Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a nővéremnek?

Hogyan segítsek a nővéremnek?

Figyelt kérdés
A nővéremnek van egy éves kisfia egy nála 15 évvel idősebb alkoholista pasitól. A nővérem és a kisfia velem laknak. A férfi nem jöhet be a házba mert sokszor megfenyegetett engem is életveszélyesen. Folyamatosan terorizálja a testvéremet. Üti veri megalázza. Egyáltalán nem segit neki anyagilag sem, de egyfolytában fenyegeti hogy ha elhagyja megöli. Az az elkeseritő ebben hogy képes is rá. Nagyon sokszor nekem is nekem jött, anyámnak is , nagymamámnak is. Rengeteg albérletből elkellett jönniük a pasi miatt, mert berugott és mindenkit megakart ölni. Egyszerüen nem tudom hova forduljak segitségért. A rendőrséggel nem érünk el semmit mert éjszaka ugyis beugrik a kapun és ránktör. Mire kiérne a rendörség megölne minket. Egy csöves lett a pasiból mert még a saját anyja sem engedi be ezért amilyen. Valaki segítsen hogy hoa forduljunk. Elöre is köszönöm 21/L
2012. márc. 5. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Írod,hogy megveri a nővéredet,és nektek is nekimegy.Ilyenkor az első,hogy el kell menni orvoshoz látleletet venni,és ezekkel az orvosi papírokkal nem a rendőrséghez,hanem egyből a bírósághoz kell fordulni.Kérni kell a távolságtartást,amit ha megszeg akár börtönbüntetéssel is sújtják.
2012. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni a rendőrségre, és kérni a: "Távolságtartási" határozatot. Ezt 1-2 évvel ezelőtt pontosan az ilyen esetekre találták ki, és törvényben van. Azok után, ha zaklat benneteket, már számára komoly jogkövetkezményekkel fog járni.
2012. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel!Pont ugyan ezt irtam volna le én is!

És a kisgyerek ezt mind végignézni?

2012. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!