Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék neki? Az...

Hogyan segíthetnék neki? Az ismerősömnek kilátástalan a helyzet.

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek most minden összegyűlt a feje felett. Rossz élete volt eddig is, borzalmas gyerekkor, szenvedő iskolai élet, borzalmas felnőttkor.


Most felnőtt, nincs hová mennie: se lakása, se munkája, se baráti légkör, se az otthon melege, ugyanis otthon nagyon rossz körülmények uralkodnak szintén.


Nemsokára kilakoltatják, és nincs pénze, se tető a feje felett.


Hogyan tudnék neki segíteni? Már az öngyilkosság gondolatával játszadozik, és valahol jogosan is, hiszen SEMMIJE nincsen. Én nem tudok neki segíteni, mert kis ember vagyok, éppen megélek, és egyébként is messze vagyok tőle.


Bíztatom, bíztatom, beszélünk sokat, de úgy érzem, ez nem sokáig fog tartani.


2012. febr. 19. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
találkozzatok.úgy könnyebb lesz.vagy segíts neki munkát találni,éreztesd vele hogy számíthat rád.hozzád nem mehetne mégis legalább egy időre míg megoldja?
2012. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. Mondom, én nagyon messze vagyok tőle, rám max. egy jó beszélgetés erejéig számíthat. Én nem tudok sehogy segíteni neki. Ez itt a baj.
2012. febr. 19. 22:19
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor úgy néz ki, ilyen az élet. :S

Legalább egy imát mondjatok el érte, könyörgöm.

2012. febr. 19. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Az ima itt nem segít, de megtettem.

Minden körzetben van helyi Családsegítő Szolgálat, ők mindenfélében tudnak segíteni, vagy ha nem tudnak, akkor megmondják hová fordulhat.

2012. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De igenis segíthetsz neki! Nem igaz, hogy nem tudsz ideiglenesen. Képzeld azt, hogy te vagy a helyzetében, és csak ő segíthetne neked. Örülnél te is ha segítene. Ha a padlódon alszik, az is jobb, mintha az utcán. Fogadd be, és keress neki munkásszállót, a dunántúlon sok cég keres betanított munkást, adnak szállást. Nekem az a gyanúm, hogy valamilyen pszichés betegsége is lehet a traumatizált gyerekkor miatt, ha nem látja a megoldást a problémáira. Pszichológus is kellene neki. Pro bono alapon segítenek a járványhelyzet miatt. Van a neten fenn elérhetőség:


[link]

2021. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már nagyon régi a kérdés, de mi lett végül az ismerősöddel?
2021. márc. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, most vettem észre, hogy régi a kérdés😂
2021. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!