Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van? Mi a véleményetek...

Igaza van? Mi a véleményetek erről külső szemlélőként? Tudnátok valami biztatót írni? Anyukák, ti hogy álltok ehhez?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és 2 éve nincs barátom. Ez nekem most nem is annyira nagy baj, tanulok, szakdolgozatot írok, diákmunkát keresek elvagyok stb. Már el is feledkezem erről hogy a "párkeresésem" stresszeljek, jól érzem magam, erre valahogy mindig mintha megérezné jön anyukám.. Tegnap azzal jött hogy nem tudja mi van velem, biztos valahogy azt sugárzom magamból a fiúk felé hogy ne közelítsenek meg. (Szó szerint nem ezt mondta de ez volt a lényege). Nagyon rosszul esett, bár lehet igaza van. Mindig mikor már elfeledkeznék a dologról jön valami ilyennel. Mindegy hova megyek ezzel jön hogy biztos lesznek ott helyes fiúk is stb, meg hogy hátha össze jön valami. Már unom. Mintha én lennék a világ selejtje mert nincs barátom. Elhihetné nekem se felemelő érzés de így sem lesz jobb.. Megértem őt is, mert se nővéremnek se nekem nincs már évek óta barátunk és gondolom ez gáz. Főleg hogy a munkatárai lányainak van, a legtöbbnek már férje is. Úgy érzem lehet hogy tényleg igaza van és én így tényleg egyedül maradok örökre :( De azért neki biztatnia kéne, mástól se esne jól ez a szöveg de tőle meg főleg nem:( Mi a véleményetek? Anyukák, ti hogy látjátok ezt a dolgot? A saját gyerekeiteknek mit mondanátok hasonló esetben?
2012. márc. 6. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kamaszkoromban nem voltak fiúim,mikor a barátnőim már javában fiúztak nekem nem volt.Persze anyu ezt észrevette és nekem is mondott hasonlókat,na nem a negativ kisugárzásról csakhogy majd lesz,meg érdeklődött tetszik-e valaki meg ilyenek.Ő ezt pusztán érdeklődésből tette nem rosszindulatból,meg nem azért mert másnak van,kiváncsi volt nekem miért nincs.

Jobban belegondolva eléggé kisebbségi komplexusom volt emiatt féltem ismerkedni amit végül el is mondtam anyunak,és ő probált segiteni,meg biztatott.

Megtaláltam az igazit ugy hogy nem is kerestem,22évesen hozzámentem és most is boldogan élünk.29éves lány.

2012. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásul kellene vennie, hogy a te életedet te irányítod. Persze, lehet tanácsot adni, érdeklődni, de amikor a másik már falra mászik a témától, akkor nem kellene erőltetni.
2012. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ugyanilyen volt. Mondjuk bennem tényleg volt egy kis makrancos kataság tini koromban. és mivel volt, hát tettem rá, h ő mit gondol és mentem a saját fejem után. később let párkapcsolatom, nem is egy. három fontos férfi volt az életemben, mindegyiküket ismerte, és láttam rajta, h mennyire elégedett, örül nekünk és szerette őket. míg az egész életében mindig-legyen-valakim hozzáállású tesóm most már a 10. évet tapossa egy érzelem nélküli, ám kölcsönös érdekkapcsolatban. mostanra látom anyun, h belátta, az én kapcsolataim igazán szeretetteljesek, harmonikusak és valójában én boldogulok jobban a magánéletben, párkapcsolatban
2012. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Semmit, az ő dolga. De biztos tanácsolnám, hogy ha már van két lány, menjenek el együtt szórakozni, utazgassanak, ismerkedjenek.

De biztos fura érzés neki, hogy más kapkodja elő a lányáról az esküvői fotókat meg az unokák képeit, ő meg hallgat.

2012. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

"Nincs igaza", de nem mindegy milyen formában érdeklődik a témáról. Lehet erről beszélgetni nem bántó-, a másikat nem érzékenyen érintő módon is.


Ha az adott helyzet Neked megfelel, akkor így jó.

Nem kell senkinek a karjaiba szaladni csak azért, mert ez az elvárás.

Más tölti ki az életed, van tennivalód, nem maradsz le semmiről.

Ha 27-30 évesen teszed fel ezt a kérdést akkor azért valami háttere biztos lenne(egyéni, környezeti egyéb okok), hogy "meddő" játék a párkeresésed.

2012. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Ez a te magánügyed, ne szóljon bele. Ha csak a neki való megfelelésből összeállnál valakivel, abból nem sok jó származna.

2. Te is fiatal vagy még, és a korban hozzád illő fiúk is, főleg ők... hisz kevés van köztük, aki a végleges elköteleződésre vágyna. Anyukád pedig gondolom nem azt akarja, hogy havonta váltogasd a pasikat... Meg te sem hiszem..

3. Ráérsz még.

2012. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megértem őt csak hirtelen rosszul esett. Az is zavarja hogy nemigazán járkálunk el itthonról. De régebben mikor szinte mindig oda voltunk meg az volt a baj :S Nem értem én ezt :S Ettől függetlenül nem akar rosszat csak ez most kibukott.
2012. márc. 6. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
22 éves koromban én is folyton hallgattam anyámtól, hogy "a Kati lánya ennyi idősen már menyasszony", "a Zsófi lánya ennyi idősen már babát vár", stb. Pár évvel később az ilyeneket felváltotta a "Kati/Zsófi/stb. lánya igaz, hogy elvált, de legalább gyereke van", amire legalább nyugodtan mondhatom, hogy én inkább stabil kapcsolatba szülnék...
2012. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!