Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan köztetek, aki a...

Van olyan köztetek, aki a jelenlegi gazdasági helyzet ellenére sem szándékozik itt hagyni a családját, hazáját?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy inkább szűkölködik itthon (Magyarország), mint elmenne több pénzért külföldre dolgozni.
2012. márc. 5. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok okom van, hogy ne menjek.
2012. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mi is maradunk!
2012. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a családom az ok, mint a hazám. Külföldön is magyar maradnék, de a családommal nem tudnék találkozni olyan gyakran.

Párom informatikus, ha nagyon akarnánk, mehetnénk.


Mondjuk nem szűkölködünk itthon sem, de van hitelünk és meg kell néznem, melyik pelenkát veszem meg a kisbabának.

2012. márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagyok én is! Lenne lehetőségem, mégsem megyek. Akármilyen nehéz is itthon megélni ebből a csekély 80ezer ftból, amit keresek, mégsem tudom itthagyni a családomat, a barátaimat, és persze kicsiny országunkat. Sokan lehülyéznek ezért, de ez van :)
2012. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, én sem hagynám el a családom ha lenne.
2012. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én azért nem tudok elmenni mert, se pénz, se nyelvtudás.
2012. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szóba jött Ausztria,de úgy,hogy a határához költöznénk.Szóval Magyarországon laknánk csak átjárnánk dolgozni.A szűkebb család menne.Nem tudom mire várunk,mert elég rossz a helyzet.Van hitel,anyum nem dolgozik,mert van két kistesóm és itthon van velük.A párja se dolgozik.Én fősulis vagyok,így (még) én se.Kb olyan mintha a csodát várnánk,pedig jó lenne lépni.
2012. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A család és a barátok miatt mi nem szeretnénk elmenni. Maximum az ország nyugati felébe, vagy Ausztria.
2012. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. El tudnék menni külföldre, mivel nagyon jó szakmám van és folyékonyan beszélek angolul és németül, de nem megyek, mert nagyon családias vagyok. 23 évesen még mindig annyira ragaszkodom a szüleimhez/családhoz, hogyha vidékre utazok a munka miatt, minden nap felhívom az otthoniakat, mert nagyon hiányoznak.

Külföldön 3x ennyit tudnék keresni, de lelkileg felőrölne, a többlet pénz pedig ezen nem tud változtatni.

2012. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A férjem februárba ment ki németországba.Viszonylag jó helyre tudott kimenni, de 5 hónap keresgélés után. Nem olyan egyszerű kijutni külföldre és elhelyezkedni. Ausztria is nagyon telítve van a magyar dolgozókkal. (nem általánosítani szeretnék). Én májusba megyek ki a férjem után dolgozni. Persze rossz itthon hagyni a rokonságot, de így nem élünk meg. Nekem is van diplomám és sajnos hajdú biharban itthon ülök, mert nem adnak munkát. Ebből elég. Muszáj lesz meglépni ezt a lépést, mert különben éhen halunk! S szerint lassan.
2012. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!