Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 180ezer Ft nettó fizetésből...

180ezer Ft nettó fizetésből meglehet élni?

Figyelt kérdés

4-en vagyunk, plusz 2 nagytestű kutya, kertes házzal.

Zöldség-gyümölcs van ültetve a kertben, vannak gyümölcs fáink, szoktunk elrakni lekvárt, lecsót, stb ... télre.

Spórolós család vagyunk, vízen, villanyon, fűtésen eddig is spóroltunk, de most jobban kell majd.


Kajából is tök alap dolgokat szoktunk vásárolni:

vaj, szalámi, sajt, tészta, tojás, tej, virsli stb ... ilyeneket, szóval nem fogyasztunk kólát, kaviárt, meg ilyeneket.

Szüleim úgy döntöttek, hogy tyúkokat is fogunk tartani, hogy legalább a tojást ne kelljen megvenni, és kecskét is, a tej miatt.


Szóval a pénz csak számlákra és kajára kell. Én is dolgozom, de nem engedik a szüleim hogy pénzt adjak nekik... amiben tudok segítek, veszek nekik ezt azt ami kell és hasznos. A ruházkodást is meg tudom oldani a fizetésemből simán.


Mivel lehet spórolni még egyébként?

-Energiatakarékos izzókat használunk,

-Konnektorból kihúzunk mindent ami felesleges és nem kell,

-A vizet elzárjuk szappanozáskor, és amíg hidegvíz folyik, egy vödörbe gyűjtjük amivel este és éjszaka húzzuk le a wc-t ,

-Télen amikor nincs itthon senki, akkor a fűtést levisszük alacsonyabbra, hogy ne fűtsön,

-Amíg van elég fánk, addig kazánban fűtünk télen.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, köszönöm szépen, ha válaszolsz! :)


2012. márc. 5. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Matolcsy György óta tudjuk, hogy 47000 Ft-ból igenis meg lehet élni!

:(

Bár ő is annyit keres, igaz naponta...

2012. márc. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
14%
Szerintem megéltek belőle de sokkal jobban járnátok ha megválnátok a két kutyától!
2012. márc. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is megéltek belőle.(De remélem a kutyáktól nem akartok megválni..)
2012. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is luxus módon, de azért szerény körülmények között meg lehet élni.
2012. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki hány éves szerintem!

Attól függ, hogy ki és hány éves a 4.személy és hogy van-e hiteletek...

Ha eddig is csak-csak megéltetek valahogy,akkor most is.

Spórolós ötletem nincs,nagyon jókat írtál egyébként!

Csak egy tipp,hogy amit a szüleidnek adnál,azt tedd félre minden hónapban,jól fog az még neked jönni később!

2012. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Másodiknak:


Ha megélnek belőle, miért kéne a kutyáktól megválni? Szerinted ők kapcarongyok, hogy az első nehézségnél megváljunk tőlük? Érdekes értékrended van, az egyszer biztos...

2012. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

180 ezerből???


Mi 100-120 ezer forintból meg megéltünk jó pár éven keresztül négyen, rengeteg hitellel. Nem mondom, hogy nem kellett hiányolnunk dolgokat, nem éltünk luxusban, életemben egyszer mentünk nyaralni összesen... de sose volt olyan, hogy ne telt volna kajára vagy az osztálypénzt ne tudtuk volna befizetni.... szóval, szerintem 180 ezerből királyi módon meg lehet élni...

2012. márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi NÉGYEN élünk egy BRUTTÓ 130 ezer ft-os fizetésből, szintén két kutyával. Ráadásul haszonállatok nélkül. Szóval meg lehet élni, igen, de nagyon nehezen...
2012. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
17%
Második vagyok. Ha akarjátok válaszolok úgy ahogy nektek tetszik, mert nem lehet saját véleményem.(Demokrácia dafuq) Meg lehet belőle élni úgy ahogy, végig futottam a szövegen élelemmel nem leszek gondok! Meg attól is függ hány nagykorú van a családba! :D T' voltam sziasztok.
2012. márc. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen meg lehet. Mi is átlagban ennyit keresünk, de nekünk sajnos nincs kutyánk ( tömblakás-albérlet) csak egy gyermekünk, de neki elég sok megy a ruházkodásra.


Mikor otthon laktam akkor 4-en voltunk plusz 2 nagy kutya és 2 cica. Olyan 260 nettóból éltünk, 50 kocsihitel és 50 tetőhitel. Szóval 160 nettó, de ebből jól megvoltunk. Pár éve mi is korszerűsítettük a fűtést így csak ritkán használtunk gázt.

2012. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!