Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővéremnek betegsége miatt...

Nővéremnek betegsége miatt szteroidokat kell szednie, nehezen dolgozza fel a gyógyszerek okozta hízást és változást. Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Nagyon megváltozott külsőre,pedig amugy gyönyörű arca van,mindig nagyon adott a testsúlyára is és most 30 kilót hízott a kezelésektől.Mindig megszólta a kövér embereket azt mondja sosem hitte,hogy valaha ilyen helyzetben kerül majd.Nem hajlandó kimozdulni sem otthonról,mert rácsodálkoznak az ismerősök,vagy meg sem ismerik.Elküldte a vőlegényét,mondván mit akar egy ilyen nőtől,augusztusban lett volna az esküvőjük.
2011. febr. 4. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a szteroidoknak ez a mellékhatása, de ha abba lehet hagyni, újra le fog fogyni, mondd meg neki. Ha a vőlegénye simán elment, nem kell utána sírnia. Ha igazán szerette volna őt, kitartott volna mellette a betegsége ideje alatt is.
2011. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most nagyon súlyos stádiumban van a betegsége,valószínű még sokáig kelleni fog a szteroidkezelés.

Szó sincs róla,hogy a vőlegénye könnyen elment volna,sőt!!!mindent elkövet a mai naoig is,hogy bizonyítsa neki,hogy ő "így is " el tudja fogadni...

A baj az,hogy a nővérem nem tudja elfogadni így magát,középiskolában,az egyetem alatt szépségversenyeket nyert.

2011. febr. 4. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
egy pszichológus szerintem sokat segítene.
2011. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én át tudom érezni az ő helyzetét. Én csak egyet akarnék: hogy hagyjon mindenki békén, amíg így nézek ki, és főleg hogy ne akarjon rajtam senki segíteni.
2011. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én is pszihológust ajánlanám, egy kis beszélgetés csak jót tenne neki
2011. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Javasolom a pszichológust én is, az embernek meg kell küzdenie avval amit az Isten rámér. El kéne fogadnia a vőlegényt, sokkal könnyebb ilyen dolgokat társsal lekűzdeni, mint egyedül, szép lassan becsavarodva. Engem így (115) ismert meg a férjem, kicsit engem is zavar (légszomj, szűk ruhák, fájós láb) de ketten vagyunk, sok bajunk van az életben és vállt vállhoz vetünk.


Javulást és nagyon drukkolok!!

2011. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez most sovány vigasz lehet, DE.

Minden betegségnek megvan az oka. Ha ennyire leszólta mindig a kövéreket, és ennyire fontos számára a külső, talán az élet pont arra akarja megtanítani, hogy nem csak az számít, és mennyi értéke van. A vőlegényéhez való hozzáállása is azt mutatja, hogy mennyire nem hisz a belső értékeiben! Nagyon nagyon sok pozitív energiát küldj neki, és segíts, hogy megtanulhassa, hogy az élet szép, hogy ő is értékes ember, és az emberek nem csak a külsejéért szeretik, és még mindig a szerencsések közé tartozik, hiszen él, megvan gondolom minden testrésze, stb. Lehet, hogy ebben pszichológus segít, lehet, hogy pszichiáter, az is lehet, hogy egyedül meg tud vele küzdeni, de a lényeg az, hogy rájöjjön.

2011. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Javaslom a korábbiakhoz hasonlóan a pszichológust, remélem ő fog tudni segíteni.


A nővérednek pedig azt kívánom szívből, hogy mielőbb gyógyuljon meg. Valamiért nagyon meghatott ez a történet.

A vőlegényének pedig azt üzenném, hogy ne adja fel, ne hagyja egyedül.

22/L

2011. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Milyen betegsége van, ha nem vagyok indiszkrét? Nem "fölösleges" kíváncsiságból kérdezem, csak édesanyám sclerosis multiplexszel szokott szteroidokat kapni...

Viszonylag sokan esnek depresszióba a szteroidos kezelés által kiváltott hízás miatt ilyenkor, de ezek a kilók nagyon hamar lemennek, átéltem ugyanezt édesanyámmal, tapasztalatból beszélek... amint vége a kezelésnek, pár hónap alatt eltűnnek a pluszkilók, plusz a nővéred nyilván nem is hajlamos a hízásra, jó az anyagcseréje, hidd el, minden gond nélkül "leolvadnak" róla a kilók a sztero után :)

Egyébként a dokival kéne beszélni erről, ő kiutalhat pszichológust, aki segít ezt feldolgozni és segít a nővérednek átvészelni ezt az időszakot...

Te sajnos nem nagyon tudsz többet tenni, mint hogy elmondod neki, hogy amint vége a kezelésnek, el fog tűnni ez a plusz és ugyanolyan gyönyörű lesz, mint régen. Édesanyámmal mi régen amikor éppen hízott, nézegettük az olyan képeket, amin vékony volt, megbeszéltük, hogy miben változott és miben nem, hogy milyen ruhákkal lehetne kiemelni az arcát, próbáltam Őt erősíteni abban, hogy hamarosan le fog fogyni... Ő sem akart kijárni, ilyenkor tervezgettük, hogy hova fogunk menni, filmeztünk otthon. Próbáld meg kiemelni a jó tulajdonságait, éreztesd vele, hogy ez nem az ő hibája, és csak átmeneti állapot.


Hű, jó hosszú lett, de hirtelen ennyi. Ha van még kérdésed, nagyon szívesen válaszolok.


20/L

2011. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!