlsó felébe átköltözés nem lehetséges.


Szóval ki kellene iktassam az életemből ezt.Kérlek segítsetek.


2012. márc. 4. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Üzenj vissza a nővéreden keresztül, hogy nem érsz rá, de különben nem esett bajod, viszlát.
2012. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!