Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, akinek van...

Van itt valaki, akinek van tapasztalata (akár külső szemlélőként is) a depresszióval? Gyógyszeres kezelés után/alatt jobb lesz?

Figyelt kérdés

A gyógyszerektől megy a rosszkedv. De vajon a jókedv is?

A pszihológusok csak db-ra mérik az embert, keveset beszélgetnek, rögtön gyógyszert írnak fel.

Ha a tag hazavágja magát, senki nem vizsgálja a kezelőorvos felelősségét.

Nos, kicsit elkanyarodam az eredeti kérdéstől..


2011. nov. 10. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat. Nehéz volt. Gyógyszert minimálisan szedtem, azért észnél akartam lenni. Az 1-1-2 helyett a felét szedtem be.

Abból is gyengét, háziorvosnál voltam csak.

Nekem ennyitől is jobb lett. Úgy voltam vele, hogy magamnak szabályozom a bogyót. Ha nem lett volna elég, tudtam volna emelni az adagot.

2011. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus csak beszélgethet a beteggel,de gyógyszert nem írhat fel. Azt csak a pszichiáter teheti.

Ő is beszélget a beteggel,és a gyógyszer után könnyebb lehet. De ha a problémát,amitől a depresszió kialakult,nem szünteted meg,akkor a kezelés is csak ideiglenes eredményt hoz.

2011. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

13. éve kezelnek depresszióval, tehát mondhatom, hogy némi tapasztalatom van mind az orvosok, mind a gyógyszerek terén.

Először is: az, hogy mennyi idő alatt, és mekkora mértékű javulás/gyógyulás érhető el, több dologtól is függ:

1. milyen súlyos depresszióról van szó.

2. a beteg hozzáállása a dolgokhoz. (Mennyire hajlandó együttműködni a szakemberrel?)

3. milyen terápiában részesül a beteg.

Ez a három dolog a gyógyulás/javulás kulcsa.

Ezen kívül rengeteg türelem kell, mert a gyógyszer nem CSODASZER, amelyből beveszel néhány szemet, és rendbe jössz. A pszichiátriai betegségekre felírt gyógyszerek kb. 4-6 hét alatt kezdik el kifejteni a hatásukat, ezért addig nem várható javulás.

Amit tanácsolni tudok: gyógyszeres és pszichoterápiás kezelés együtt! A gyógyszer segít átvészelni a nehéz időszakokat, a pszichiáter/pszichológus pedig a probléma gyökerét tárja fel, segít a belső konfliktusok rendezésében.

Még egy fontos dolog: ne vedd egy kalap alá a pszichológust/pszichiátert!

Vannak nagyon jó szakemberek, akik nemcsak gyógyszerrel tömnek tele!

Engem 13 éve egy pszichiáter kezel, és olyan mélységből hozott vissza, amiből azt gondoltam, nem lehet visszaút.

Ma normális életet élek, dolgozom, mint minden "egészséges" ember. Napi egy gyógyszerrel, havi 1-2 "beszélgetős" terápiával.

2011. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

18:08, köszönöm a stroy-d, jó volt olvasni, amellett, h hasznosnak ítélem. Gratulálok a sikerhez, remélem, nekem is sikerül!

Kérdéseim: fizetős, tehát magán-psziho.-hoz jártál/jársz? Mennyibe kerül?

2011. nov. 14. 07:19
 5/10 anonim ***** válasza:
18:08 vagyok, ha komolyan érdekel, írj privátot, ott szívesen válaszolok.
2011. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A gyógyszeres kezelés nem mindig jó.Rövid távon jó,kicsit úgymond "felrázza" az ember kedvét.Hosszú távon,ha rászoksz,akkor nehéz lesz leszokni és mégdepressziósabb leszel.

A legjobb depresszió ellen:olyan emberek között lenni,akik megértenek téged,szórakoztatnak meg ilyen dolgok.

A pszichológusnak pedig elmondhatod,hogy mi bánt stb.


Gyógyulást neked.

2011. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. nov. 20. 17:51
 8/10 anonim válasza:
A legjobb terápia az ha lefoglalod megad és betáblázod magadnak a napodat,hogy ne legyen semennyi űr.Készitesz egy tervet ami arról szól hogy az élet minden területére kitűzöl egy célt és minden nap teszel valamit hogy érezd minden teerületen előre haladtál.Egyél sok banánt mert abban sok a b6 vitamin az antidepresszánsokban is sok b6 van.Valériana cseppek is jó mert természetes gyógynövény de mégis nyugtató.Thymus serpyllum teát is főzhetsz magadnak ettő olyan érzésed támad mintha kisbaba lennél és az anyukád ölében dajkálna miközben a fejedet a vállárá hajtod.Én ezeket csinálom már 1ö éve és teljesen meg vagyok a diligyógyszerek nélkül.
2012. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom!
2012. febr. 23. 22:39
 10/10 anonim válasza:
A gyógyszer segít ! Tapasztalat alapján mondom viszont butítani tud rászokást okozhat akár egy hosszabban tartó gyógyszeres kezelés után a függőség elveheti minden boldog gondolatodat a rosszakkal együtt de ez visszahozható.a depresszio mindenképp jobb ha kezelve van.
2016. szept. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!