Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom hogy megkérdezzenek...

Nem akarom hogy megkérdezzenek a bíróságon h kivel akarok élni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim közel 10 éve váltak el. tartom a kapcsolatot apukámmal meg minden. De mióta elváltak mindig az volt nála a napi téma h kivel szeretnél élni stb... meg szidták anyut. Egy idő után mindig azt hazudtam h persze h veled h ne kelljen hallgatnom hogyan szidják a mamámmal együtt meg anyukámat. Így elkerültem a vitákat és végül is jól éreztem magam az ott töltött időben. De most apa uj gyermekelhelyezést kér,és mondta h most majd megmondhatom h kit szeretek jobban,kivel akarok élni.


De én nem akarok vele élni,én anyuval akarok maradni,de félek h ezzel nagyon megbántom aput. Én akkor csak a békesség miatt hazudtam h vele akarok élni,és ha majd nagy leszek meg is mondom mindenkinek.


15/L


2012. márc. 5. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Senki nem kötelezhet a választásra mivel tudják, hogy ilyen helyzetekben befolyás alatt álhatsz valamelyik fél által.

De annyit megtehetsz, hogy megkéred a bírót négyszemközt kérdezzen meg ne a szóleid elött.

2012. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megrételek. Sajnálom, hogy apukád ennyire haragszik anyukádra, de ez nem a te problémád. És megértem hogy lavírozni próbálsz.


De le kell állítanod, mielőtt tényleg beadja a keresetet, mert akkor már még kínosabb lesz a dolog. Próbáld meg azt mondani, hogy értse meg, te anyukádat is szereted, nem akarsz az ő csatározásaikban részt venni, és anyukáddal sem akarsz rossz viszonyban lenni. Meg kell értenie, hogy neked fontos hogy anyukáddal se legyen harag, ezért megkéred, hogy hagyja a dolgokat annyiban. És mondd meg hogy ha fontos vagy neki, akkor nem kényszerít arra, hogy anyukáddal rossz viszonyba keveredj. Reméljük ettől leáll.

2012. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Beszélj erről anyukáddal. Mondd el neki, hogy nem szeretnél apukádnál lakni de apukádat sem szeretnéd megbántani.


Engem sajnos meghallgattak :-( 25 éves vagyok, férjjel, kisbabával, mégis vannak néha rémálmaim :-((


Ami pedig apukádat illeti: amikor felhozza a témát, mondd meg neki, hogy őt is és az anyukádat is ugyanúgy szereted, nem tudnál választani. Ha kell, mondd el neki többször is.

2012. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Régen mindig azt mondtam h mindkettöjüket egyformén szeretem,de addig addig mondták meg szidták anyut h a végén mindig azt h hát apát egy nagyon picit jobban szeretem...


Hülye voltam h belementem ebbe a hazudozásba.


Nagyon félek megmondani apának h hazudtam. És anyukámanak se merem elmondani h mikor ott vagyok mindig befolyásolni akarnak.

2012. márc. 5. 10:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Megértelek, miért mondtad a papádnak, amit mondtál. De ha most nem szólsz neki, a tárgyaláson símán az fog lejönni, hogy a mamád befolyásol, azért mondod ott azt, hogy vele szeretnél maradni. Akkor a mamád lesz (és te is) nagyon nehéz helyzetben.

- beszélj a papáddal, légy vele őszinte, kérd meg, hogy ne indítson új gyermekelhelyezési pert.

- ha ez nem használ, beszélj a mamáddal, próbálja meg ő megértetni a papáddal a dolgokat.

- ha ennek sincs eredménye, menj be a Gyámhatóságra (önkormányzat), hívják be a szülőket, és mondják el ők a szüleidnek, mi a helyzet.

2012. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig jobb lenne,ha elmondanád anyukádnak.
2012. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Apukádnak mondd el ezt, amit itt leírtál. Nem kell annyira sajnálni, tisztességes ember ne tegyen ilyet.Az ő hibája a szituáció, nem a tied. Térjen már észhez.
2012. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg neki, hogy mindkettőjüket egyformán szeretet, de téged nagyobb bántott az, hogy anyukádról rosszat kellett hallanod, azért mondtad, amit mondtál, hogy nem akarsz és nem tudsz választani köztük, és neked jó úgy, ahogy van. Remélhetőleg megérti.
2012. márc. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!